Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (23.05.16 - 29.05.16)


Recommended Posts

23.05.16

В учении Христа ценность человеческой души зависит от её внутренних качеств – существования связи с Господом, т. е. облачения в Истину и Любовь. ...Когда в наш ум входит Истина – мы думаем, а когда в нас входит Любовь – мы действуем. Истина – внутренний зародыш души.

Познайте Истину и Истина сделает вас свободными

 

В Христовото учение стойността на човешката душа зависи от вътрешните качества - да бъдем свързани с Господа, т.е да бъдем облечени в Истината, а то е да бъдем облечени в Любовта. ...Когато Истината влезе в нашия ум - ние мислим, а когато Любовта влезе в нас - ние действуваме. Истината е вътрешният зародиш на душата.

Познайте Истината и Истината ще ви направи свободни 

 

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

24.05.16

Слово – проявление Бога в Духовном мире, Слово подразумевает Ангелов. Значит, первоначально, Ангелы Богом рождаются и Бог – в них. И когда евангелист говорит: «И Слово стало плотию, и обитало с нами, полное благодати и истины...», он подразумевает, что Слово от Ангелов нисходит, принимает другую форму и входит в человека. Когда мы говорим о «Слове, которое в начале было у Бога и было Богом» – подразумеваем все те Существа, проходящие эволюцию, отличающуюся от эволюции людей на Земле. ...И когда Христос воплотился на нашей Земле, Он пришёл проповедовать это Слово в речи, понятной для людей.

...Разумеется, на болгарском высказывание «Слово» имеет одно значение, а на греческом языке – на котором первоначально была написана эта евангельская фраза, имеется немного другое значение. На греческом высказывание «Слово» начинается с буквы «λ» – λόγος (Логос), а на болгарском с буквы «С». ...Когда слово «Логос» появилось в греческом языке эллины имели стремление ввысь к Ангелам, а наша буква «С» – символ полумесяца – это означает, что мы находимся на обратной стороне астрального мира, у нас нет света и, поэтому, мы берём свет, отражённый от Луны. Следовательно, мы можем сказать, что слово «славяне» означает народ, спускающийся вниз, достигнувший самого глубокого места, до которого можно спуститься, и что сейчас славяне начинают свою новую эволюцию.

В начале было Слово

 

Словото е проявление на Бога в Духовния свят, Словото подразбира Ангелите. Значи, първоначално Ангелите се движат от Бога и Той е в тях. И когато евангелистът казва: ”И Словото стана плът и всели се между нас”, той подразбира, че от Ангелите Словото следва надолу, приема друга форма и слиза в човека. Когато говорим за Словото, което в начало е било у Бога и е било Бог, подразбираме всички ония Същества, които имат еволюция, различна от тази на хората. ...И когато Христос се е въплътил на нашата Земя, Той е дошъл да проповядва това Слово в членоразделна реч.

... Разбира се, на български думата ''Слово'' има едно значение, а на гръцки език, на който първо е написана тази евангелска фраза, има малко по-друго значение. На гръцки тази дума започва с буквата ''λ'' – Логос, а на български започва с буквата ''с''. ...Когато думата ''Логос'' е писана на гръцки език, елините са имали стремеж нагоре към Ангелите, а нашата буква ''с'' е символ на полумесец, което означава, че ние се намираме на обратната страна на Астралния свят, нямаме Светлина и затова я вземаме, отразена от Луната. Следователно, можем да кажем, че по Словото славяните са народ, който слиза надолу, че са достигнали до най-дълбокото място, докъдето може да се слезе, и че сега ще започнат своята нова еволюция.

В начало бе

Линк към коментар
Share on other sites

25.05.16

...терпение – великое качество, в человеческом характере нет черты благороднее. Терпение не рождается вместе с человеком, его нужно приобрести. Любовь может к нам прийти даром, но терпение необходимо приобрести. ...Чтобы терпеть, нужно быть заквашенным тремя основными качествами – Мудростью, Истиной и Добродетелью.

Любовь

Любовь

 

...търпението е велико качество, и в човешкия характер няма по-благородна черта от него. Търпението не се ражда с човека, трябва да се добие; Любовта може да ни дойде даром, но търпението трябва да го придобием. ...За да търпим, трябва да сме заквасени с три основни качества: Мъдрост, Истина и Добродетел.

Любовта

Линк към коментар
Share on other sites

26.05.16

Теперь остановимся на слове «благосклонность» – это положительная, активная сторона Любви, в то время как долготерпение – пассивная, охранительная сторона, позволяющая выдержать определенную тяжесть. Благосклонность – это Любовь, готовая строить, готовая оказать услугу кому бы то ни было... Мы хотим, чтобы люди нас любили и были с нами учтивы, а часто мы сами нарушаем это правило: мало того, что не имеем терпения, часто даже не оказываем людям необходимой обычной благосклонности. Некоторые люди говорят, что любят кого-то, а сами высказываются о нём плохо. Эхо этих слов когда-нибудь будет услышано, ибо что человек посеет, то и пожнёт...

