Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (16.05.16 - 22.05.16)


Recommended Posts

16.05.16

Некоторые люди спрашивают меня о политической жизни Болгарии: «Что с ней будет?» Чудное дело! Что такое случилось? Делают Болгарии небольшое растирание ‒ только и всего. Сняли с неё немного груза; дали ей новый опыт и задачу для разрешения. Мы не хотим задуматься разумно о законах, регулирующих жизнь, а ищем виноватых. Скажите, кто виноват? Виновных сейчас вы не найдёте. Виноват индивидуализм человека.

Пшеничное зерно

Пшеничное зерно

 

Някои ме питат по политическия живот на България: „Какво ще стане с нея?“ – Чудна работа! Че какво е станало сега? На България ѝ правят малко разтривка – туй е всичкото. Снели са ѝ малко от товара; дали са ѝ нова опитност и задача за разрешение. Ние не седнем да мислим разумно върху законите, които регулират живота, а търсим виновните. Кой е виновен, кажете? Виновните сега няма да ги намерите. Виновен е индивидуалният живот на човека.

Житното зърно

Линк към коментар
Share on other sites

17.05.16

Вы скажете: «Как нам применить это учение в мире?» От нас не требуют, чтобы мы исправили мир: мир исправлен, в нём нет ненормальностей, всё идёт в определённом порядке; мы знаем, почему происходят события, природные или политические, незачем стремиться изменить их течение. Но одно лишь необходимо – индивидуальное исправление личности в мире, будь то мужчина или женщина. Когда исправится личность, исправятся и её дети ‒ сыновья и дочери; а когда они исправятся, исправятся и их ближние, и весь мир сам по себе исправится.

Пшеничное зерно

Пшеничное зерно

 

Но ще кажете: „Как можем да приложим това учение в света?“ – Не се изисква от нас ние да оправим света: светът е оправен, в света няма анормалности, всичко върви по определен ред; събитията, естествени или политически, знаем защо идват, няма защо да обръщаме туй течение. Но едно е необходимо – индивидуалното изправление на личността в света, била тя мъж или жена. Когато се изправи личността, ще се изправят нейните деца – синове и дъщери, а когато се изправят те, ще се изправят и техните ближни, и целият свят сам по себе си.

Житното зърно

Линк към коментар
Share on other sites

18.05.16

Люди несчастны, потому что ищут Любовь. А что такое Любовь? Это – готовность к самопожертвованию. ...Если вы хотите, чтобы вас любили, вам нужно быть готовыми идти на самопожертвование; Любить – означает жертвовать собой, т. е. сеять – нужно посеять Любовь для того, чтобы пожать Любовь. Наша жизнь ценна настолько, насколько она полезна для наших ближних.

Четыре основных элемента

 

Хората са нещастни, защото търсят любовта. А какво е любовта? То е да си готов за саможертвуване. ...Искате ли да ви обичат, трябва да сте готови да се самопожертвувате - да любим, значи да се жертвуваме, т.е да сеем - трябва да посеем любов, за да пожънем любов. Животът ни има цена само дотолкова, доколкото е полезен за нашите ближни.

Четирите основни елемента

Линк към коментар
Share on other sites

19.05.16

...Любовь, необходимая миру, состоит в любви к другим людям и оказании им помощи, чтобы и они были счастливы, как мы. И поэтому Христос сказал: «Истинно, истинно говорю вам: верующий в Меня, дела, которые творю Я, и он сотворит...», «Кто любит Меня, тот соблюдет слово Мое; и Отец Мой возлюбит его, и Мы придем к нему и обитель у него сотворим».

Пшеничное зерно

Пшеничное зерно

 

...Любовта, която е потребна на света, е да обичаме другите и да им помагаме да бъдат щастливи, както ние сме щастливи. И затуй Исус е казал: „Онзи, който вярва в Мене, ще прави това, което Аз правя, и който Мене люби, ще го възлюби и Отец Мой и ще дойде и направи жилище в него“.

Житното зърне

Линк към коментар
Share on other sites

20.05.16

Вы говорите: «Что будет с Болгарией?» Я вас спрашиваю: «Что будет с вами?» Вы не знаете, что дьявол забрал всё, чем вы владели, продал даже вашу кожу, а вы спрашиваете: «Что будет с Болгарией?» Болгария ‒ это вы. Молитесь, чтобы Господь помог вам изгнать этого [вошедшего в вас] незваного гостя, чтобы вы сберегли то, что у вас есть: свой ум и своё сердце.

Пшеничное зерно

Пшеничное зерно

 

Вие казвате: „Какво ще стане с България?“ Аз ви питам: „Какво ще стане с вас?“ Не знаете, че дяволът е взел всичката ви собственост, продал ви е дори кожата, а питате: „Какво ще стане с България?“ България – това сте вие. Трябва да се молите, да ви помогне Господ да изпъдите този неканен гост из вас, да запазите своята собственост, своя ум и своето сърце.

Житното зърне

Линк към коментар
Share on other sites

21.05.16

Необходимо обладать четырьмя основными элементами – Божественной Любовью, Божественной жизнью, Божественной мыслью и Божественной волей – чтобы внедрить в нас вкус, сердце, ум, интеллект и развить наши сердце, душу, дух. Не говорить «не понял», а только «понял» – тогда Господь даст нам понять всё практически.

Четыре основных элемента

 

Трябва да имаме четирите основни елемента: Божествената любов, Божествения живот, Божествената мисъл и Божествената воля, за да насадим в нас вкус, сърце, ум, интелект и да развием нашите сърце, душа, дух. Да не казваме "не разбрах", а само "разбрах" - тогава Господ ще ни даде да разбираме всичко практически.

Четирите основни елемента

Линк към коментар
Share on other sites

22.05.16

Мысли и желания являются камнями из одного карьера, из которых строится будущее человеческое тело, но оно – духовное. Эти мысли и желания идут из разных направлений. Нужно уметь выбирать необходимые камни для строительства. ...Существуют духи, продающие нам все материалы дорого или дёшево; когда нам материалы продали дороже, то обманули нас относительно того, сколько они стоят.

Познайте Истину и Истина сделает вас свободными

 

Мислите и желанията са камъни от една кариера, от които се гради бъдещото човешко тяло, а то е духовното. Тия мисли и желания идат от разни направления. Трябва да умеем да избираме необходимите камъни за градивото. ...Има духове, които ни продават от всички материали скъпо или евтино; когато ни ги продадат по-скъпо, излъгали ни са колко струват.

Познайте Истината и Истината ще ви направи свободни

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...