Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (11.04.16 - 17.04.16)


Recommended Posts

11.04.16

Задача каждого человека – проникнуться Любовью и знать, что в нём скрывается возможность любить всех. Если пшеничное зерно питает всё человечество, то почему человек не в состоянии любить всех? Не стоит ли человек выше пшеничного зерна? Чтобы понять, какие силы и возможности скрываются в нём, человеку достаточно пробудить своё сознание. Тот, кто имеет пробуждённое сознание, является учеником Нового учения; он – совершенный человек.

Основная идея

 

Задачата на всеки човек е да се проникне от любовта и да знае, че в него се крие възможността да обича всички. Ако житното зърно храни цялото човечество, защо човек да не е в състояние да обича всички? Не стои ли човек по-високо от житното зърно? Достатъчно е да се пробуди съзнанието му, за да разбере, какви сили и възможности се крият в него. Който има пробудено съзнание, той е ученик на новото учение; той е завършен тип.

Основна идея

Линк към коментар
Share on other sites

12.04.16

Будучи учениками, соблюдайте правило: чтобы не терять уверенности и веры в человека – сначала его изучите, а потом верьте в него. Начните сначала со знания, а потом придёте к вере. Это одно из правил Нового учения. Это один из методов Божественного мира.

Основная идея

 

Като ученици, пазете правилото: за да не се обезсърчавате и обезверявате в човека, първо го изучавайте, а после вярвайте в него. Започнете първо със знанието, а после ще дойдете до вярата. Това е едно от правилата на новото учение. Това е един от методите на Божествения свят.

Основна идея

Линк към коментар
Share on other sites

13.04.16

Держите в своём уме священную идею и в своём сердце – священное чувство, которые вас постоянно возвышают. Если падаете, всё-таки не теряйте уверенности. Что делает упавший плод? – Зарывается в землю, а на следующий год снова вырастает. Знайте, что в природе ничего не пропадает, а только видоизменяется.

Законы красоты

 

Дръжте в ума си по една свещена идея и в сърцето си – по едно свещено чувство, които постоянно да ви повдигат. Ако падате, пак не се обезсърчавайте. Какво прави падналият плод? – Заравя се в земята, и следната година отново израства. Знайте, че нищо в природата не се губи, но само се видоизменя.

Закони на красотата

Линк към коментар
Share on other sites

14.04.16

Человек имеет право думать плохо о ком-то только тогда, когда тот человек имеет возможность помочь ему в несчастье, но он прошёл мимо него, не исполнив свой долг по отношению к нему. При этом он имеет право думать плохо о нём только в данный момент. В следующий момент он исправляется.

Законы красоты

 

Човек има право да мисли лошо за някого, само когато този човек има възможност да му помогне в нещастието му, но го е отминал, без да изпълни дълга си към него. При това, той има право да мисли лошо за него само за дадения момент. В следващия момент той се е изправил.

Закони на красотата

Линк към коментар
Share on other sites

15.04.16

Задача ученика – быть красивым. Ученик, сознательно работая над собой, приобретает внутреннюю красоту, привлекающую внимание людей, подобно тому, как красивая девушка привлекает внимание молодых людей. Что делает человека красивым? Жизнь высокой морали. Под словами «жизнь высокой морали» мы подразумеваем ту истинную, положительную жизнь, в которой Божественное Начало берёт верх над человеческим.

Законы красоты

 

Задачата на ученика е да бъде красив. Като работи съзнателно върху себе си, той придобива вътрешна красота, с която привлича вниманието на хората, както красивата мома привлича вниманието на младите момци. Кое прави човека красив? – Моралният живот. Под думата „морален живот“ ние разбираме онзи истински, положителен живот, в който Божественото Начало взима връх над човешкото.

Закони на красотата

 

Линк към коментар
Share on other sites

16.04.16

...жизнь в мире это ничто другое, как работа в одном и том же направлении, со своими стремлениями и целями, и тогда мы не будем создавать себе препятствий. Но когда наши цели различаются и диаметрально противоположны, тогда будет насилие, постоянно будет борьба, один будет обманывать другого, второй – третьего, третий – четвёртого, не будут говорить Истину. Если два христианина не могут примириться ради Бога – это показывает, что их цели различны. Если два человека не могут понять друг друга – их цели различны, между ними нет Господа. «Господь» этих людей – священный эгоизм.

Не будь неверующим, но верующим!

 

...животът в света не е нищо друго, освен да вършим всичко в една и съща посока, със своите стремежи и цели, и тогава ние няма да си противодействаме. Но когато в нас целите се различават и са диаметрално противоположни, тогава ще има насилие, постоянно ще има борба, един път ще излъже другия, вторият – третия, третият – четвъртия, няма да говорят истината. Щом двама християни не могат да се примирят заради Бога, това показва, че техните цели са различни. Щом двама души не могат да се разберат, техните цели са различни, между тях не е Господ. Техният Господ е свещеният егоизъм.

Не бъди неверен, но верен!

Линк към коментар
Share on other sites

17.04.16

Хочу вас предостеречь от одного заблуждения, когда говорю: «Христос придёт», а вы скажете: «Неужели мы до сих пор его не знаем?»

Фома три года ходил с Христом. В познании Христа существуют новые фазы. Фома познал Христа, но не познал этого Христа как Любовь. Когда Его познал – сказал: «Господь мой, Бог мой». Познавать не исторического Христа, но познавать того Христа, который проявляется сейчас, Христа как великую Любовь, действующую внутри нас, внутри мира.

Говорить, что мы не знаем Христа, это не упрёк, но Христа, как воплощение Любви, мало кто знает. Следовательно, необходимо познать Христа как Любовь и иметь смелость Фомы положить свой перст в руки Его и руку в рёбра Его, и сказать:

«Господь мой, Бог мой»!»

Не будь неверующим, но верующим!

 

Искам да ви предпазя от едно заблуждение, като казвам: „Христос да дойде“, вие ще кажете: „Нима Христа ние досега не го познаваме?“

Тома три години вървеше с Христа. В познаването на Христа имаше нови фази. Тома познаваше Христа, но не познаваше този Христос на Любовта. Когато Го позна, той каза: „Господ мой, Бог мой!“ Не да познаваме историческия Христос, но да познаваме този Христос, Който сега се проявява, Христос на великата Любов, която действа вътре в нас, вътре в света.

Това не е един упрек, да кажем, че не познаваме Христа, но Христос като Любов малцина Го познават. Следователно туй е необходимо – да познаем този Христос като Любов и да имаме смелостта на Тома, да си турим пръста в ръцете Му и ръката в ребрата Му и да кажем:

„Господ мой, Бог мой!“

Не бъди неверен, но верен!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...