Любовь

Любовь

 

Сега ще оставя думата „благосклонност“ – тя е положителната, активната страна на Любовта, когато дълготърпението е пасивната, съхранителната страна, при която имате да издържите известен товар; благосклонността е Любов, готова да гради, да направи услуга някому, комуто и да е... Искаме хората да ни обичат и да бъдат учтиви, а често ние нарушаваме това правило, и освен че нямаме търпение, но често не показваме поне дължимата към хората обикновена благосклонност. Някои казват, че обичат някого, а говорят на други лошо за него. Ехото на това говорене един ден ще се чуе, защото каквото човек посее, това и ще пожъне...

Любовта

Линк към коментар
Share on other sites

27.05.16

Так вот, те из вас, кто может понять, должны разобраться, в чём состоит терпение в полном смысле слова. То терпение, с которым можно перенести обиду, это ещё не терпение; тайна терпения в том, чтобы, когда человек вас обидит, найти в обиде хорошую сторону и её использовать. Обида – это очень крепкий орех, который кто-то вам дал; вы должны его расколоть, вынуть ядрышко и его съесть. И если вы сможете так питаться, то станете совершенно здоровыми. Люди, которые плохо говорят о вас, которые вас хулят, – дают вам пищу, и если вы умеете использовать эту пищу – будете довольны. Люди бросают вам твёрдые камни; вы должны их разбить, потому что внутри этих камней – сокровища, которые вы можете, использовать и стать богатыми.

Любовь

Любовь

 

Та затуй онези от вас, които могат да разбират, трябва да схванат в какво се състои търпението в пълния смисъл на думата – не онова търпение да понасяш обиди: то още не е търпение; тайната на търпението е, когато човек ви обиди, да намерите в обидата добрата страна и да я използвате. Обидата – това е един много корав орех, който ви е дал някой; вие трябва да го счупите, да извадите ядката отвътре и да я изядете. И ако можете така да се храните, вие ще станете напълно здрав. Хората, когато говорят лошо за вас, когато ви охулват, те ви дават храна, и ако умеете да използвате тая храна, ще бъдете предоволни. Хората ви хвърлят твърди камъни; вие трябва да ги разчупите, защото вътре в тия камъни има съкровища, които можете да използвате и с това да се обогатите.

Любовта

Линк към коментар
Share on other sites

28.05.16

Любовь не завидует, на неправду не отвечает неправдой, на зло не воздает злом. Я, конечно, не говорю, что зависть или гордость никогда не посетят наше сердце; но иной раз они навестят нас, как гости, но за это нас судить не будут, дело лишь в том, чтобы не водить с ними дружбу. Но мы иной раз берёмся за руки с завистью и говорим о людях: «Такой-то человек плох, нужно его остерегаться» и делаем жизнь человека несчастной. Зависть не есть нечто отвлеченное – как видите, это существа, которые приобрели отрицательные качества, есть даже на Земле люди, которые являются олицетворением зависти.

Любовь

Любовь

 

Любовта не завижда, на неправдата не отговаря с неправда, на злото не отвръща със зло, всичко претърпява. Разбира се, не казвам, че завистта, че гордостта няма да посетят никога нашето сърце; по някой път ще дойдат като гости, но и затуй няма да ни съдят; работата е да не правим приятелство с тях. Но някой път се хванем ръка за ръка със завистта и казваме за хората: „Той е лош, трябва да се пазите от него“, и правим живота на човека нещастен. Завистта не е нещо отвлечено, както виждате, това са съществата, които са добили отрицателни качества; дори има на земята хора, които са олицетворение на завистта.

Любовта

Линк към коментар
Share on other sites

29.05.16

Советую вам никогда не слушать советы людей. Можно извлечь из них какой-то урок, но каждому необходимо слушать совет, вложенный Богом в его совесть. Смотрите что говорят люди и – если это в согласии с тем, что Господь говорит вам внутренне, в вашей совести, – слушайтесь их; если нет – никогда не следуйте чужим советам.

Любовь

Любовь

 

Не ви съветвам никога да слушате хорски съвети. Може да извлечете известна поука от тях, но всеки трябва да слуша онзи съвет, който Бог е вложил в неговата съвест. Вижте какво казват хората и ако то е в съгласие с онова, което Господ ви казва вътрешно във вашата съвест, послушайте ги; ако не, не следвайте чужди съвети никога.

Любовта

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...