Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Мисли по случай Нова година


Recommended Posts

Мисли на Шри Шри Рави Шанкар по повод Новата година:

източник:Шри Шри Рави Шанкар, Да празнуваш тишината, с. 115-117, 2006 г.

Бедният човек празнува Нова година веднъж годишно. Богатият празнува всеки ден. Но най-богатият празнува всеки ден.

Колко богат си ти? Веднъж в годината ли празнуваш? Веднъж месечно? Всеки ден? Ако празнуваш всеки миг-ти си господарят на творението.

Прегледай отново годината докато празнуваш. Това е домашната ти работа. Какво си направил, какво си постигнал? Колко полезен си бил през изминалата година? Седни за един час и помисли за всяка седмица. По една минута на седмица и виж годишното си израстване за 1 час. С цвете в първия ден на Новата година предложи цялата година на Бог.

Уегис, Швейцария, 27 декември 1995 г.

Ти си като коледната елха. В това време на годината, когато всички дървета са оголяли, ти си коледна елха пълна с дарове-блестиш и светиш не за себе си. За другите! Дошъл си на Земята, само за да раздаваш даровете си на другите. Помни това.

Нека времето чества твоето присъствие. Хората обикновено си пожелават нещо за Новата година. Но тази година не си пожелавай нищо. Нека Новата година да чества теб! Ако новата година желае да ти донесе по-хубави неща, просто я остави да го направи. Обикновено се изгубваш в празненството. Когато позволиш на времето да чества теб, ти ставаш свидетел насред празненството.

Новата година има късмет, защото ти живееш по това време! Когато живееш заради света-светът има късмет. Не живееш за самия себе си, а заради света. От каквото и да се нуждае или желае светът, ти си тук затова.

езеро Люцерн, Швейцария, 1 януари 1997 г.

източник: Шри Шри Рави Шанкар, Беседа за времето

Времето минава. Още една година  отлетя. Всеки ден минава. Всеки месец минава. Но когато отмине годината, вие се събуждате и забелязвате ”О! Годината отмина”. Но същата тази пробуденост или също празнуване, ако е възможно да се случва всеки месец или всеки ден, тогава възниква толкова съзнателност в нашия живот. Наблюдението как тече времето, само по себе си повишава нашата съзнателност. Това или ви шокира и разтърсва, или ви води в изумление ”Виж ти! Времето е отминало, но аз не съм се променил”. Нещо във вас е останало неизменно. Нещо в мен не се е променило. Всичко е в движение. Всички събития са отминали. Ние сме се приближили с една година по-близо към края на нашето пътешествие. Тази осъзнатост може да донесе поврат в нашето съзнание. Така че, много е добра идеята, че започваме курса за продължаващи с празнуване на Нова Година. На всички нас толкова ни е провървяло, че сме тук всички, за да се потопим в мълчание, в медитация. В медитацията времето спира. Посоките изток, запад, север, юг съществуват докато се намирате в някоя част, в конкретно място на планетата. В момента, когато сте във вътрешното пространство, тогава няма никакви посоки. Няма нито дясно, нито ляво. Няма север, юг, изток, запад. Това е безкраен ден. Излизането извън пределите на времето е медитация, а наблюдението върху времето- как то тече, определено възвисява вашето съзнание. Така че, седнете след това и понаблюдавайте, как часовникът  тик…тик…тик…тик. Никой не може да спре времето.

И така, хората празнуват Нова Година с фойерверки, а ние празнуваме с цветя вътре в нас. Фонтана на нашият дух. Още една година отмина.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти Максим, за хубавите думи! Преди малко докато готвех си мислех, колко хубава и ползотворна година измина. Щастлива съм и доволна от това, което постигнах и раздадох :thumbsup:

Нека времето чества твоето присъствие. Хората обикновено си пожелават нещо за Новата година. Но тази година не си пожелавай нищо. Нека Новата година да чества теб! Ако новата година желае да ти донесе по-хубави неща, просто я остави да го направи. Обикновено се изгубваш в празненството. Когато позволиш на времето да чества теб, ти ставаш свидетел насред празненството.

Новата година има късмет, защото ти живееш по това време! Когато живееш заради света-светът има късмет. Не живееш за самия себе си, а заради света. От каквото и да се нуждае или желае светът, ти си тук затова.

езеро Люцерн, Швейцария, 1 януари 1997 г.

:sorcerer::sorcerer::sorcerer::sorcerer::sorcerer:

Има толкова Любов в този свят, нека и позволим да работи чрез нас!

Благодаря, че го има този форум, благодаря, че ви има приятели!

Желая на всички МИР, СВЕТЛИНА и ЛЮБОВ!

Линк към коментар
Share on other sites

Всеки е важен, Максим! А ти си изключително важен и ценен!

Всички хора са кални диаманти, но като ги почисти Човек... :) Светват!

Повярвайте в себе си! Няма такъв, който да не заслужава Щастието, но в повечето случаи хората се мислят за недостойни и маловажни и сами се наказват за да се изкупят.

Да се изкупят пред кого, пред Милостивия?

Бог обича Всичко и Всеки! Той е Милостив и всеки може да Го заслужи, стига да повярва в себе си и в Него!

:smarty:

Редактирано от Синева
Линк към коментар
Share on other sites

Всеки е важен, Максим! А ти си изключително важен и ценен!

