Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Молба за помощ!


Recommended Posts

  • 9 months later...
  • Отговори 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравейте отново,

Моля за помощ отново.

Бихте ли ми казали как се лекува ОКР което прерастна в постоянни умствени разсъждения.

Събуждам се стресната с висока степен на тревожност и в отговор започвам едни разсъждения,които не мога да спра .така тревожноста ми се засилва още повече и това по някога ми отнема по голямата част от деня.

всякаш това е защита,в която мисля за да не чувствам.

Мислех си че е шизофрения,но психиятъра ми каза че е тревожно разстройство и в същото време ми изписва ,,абизол.. половинка.Не знам вече какво да мисля.стоя в невидение и не знам как да се справя.

ако в действителност е ОКР,кое в случая се явява обсесия и кое компулсия?

Не знам защо,но вярвам само на вас и който и каквото да ми каже подхождам с недоверие,за това отново ви пиша.

Моля за помощ.Много е мъчително.Започвам вече да се страхувам от сутрините,а преди толкова ги обичах.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! 

Как се лекува е един много коварен въпрос? Явно вие още живеете в утопията, че сте болна. Това със сигурност е така, тогава. И понеже нашият ум е толкова гениален, че той е готов постоянно да ни прави проблеми и да ни въвежда във вътрешни  пререкания. Намирането на решение обаче моментално води и до намиране на ново пререкание. И докато човек не разбере, че това е съвсем нормално и че умът ни е буквално, като лабиринт, който ни води и ни движи почти всеки ден ту по старите, ту по нови пътища. Ние няма как да се измъкнем, защото измъкване от мислите ни няма!

Ние постоянно мислим и това е работата на умът, както работа на сърцето е да бие. Ако умът ни спре да мисли, а сърцето да бие, повярвайте ми, че тогава с физическите и човешките ви проблеми ще се свърши! Защо ли? Защото ще бъдете мъртва! :) 

Отношението е нещото, което променя нещата, а отношението се гради с време, с малки стъпки и с много лична мотивация. И когато разрешите този проблем с ОКР-то, тогава ще дойде нов и това е съвсем нормално, защото по някой път един проблем може да бъде решен, тогава когато дойде по-голям...

А липсата на проблеми, води до необратими последствия в нашия живот. Радвайте се, че има какво да решавате, това ви прави жива! :) Потърсете терапевтична помощ

Линк към коментар
Share on other sites

Това за което пишеш се нарича "умствено предъвкване" и то е характерно за хората с високо ниво на тревожност. Добре си го усетила, започнеш ли да анализираш тези мисли тревожността се засилва. Затова анализа на подобен род мисли е ЗАБРАНЕН. В тях няма реално съдържание и те сами по себе си са неустойчиви мисъл форми, които имат живото около 5-10 минути, ако не ги "захраниш" с анализи. 

Т.е. твоят начин за стоене извън потока натрапливости ще ти даде възможнот да ги прекратиш бързо.

Не те интересува нито съдържанието, нито смисъла на мисъл формите. Лесно е , ако успееш да си ги визуализираш като нещо, което е извън теб, имаш свободата да ползваш всякакви метафори.

Когато го направиш няколко пъти и видиш бързия ефект, ще добиеш увереност.

Темата е стара и до колкото разбирам не си работила с терапевт, което дава възможност на тревожността да продължава да те окопира с всякакви проявления.

Линк към коментар
Share on other sites

 Така е,не продължих с терапията защото не ми се слушаше повече за кундалини,както тя ми го обясняваше.така или иначе не разбирах това за което ми се говори и още повече ме плашеше,че съм навлязла във води които не познавам.реших че ще се оправя сама,но не ми се получава.Още щом се събудя се стряскам и мозъкът ми сам преминава в режим мислене.задавам си въпрос и започвам с анализите,самовглъбяването и после страх че съм откачила за да изпадам в такива състояния,борба с мисленето и общо взето ми писна да се занимавам само със себе си,но не мога да изляза от омагьосаният кръг.Аз се събуждам със силна тревожност и всякаш мисленето е опит да избягам от чувството.Най големият ми страх е шизофренията и съм си внушила че я имам.Това не ми дава мира.

