Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Малко смях-Случайни ли са случайностите?


Recommended Posts

Някои събития могат да бъдат обяснени единствено с това, че са необясними

* Известният американски актьор Чарлз Коглън, починал през 1899 г., бил погребан не в своето родно място, а в Галвестън, щата Тексас, където гастролирала неговата трупа. Година по-късно ураган с невиждана сила се стоварил върху града. Херметически затвореният ковчег с тялото на Коглън бил отнесен в Атлантическия океан. За 9 г. той изминал 6000 км, докато най-накрая акостирал пред дома, където някога се родил актьорът - на остров Принц Едуард в залива Свети Лаврентий.

* Жители на селото Рутвел (Дамфисшир, Шотландия) през 1975 г. били в местното кино и гледали филма "Около света за 80 дни". Когато героите на филма седнали в коша на въздушния балон, готови да полетят, върху киното се стоварил истински въздушен балон.

* През 1974 г. жител на Дерби (Англия) слушал на грамофонна плоча "Плачът на дивата гъска". В същия момент над къщата се появило ято диви гъски. Една разбила прозореца и влетяла в спалнята, няколко накацали из двора.

* Семейство Мелкинс от Дунстейбъл (Бедфордшир, Англия) гледало по телевизията филма "Титаник". В мига, в който корабът се удря в айсберг, домът на Мелкинс бил разтресен от леден блок. Леден метеорит, изключително рядко явление, в този момент пробил покрива и заседнал в тавана.

* През 1911 г. в лондонския район Гринбъри Хил за убийството на сър Едмъндбъри били обесени трима престъпника: Грин, Бъри и Хил.

* От 1955 г. насам домът на Уотърман (на английски водния), жител на щата Върмонт, всяка година ставал жертва на мистериозен потоп.

* През 1975 г. в Детройт, САЩ, дете паднало от прозорец на ХIV етаж върху главата на някой си Джоузеф Фиглок. Година по-късно Фиглок минавал по същата улица и всичко се повторило. И този път детето се разминало отново без фатални последици.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

1.Ако трети ден не ви се работи, значи е сряда.

2.Ако сте се събудили сутринта и не ви се става, значи сте спали прав.

3.Ако сте пили добре, значи утрото ще е лошо! Ако утрото е добро, значи сте пили лошо!!!

4.Ако се возите в кола и силно са ви ударили - излезте и проверете: ако са ви ударили отзад е на пари, ако е отпред - на бой.

5.Презерватив, намерен от жена ви във вашето палто - имали сте подарък при покупката на чадъра...

6.Ако ви боли глава - значи имате такава...

7.Ако един мъж отваря вратата на колата на жена, то това е или нова кола или нова жена.

8.Колкото по-добре се вижда деколтето - толкова по-трудно ú се запомня лицето.

9.Ако децата отиват на училище официални и носят цветя, то скоро ще трябва да се прекопават картофите.

10.Ако, излизайки от помещението се закачите за дръжката на вратата, обезателно ще се върнете.

11.Ако около слънцето са се появили кръгове - време е да проветрите стаята и да измиете прозорците.

12.Ако ракията се пие тежко и трудно - чакайте я обратно!

13.Ниско-летящи гълъби над главата – предстои ви пране.

14.Ако в дъждовно време сте си забравили чадъра, то задължително ще се намокрите.

15.Ако псувате тихо, значи гърлото ви е простудено.

16.Ако пърхота ви се движи - това са въшки!

17.Който търси, той знае нещо.

18.Минута смях прибавя година живот. Условно.

19.Ако ти отново си качила 5 кг тази седмица, значи на тази диета те е посъветвала най-добрата ти приятелка.

20.Детска мъдрост: ако мама се смее на шегите на татко, значи вкъщи има гости.

21.Да ходиш на работа е на пари.

22.Ако кучето ви е казало"Здравей стопанино" - значи просто не е искало да ви плаши със своя лай!

23.Ако бутате трохите от масата на земята с ръка, то това е на скандал с жената.

24.Ако жената ви мами, значи не сте ú безразличен.

25.Ако един кон ви говори, че сте смахнат, то това си е самата истина...

26.Пътя до хладилника на една жена минава през сърцето ú.

27.Ако сте се събудили с момиче, с което вчера сте се запознали и тя не си тръгва, то това е вашата жена...