Като човешка личност-не съм важен. Като душа-да, на това ниво всички сме скъпоценни диаманти.

Линк към коментар
Share on other sites

"Пак с плътта си ще видя Бога."

Само чрез инструмента си майстора прави творбата си прекрасна.

Важно е всичко!

:smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Мисъл за деня:

Който е пожертвал всичко, всичко е получил. Той е получил нова светлина, нова сила, нов подем в живота. Първата работа на човека е, като стане сутрин, да се запита: “Какво мога да пожертвам днес?” Който нищо не жертва, той се самоосъжда на смърт... Всеки ден ще жертваш нещо от себе си и ще го прилагаш към великия олтар, както писателят пише и прилага по нещо ново към своята книга. С перото си той ниже огърлицата на своя живот, която украсява със скъпоценни камъни и диаманти. Сложи ли фалшиви камъни в своята огърлица, тя губи вече своята цена. Всеки човек трябва да бъде писател – сам да пише своя живот, в който да влага душата си като скъпоценен камък. Само онзи живот е ценен, в който човек е вложил душата си.

Учителят

:smarty::yinyang::sorcerer::angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Мисли на Шри Шри Рави Шанкар

източник:Шри Шри Рави Шанкар

Е поне за Нова година бих могъл да чуя мисли от нашенски си източник,......ама, нейсе! Ще понеса Шри Шри и сега! Дано в новогодишната нощ не ми се наложи да чета и слушам чужди мисли и поуки! Отново.

Ще ми дойде в повече!

Линк към коментар
Share on other sites

Е поне за Нова година бих могъл да чуя мисли от нашенски си източник,......ама, нейсе! Ще понеса Шри Шри и сега! Дано в новогодишната нощ не ми се наложи да чета и слушам чужди мисли и поуки! Отново.

Ще ми дойде в повече!

:) Жив и здрав бъди! Пак ли ще се делим на наш и ваш, на мой и твой, на роден и чужд? Всичко това е илюзия в човешкия ум. Колкото по-скоро осъзнаем че знанието идва от един и същ общ източник, толкова по-добре. :) Носим дънки от САЩ и ядем пица от Италия, банани от Еквадор, портокали от Гърция, а що се отнася до знанието сме безкрайно мнителни...а точно то е ЕДНО.

Линк към коментар
Share on other sites

Желая на всички да вървим по Пътя към Светлината, Любовта да е в сърцата ни а Истината да ни е водач!

Пътечки много, Пътят е един :smarty::yinyang::angel:

Бог ни обича такива, каквито сме, нека и ние се обичаме! :P

Линк към коментар
Share on other sites

Да, най-вече да сме здрави и в добра форма, за да се учим от Живота, както и един от друг - и да проявим повече Търпение, в учението и интуитивната еволюция: без тях ще е трудно да сглобим целия пъзел на Действителността и все ще се дразним, виждайки едни или други неуместни според нас детайли... :) До догодина, скъпи приятели! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

6.като съм уверен в това,че Тоя,Който почна у вас доброто дело,ще го върши дори до деня на Иисуса Христа,

7.както е и право да мисля това за всинца ви,защото ви имам на сърце,и кога съм в окови,и кога защищавам и утвърждавам благовестието,понеже всички вие сте ми съучастници в благодатта. / Послание до филипяни гл.1/

6.Словото ви да бъде винаги с приятност,със сол подправено,за да знаете ,как трябва да отговаряте всекиму.

17.Кажете на Архипа:гледай да изпълняваш службата,що си приел в Господа.

/ Послание до колосяни гл.4

Линк към коментар
Share on other sites

ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА, приятели! :feel happy::feel happy:

Благодаря за Любовта, която ни съпровождаше през миналата!

Благодаря за всичко Ново, което тя ни донесе!

Моля се с Любов да отгледаме в сърцата и живота си семената на Новото, което ще покълне, узрее и пожънем през настъпващата!

Амин! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА,приятели!

Желая на всички вас крепко здраве, любов в сърцата, много успехи в живота и още повече щастливи усмихнати лица.

С много обич :):):)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, Приятели!

Нека новота година донесе със себе си Вяра, Надежда, Истина, Любов, Радост, Щастие, Мир и Живот за всички нас.

Бог с нас!

Обичам ви!

:smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Приятели, нека да ни е Честита!

За всеки нека да е и Нова, с тази Новост, която може да пожелае и дори с една стъпка напред! Но не повече, отколкото може да понесе! :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Честита Нова Година и от мен, скъпи приятели.

Старата беше добра и плодотворна за мен и надявам се за всички в нашия хубав

мъдър форум на доброто и на истината.

Желая на всеки от нас нови успехи и вечно нова светла радост с Господа.

с уважение, обич и приятелство,

icon12.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

Дойде време да подновим тази тема :sorcerer: за да си припомним някои мъдрости, които могат да ни позволят да прекараме по-пълноценно и осъзнато Коледните и Новогодишни празници.

Пожелавам на всички ползотворно посрещане на Бъдни вечер и Коледа!

Линк към коментар
Share on other sites

мислите около Коледа и Нова Година трябва да са святи, позитивни, изпълнени с вяра, надежда и Любов, със изпращане на старото и посрещане на новото. Мислите ни трябва да съдържат чиста и силна енергия и да са пълни с надежди за по-добро. Такива трябва да мислите ни и през останалото време на годината.

Бъдете здрави, приятели!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...