Благодаря за вниманието,ще опитам начинът,за който ме съветвате.Аз го разбирам така:да игнорирам мислите тоест въпросите и да не им отговарям ,а вместо това да пренасоча вниманието си към това което трябва да свърша през деня/примерно/.Ще опитвам!

Поздрави!

 

Редактирано от сиси1
Линк към коментар
Share on other sites

Терапевтката ти е казала с една чуждица, че имаш да се учиш, да разширяваш съзнанието си, да усвояваш уроци, вложени в тревожността ти. Правиш ли го, фантомните симптоми се стапят, а зад тях заживява дълбоко доверие в себе си, в живота, тялото, в съдбата ти. Не се ли учиш, ще циклиш или пиеш хапчета, или и двете... Така че, реши си.

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Не разбирам как да се уча?

Желанието го имам,но не знам как.

Какъв смисъл влагате в това че трябва да се уча?

Аз съм готова на всичко за да ги нямам тия симптоми,но не знам какво включва то?

Опитвам да се самолекувам ,но явно забивам в погрешни пътечки и така объркването е по голямо.

Може ли да идвам на терапия при вас?Имате ли свободни часове?

 

Линк към коментар
Share on other sites

Ще си позволя да коригирам Орлин-терапевтиката ти е ...за боклука.

Търси нов/а.

Има основен принцип за психотерапията , той гласи ,,Когато психотерапията е успешна причината за това е в клиента, когато тя не е успешна , причината е в психотерапевта.

Извинявам се за изказа си, но ...ми писва от некомпетентност.

Търсете компетентни хора,, аз, за да закарам колата си на автомонтьор, проучвам ситуацията  поне два дни, а вие за здравето и щастието, си се доверявате на първият срещнат.

 

Редактирано от д-р Тодор Първанов
Линк към коментар
Share on other sites

Не можеш да се самолекуваш, тъй като не си болна. Можеш да се учиш - разликата е огромна.

И да, ако добри автомонтьори има немалко, както казва д-р Първанов, то въпреки масовия бум на желаещи да учат психология и психотерапия, истински ефективните терапевти в малката ни страна се броят на пръстите на двете ръце (ако не и на едната...).

Има професори, представящи се за терапевти, но всъщност преподаватели в университети. Има казващи че са и слагащи се в позицията на психотерапевти, но всъщност франчайз дилъри на някоя/ някои школи в терапията, здраво хванали финансовия кокал, но на дело с твърде слаба или никаква ефикасност. Има и мнозина опитващи се да бъдат терапевти, но с твърде слаби енергия, призвание, любов, харизма, пробивност и още много други дефицитни качества, които дипломите не могат да купят, а само качествено смленият и тежък житейски път и опитност могат. Защото това е истинският личен опит, извън илюзиите за предлаган и фасилитиран такъв в терапевтичните школи. Има терапевти, самите те прекалено слабо докоснали се до състоянията, с които се занимават, застават пред пациента от позицията на знаещи, като всъщност с тялото, с клетките си не чувстват в дълбочина преживяваната болка и динамиката ѝ, тъй като не са били в нея  -а тази липса на лична опитност тук поставя такъв терапевт в позицията на сляп слепец да води. Има и бизнес ориентирани тв звезди с огромни такси, но ниски съзнания. Има и похвално духовни, но неумеещи да свържат духовност и наука в холистично цяло, в което да добавят и огромната палитра от необходими лични качества...

 А има и чудесни, преживели две и двеста, интелигентни, знаещи, можещи, отдадени на помагането на човека да си помогне, на събуждането на любовта в хората чрез собственото им пламъче. Но са огънчета всред много колегиален пушек и мъждене... 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...