Редактирано от Mdrya1953
Линк към коментар
Share on other sites

Още смешки

Децата за Бога

"Здравей, Господи!Как вървят нещата при тебе?Как живееш и как си със здравето?"

"А, Господи, ти какво образование имаш?"

"Ти какво, Господи, по-невидим от въздуха ли си?"

"А ти как стана всемогъщ?"

"Дай ми вълшебната пръчица, Господи, и ще те оставя на мира"

"Господи, желая ти всичко най-хубаво в живота"

"Родителите, това е нашата болка"

"Цветята ти са се получили по-добре от хората,Господи!"

"Не се страхувай, Господи, аз съм с тебе!"

"Господи, аз тебе те уважавам заради вярата ти в човека.Ти имаш много голяма вяра!"

"А дето продават свещи в църквата, това твой бизнес ли е, Господи?"

"Значи ако аз съм разбрал правилно еволюцията, ти първо си създал Адам и Ева, а по-нататък човек е произлязъл от маймуната"

"Господи, а на другите планети ядосан ли си?"

"Господи, изпари моите грехове!"

"Господи, аз съм малка, уча се в трети клас.Засега нямам грехове, но имай търпение, ще ги натрупам и ти ще бъдеш наблюдател."

"Господи, научи моите врагове да прощават на своите врагове."

"Хайде да се уговорим:аз вярвам в Тебе, ти вярваш в мене."

"Е,Господи, поне на себе си би могъл да прокараш телефон."

Защо Господ никога няма да стане професор?

1. Има само една публикация по темата.

2. Публикацията е писана на иврит.

3. Няма позовавания на други автори, писали по темата.

4. Публикацията не е отпечатана в научно списание.

5. Съществуват известни съмнения дали той я е писал.

6. Дори да приемем,че Той е създал света, над какво е работил след това?

7. Не е привличал достатъчно сътрудници.

8. Научните среди срещат определени трудности при опитите да възпроизведат неговите резултати.

9. Никога не е искал от Комисията по етика разрешение да използва хора за своите опити.

10. Когато по време на един от експериментите нещо се объркало, Той се постарал да скрие провала си, като издавил всички.

11. Когато доброволците не се държали както му харесва, Той ги изключвал от контролната група.

12. Рядко посещава занятията, просто кара студентите да четат книгата му.

13. Някои казват, че пращал сина си да води занятия със студентите.

14. Изключил е първите двама студенти, заради жаждата им за знания.

15. Независимо от това, че в теста си е дал само 10 задачи, повечето от студентите му са се провалили на теста.

16. Консултациите си провеждал рядко и то само по върховете на планините

Редактирано от Mdrya1953
Линк към коментар
Share on other sites

Законите на Мърфи

1. Ако нещо може да се обърка,то то се обърква.

2. Когато не искаш нещата да се объркат в даден момент,то те се объркват точно тогава.

3. Ако нещо просто не може да се обърка,то все пак ще се обърка.

4. Ако разбереш,че нещо може да се обърка по четири начина и си се подготвил,то веднага се пръква пети начин.

5. Ако всичко изглежда,че върви нормално,значи си пропуснал нещо.

6. Четливостта на дадено копие е обратнопропорционална на важността му.

7. Нещата се влошават под налягане.

8. Всичко се обърква изведнъж.

9. Всичко се поврежда правопропорционално на цената му.

10. В природата нищо не е правилно.Следователно,ако всичко върви добре….значи нещо не е в ред.

11. Невъзможно е да направиш нещата недостъпни за глупаци,защото глупаците са много изобретателни.

12. Нищо не е толкова лесно, колкото изглежда.

13. Всичко отнема по-вече време, отколкото си очаквал.

14. Винаги, когато си се приготвил да правиш нещо трябва първо да свършиш нещо друго.

15. Всяко разрешение развъжда нови проблеми.

16. Винаги ще намериш нещо на последното място на което търсиш.

17. Няма значение колко трудно и колко скъпо си купил нещо,защото когато го купиш веднага ще го видиш по-евтино в друг магазин.

18. Винаги си мислиш,че по другия път се стига по-бързо.

19. За да получиш заем,първо трябва да докажеш,че не се нуждаеш от него.

20. Когато занесеш повреден уред на поправка,той проработва.

