Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (18.04.16 - 24.04.16)


Recommended Posts

18.04.16

...Павел говорит, что он решил не знать ничего другого, кроме распятого Христа. Он употребляет это слово в немного другом значении, [а именно:] Когда человек распинает в себе все низшие проявления своего естества и ограничивает все низшие чувства, низшие желания, низшие действия и даёт ход всему возвышенному и благородному в самом высоком смысле – это [означает] познать распятого Христа. А по моему мнению – это значит поставить Любовь в её новую форму, проявляющуюся сейчас, как один новый, великий закон в жизни, идущий исправить все недуги людей.

Распятый Христос

 

...Павел казва, че той решил да не знае нищо друго, освен Христа разпят. Той употребява тази дума в малко по-друго значение. Когато човек разпъне в себе си всички ония низши прояви на своето естество и ограничи всички низши чувства, низши желания, низши действия и даде ход на всичко възвишено и благородно в най-висок смисъл – това е да познаем Христа разпятаго. А според мен това значи да турим Любовта в нейната нова форма, както сега се е проявила, като един нов, велик закон в живота, който иде да изправи всички недъзи на хората.

Христа разпят

Линк към коментар
Share on other sites

19.04.16

Зачем я проповедую? Изучая эту философию, я сказал себе: Хочу видеть людей, любящих Бога. – Кто эти люди? – Грешники. Полюбив их, я понял, что в них скрываются добрые задатки. Та грешница, скрывающая своё лицо от стыда и от страха перед Господом, бóльшая святая чем эта, которая считает себя праведной и свободно является перед лицом Господа.

Господь сказал ему

 

Защо проповядвам аз? Като изучавах тая философия, казах си: Искам да видя хората, които Бог обича. – Кои са тия хора? – Грешниците. Като ги обикнах, аз разбрах, че в тях се крият добри заложби. Оная грешница, която се крие от лицето на Господа от срам и от страх, е по-голяма светица от тая, която се мисли за праведна и свободно се явява пред лицето на Господа.

Господ му рече

Линк към коментар
Share on other sites

20.04.16

Вам, слушающим меня, нужно иметь почитание ко всему окружающему миру. Старые корни пусть сгниют и от них образуются новые корни, новые листья, цветы и плоды. Старые верования, старая философия, всему старому нужно осыпаться, умереть. От их соков возникнет новая культура. Если мы воспримем старое так, как сейчас, мы остановим своё развитие.

Господь сказал ему

 

Вие, които ме слушате, трябва да имате почитание към всичко в света. Старите корени нека изгният и от тях да се образуват нови корени, нови листа, цветове и плодове. Старите вярвания, старата философия, всичко старо трябва да окапе, да умре. От техните сокове ще се създаде новата култура. Ако възприемем старото, както е сега, ние ще спрем своето развитие.

Господ му рече

Линк към коментар
Share on other sites

21.04.16

Мысль хорошего человека обладает силой. Мысль одного хорошего человека равна мысли тысячи плохих людей; мысль двух хороших людей равна мысли десяти тысяч плохих людей. Если бы несколько хороших людей смогли бы сосредоточить свою мысль и пожелать добро своему народу, они бы достигли большого результата. Добрая мысль творит чудеса.

Господь сказал ему

 

Мощна е мисълта на добрия човек. Мисълта на един добър човек е равна на мисълта на хиляда лоши хора; мисълта на двама добри е равна на десет хиляди лоши хора. Ако няколко добри хора съсредоточат мисълта си към доброто на своя народ, те биха постигнали голям резултат. Добрата мисъл твори чудеса.

Господ му рече

Линк към коментар
Share on other sites

22.04.16

...каждое учение нужно прежде всего испытать умом, после – сердцем и тогда говорить о нём. Учение является истинным и находится на своём месте, если оно постоянно вносит Силу в ум и Любовь в сердце.

Ни сумы [на дорогу]

Ни сумы

 

...всяко учение трябва да се опита първо с ума, после със сърцето и тогава ще се произнесете за него. Едно учение е истинско и на мястото си, ако постоянно внася сила в ума и любов в сърцето.

Нито тържик

 

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

23.04.16

Вы часто произносите эти слова – «Отец», «Сын» и «Святой Дух», – но в чём смысл этих слов для вас? Они будут иметь для вас смысл, только если могут произвести определённый эффект. Никогда нельзя, держа в руках спичку, испытать её силу, если не умеете её зажечь; её силу вы ощутите, только когда вы её зажжёте. И Воскресение будет для вас чем-то неизвестным, если вы не зажжёте эти слова как спичку, создав Свет в своём уме и сердце, или если не посеете их как семя, чтобы оно взросло, и вы увидели его плод. ...Так что во всяком языке, на котором мы говорим, есть слова, обретающие для нас магический смысл в том случае если мы их поймём. ... И Христос перед гробом Лазаря поднял глаза горе и произнёс только одно слово – «Лазарь, выйди из гроба вон!»

Пасха

Пасха

 

Често вие изговаряте тия думи: „Отец“, „Син“ и „Свети Дух“, но какъв смисъл имат тия думи за вас? Те ще имат смисъл за вас само когато могат да произведат известен ефект. Когато държите една кибритена клечка, никога не може да опитате нейната сила, ако не умеете да я запалите; само когато я запалите, можете да усетите нейната сила. И възкресението ще бъде предмет неизвестен за вас, ако вие не запалите тази дума като кибрита – да произведе във вашия ум и във вашето сърце светлина, или ако я не посеете като семе – да изникне, да видите плода ѝ. ...Тъй, във всеки език, който говорим, има думи, които като ги разберем, добиват за нас магичен смисъл. ...И Христос, когато бе пред гроба на Лазара и дигна очи нагоре, каза само една дума – „Лазаре, излез от гроба!“

Великден

Линк към коментар
Share on other sites

24.04.16

А «Древо Жизни» – это Христос. Когда в вас проникнет эта великая мысль о Христе – не отвлечённая мысль, что Христос находится по правую сторону от Отца, но мысль о Христе как силе, пронизывающей всю нашу Землю, и когда эта струя проникнет во все существа, от малых до великих, тогда наступит спасение.

Пасха

Пасха

 

А „Дървото на Живота“ – то е Христос. Когато проникне във вас тази велика мисъл за Христа – не отвлечена мисъл, че Христос стои от дясна страна на Отца, но Христос – силата, която е проникнала цялата наша земя, и когато тази струя проникне във всички същества от малки до големи, тогава ще настъпи спасението.

Великден

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...