Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (04.04.16 - 10.04.16)


Recommended Posts

04.04.16

Христос поставил перед всеми нами вопрос: «С нами или против нас?» – и нам нужно решить: с Христом или против Христа. Сейчас нейтральность невозможна, все в мире состязаются, все воюют и каждый должен выбрать на какой он стороне – так будет решен великий вопрос. То, что происходит в окружающем мире, происходит одновременно и в нас.

Новое основание


Христос поставя на всинца ни въпрос: „С нас или против нас?“ – и ние трябва да решим с Христа или против Христа. Неутралност сега няма; има голямо състезание в света – всички воюват и всеки ще трябва да иде на една или на друга страна и ще се реши един велик въпрос. Туй, което става в света, става същевременно и вътре в нас.

Новото основание

Линк към коментар
Share on other sites

05.04.16

Для воспроизводства музыкального тона обязательно нужно встретить какое-то препятствие. Если вы ударяете камертоном в пустом пространстве, то никакой звук возникнуть не может. Зная об этом, благодарите за свои жизненные препятствия, благодаря которым вы можете издавать музыкальные тона. Препятствия бывают физическими, духовными и препятствиями из причинного мира. Эти препятствия временные, из какого мира они бы не приходили. Если достигается определённый результат, они усложняются. Это показывает, что препятствия ставятся разумными существами, следящими за действием, которое они производят.

Тонкая нитка и толстая верёвка


За да се произведе музикален тон, непременно трябва да срещнете някакво препятствие. Ако удряте с камертон в празно пространство, никакъв звук не може да се произведе. Като знаете това, благодарете за препятствията в живота си, чрез които можете да произвеждате музикални тонове. Препятствията биват физически, духовни и препятствия от причинния свят. От който свят и да идат, те са временни. Щом се постигне известен резултат, те се вдигат. Това показва, че препятствията се поставят от разумни същества, които следят за действието, което произвеждат те.

Тънкият конец и дебелото въже

Линк към коментар
Share on other sites

06.04.16

Если вы хотите ускоренно двигаться – работайте над развитием благоговения, почитания своих учителей, друзей и самого себя. Без этого чувства никто не может быть учеником. Затем идёт стремление к учёбе. От ученика требуется прежде всего любовь и почитание, а после – стремление к знанию.

Тонкая нитка и толстая верёвка


Искате ли да напредвате, работете за развиване на благоговение, на почит към учителите си, към другарите си и към себе си. Без това чувство никой не може да бъде ученик. После иде вече стремежът към учене. От ученика се изисква първо любов и почит, а после стремеж към знание.

Тънкият конец и дебелото въже

Линк към коментар
Share on other sites

07.04.16

Если Бог вам скажет об обращении к Нему какого-то человека и вы сможете это сделать – вы поднимитесь в развитии. Нет большего блага для человеческой души, чтобы показать человеку правильный путь и научить его правильной жизни.

Терпение и бесстрашие

 

Ако Бог ви каже да обърнете някой човек към Него и успеете да направите това, вие се повдигате. Няма по-голямо благо за човешката душа от това, да покаже правия път на човека и да го научи как да живее.

Търпение и безстрашие

Линк към коментар
Share on other sites

08.04.16

Христос говорит:  «Если вы будете иметь веру с горчичное зерно и скажете горе сей: "перейди отсюда туда", и она перейдет». Вера в Бога включает Божественное знание. С этим знанием человек действительно может переместить горы. Желаю вам не поднимать и перемещать горы, а справиться с большими трудностями, представляющими для вас нечто большее, чем горы.

Терпение и бесстрашие


Христос казва: „Ако имате вяра, колкото синаповото семе, можете да кажете на планината да се премести, и тя ще се премести“. Вярата в Бога включва Божественото знание. С това знание, наистина, човек може да мести планини. Желая ви не да вдигате и местите планините, но да се справяте с големите си мъчнотии, които за вас представят нещо по-голямо от планина.

Търпение и безстрашие

Линк към коментар
Share on other sites

09.04.16

Кто-то опустошает своё сердце от всех чувств и, отчаявшись от жизни, говорит: никто меня не любит. Он не говорит истину. Существует Один – Единый, находящийся с вами при всех условиях вашей жизни и любящий вас. Поскольку весь мир [это] Его мир, Он вас любит своим проявлением через растения, животные, даже через мушки, через людей и т. д. И самая малая любовь в состоянии поднять дух человека. Держите в своём уме идею, что «Бог есть Любовь», чтобы сохранить через всю жизнь одну основную идею в своём уме и одно основное чувство в своём сердце.

Основная идея


Някой изпразва сърцето си от всички чувства и като се отчае от живота, казва: Никой не ме обича. Той не говори истината. Има Един, Който при всички условия в живота ви е с вас и ви обича. Понеже целият свят е Негов, Той ви обича чрез растенията, чрез животните, чрез мушиците даже, чрез хората и т. н. И най-малката любов е в състояние да повдигне духа на човека. Дръжте в ума си идеята, че Бог е Любов, за да запазите през целия си живот по една основна идея в ума си и по едно основно чувство в сърцето си.

Основна идея

Линк към коментар
Share on other sites

10.04.16

Если вы хотите проявить идейную жизнь – выносите свои идеи вовне поочерёдно. Только таким образом они растут и правильно развиваются. Если вы вынесете их вовне одновременно – в скором времени вы почувствуете в себе определённую пустоту. При этом начинайте со своих самых малых идей и постепенно двигайтесь к большим. Работая таким образом, вы увидите, что имеете условия для проявления каждой вашей идеи.

Основная идея


Искате ли да проявите идейния живот, изнасяйте навън една по една идеите си. Само по този начин те растат и се развиват правилно. Изнесете ли ги изведнъж навън, в скоро време ще почувствате известна празнота в себе си. При това, започвайте от най-малките си идеи и постепенно вървете към големите. Като работите по този начин, ще видите, че имате условия за проява на всяка ваша идея.

Основна идея

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...