Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Лесно ли е да си жена


gladiola_11

Recommended Posts

преди 3 часа, gladiola_11 каза:

Диляна Колева- значи все пак и Вие мислите, че въпреки всичко ако сведем живота на жената до цикъла и менопаузата това е самоунижение.

Нищо такова не мисля. Хайде пак прочети поста ми, но замести навсякъде думата "цикъл" със "секс", за да не те блокира думата и да разбереш смисъла на написаното.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 31
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Цитат

 За процеса раждането изобщо няма да пиша-всеки знае "колко е приятно"

съвсем сериозно твърдя, че това са двата момента, в живота ми, в които съм изпитала най-голямото и неповторимото щастие. Само жена, която не е раждала или е раждала без любов към рожбите си може да смята раждането за страдание и неприятност..

Линк към коментар
Share on other sites

Някой мъж би могъл да каже, че мъжете сме прецакани, понеже: жената може и да роди, може и да не роди (има две опции). Пък мъжа? Той само може да не роди.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз се чувствам добре кожата си на жена, въпреки нелекото раждане на дъщеря ми, а и други премеждия през които ми се налагало да мина   .Може би е въпрос на усещане- индивидуално. 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

За едни е по - трудно да получават "да", но свършват лесно. За други пък е по - лесно да получават "да", но свършват по - трудно, а понякога въобще не свършват. 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Мисля, че по-неприятно от цикъл би ти било някой да ти разпори корема на бойното поле и да чакаш да ти изтече кръвта и умреш... Материалният живот изисква кръв, и това че последните 50 години има едно привидно затишие на конфликтите и улеснение на живота благодарение на технологиите, май тотално е отдалечило днешният човек от това какво е живота на тая планета. За съжаление има и друга страна - технологиите могат да се използват много успешно за контрол и за все по-унищожителни оръжия, а липсата на търкания значи че Земята все повече се унифицира и конформизира, унищоавайки едно от най-важните неща тук - различните мнения и свободният (не баш в тоя смисъл който искаме де) избор. Конфликтите пък бяха замаскирани от печатане на пари и една нереална икономическа система, която е като балон който е само въпрос на време да се спука, и всички тези благинки ще станат все по-малко достъпни, а конфликтите за ресурси - все по-големи. Естествено и това са пак много философски теми за човек който не знае дори на коя планета е...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...