21. Всеки си има план как да забогатее,но не е удачен.

22. Никога нямаш време да го направиш правилно,но винаги има време да разрушиш нещо.

23. Когато се съмняваш-мънкай.Когато си в беда-прехвърли я.

24. Всичко хубаво в живота е или незаконно и неморално,или те кара да надебеляваш.

25. В случай на съмнение,направи го да звучи убедително.

26. Винаги връщането е по-дълго.

27. Ако всички вървят срещу вас,значи сте влезли в платното за насрещно движение.

28. Ако позволите някоя кола да ви изпревари,то : 1)тя ще бъде последната,която ще премине през спускащата се ЖП бариера,2)тя ще пътува към същата цел,към която отивате вие и ще заеме последното свободно място за паркиране.

29. Автобусът ще дойде едва тогава,когато е без значение дали ще се качите,или не.

30. Ако лекарят открие в паметта си някаква латинска дума,това далеч не означава,че той знае реалното и състояние.

31. Колкото са по-скучни и остарели списанията в чакалнята,толкова по-дълго ще чакате пред лекарския кабинет.

32. Не можеш да кажеш в коя посока е минал влака като гледаш релсите.

33. Логиката е систематизиран метод за достигане до грешни изводи и заключения с увереност.

34. Когато една система стане напълно определена и ясна все се намира някой проклет тъпак , които открива нещо,което или прави системата непотребна,или я преобразява до неузнаваемост.

35. Технологията я управляват тези,които успяват в нещо, което не разбират.

36. Ако зидарите строят сградите както програмистите пишат програмите си,тогава първия кълвач които се появи на сградите ще унищожи цивилизацията.

37. С пари любов не се купува,но можеш да се пазариш.

38. Най-хубавите неща в света са свободен живот и стойността на всеки лев от него.

39. Най-милото действие си има не чак толкова мило противодействие.

40. Ако изглежда твърде хубаво, за да е истина,сигурно е.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Още от мъдростта на децата :)

  • Господи, ще ми простиш, аз нямам вяра в църквата, но си изработих една увереност в живота.
  • Господи, докога ще търпиш вярващите и невярващите?
  • Господи, за какво са създадени тези глупави атомни бомби, че, ако тя се стовари върху мен, тя ще ми обърка целия ден?
  • Господи, познавам бедняци, които започнаха от нулата и стигнаха до безумието. Нали това не е твоят план?
  • Господи, защо си създал този рай, да се мъчат и да пъшкат хората по него, не им ли стига адът?
  • Господи, смъртта не ме устройва, направи така, че смъртта ми да не умира и тогава сам ще разбереш, че съм твой син.
  • Господи, ако твориш смъртни хора, не ме включвай в сметките си, аз си имам други планове.
  • Господи, ако един глупак живее вечно, ти вечно ли трябва да го храниш и няма ли той да те разори?
  • Господи, след като съм безсмъртен, защо трябва да се раждам, да няма някаква грешка в твоя план?
  • Господи, уморих се да гледам баща ми и майка ми все нещастни, направи нещо по въпроса, за да не взема нещата в свои ръце!
  • Господи, когато баща ми не може да спи и страда от безсъние и ти ли не можеш да спиш или ти си се устроил по-добре от него, кажи ми, нали сме приятели?
  • Господи, ако имаш лошо мнение за мене, коригирай го, защото по природа аз съм добър и ти много добре го знаеш.
  • Господи, аз мисля, че за умрелите трябва да се говорят само хубави неща, защото те може да възкръснат.
  • Господи, ако дяволът ми е враг, стани ми приятел, за да му видим сметката.
  • Господи, всяко нещастие ли се случва по разписание? Ако е така, тогава отмени моето разписание, защото аз не се нуждая от нещастие.
  • Господи, не мислиш ли, че хората се стараят да нарушават твоите десет Божи заповеди? Е, тогава, защо им ги даде?
  • Господи, моля те, повече не изпълнявай човешките желания, защото и без това адът стана много голям.
  • Господи, в твоята книжка си дал някакво Откровение, а защо на мен не си дал, нали аз и ти трябва да се разбираме?
  • Господи, ако се хвана сериозно да изучавам твоята книжка, ще стана ли истински човек или ще стана свещеник?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...