Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (30.05.16 - 05.06.16)


Recommended Posts

30.05.16

Люди, боящиеся страданий, нам в Школе не нужны. ...Если бы Христос не носил терновый венец, не был прикован к кресту, как бы проявилась Его Любовь? Любили ли бы вы Его сейчас, если бы Он желал жить и жил бы как царь? Вы Его любите, потому что Он был прикован к кресту за наше спасение.

Поэтому отныне будьте героями, не бойтесь страданий, а говорите миру, что вы – мужчины, и не один крест, а десять крестов готовы нести.

Любовь

Любовь

 

Хората, които ги е страх от страдания, ние не ги искаме в училището ни. ...Ако Христос не бе носил този трънен венец, ако не бе прикован на кръста, как щеше да прояви тази Любов? Бихте ли Го обичали днес, ако искаше и би живял като цар? Вие Го обичате, защото бе прикован на кръста за нашето спасение.
Затуй отсега нататък бъдете герои, не се страхувайте от страдания, а казвайте на света, че сте мъже и че не един кръст, а десет сте готови да носите.

Любовта

Линк към коментар
Share on other sites

31.05.16

Когда мы говорим, что нужно быть снисходительными к малым, это исходит из принципа – не огорчать Господа, потому что, когда мы огорчаем человека, мы огорчаем не собственно его, а Господа, Который находится в нём. Когда мы делаем добро, мы помогаем Господу. Если мы помогаем кому-нибудь, то и его ангел, который на Небе, будет к нашим услугам. Следовательно, если мы хотим иметь друзей на Небе, нужно служить малым, и их отцы, ангелы на Небе, примут нас в свой дом и угостят, мы будет как у себя дома. Услуга за услугу, Любовь за Любовь – таков мир.

Важность малых вещей.

 

Когато говорим, че трябва да бъдем снизходителни към малките, то произхожда от принципа да не огорчаваме Господа, защото когато огорчаваме един човек, не огорчаваме собствено него, а Господа, Който е в него. Па и когато правим добро, ние помагаме на Господа. Когато помогнем на някой, и неговият ангел, който е на Небето, ще бъде в наша услуга. Следователно, ако искаме да имаме приятели на Небето, трябва да слугуваме на малките, и техните бащи, ангелите на Небето, ще ни приемат в своя дом и ще ни нагостят, ще бъдем като у дома си. Услуга за услуга, любов за любов – така е светът.

Важността на малките неща 

Линк към коментар
Share on other sites

01.06.16

То, что мы называем «возрождение», существует как закон Духа. Это тот внутренний Божественный процесс, который возвышает и обновляет сердце, ум, душу и дух человека. Это процесс восхождения от низшего к высшему.  И в этом Божественном стремлении создается наше возвышение, избавление и спасение. Вот почему все существа, от самых больших до самых малых, стремятся обновиться, возвыситься. И в молодости кроется расцвет человеческой души.

Важность малых вещей

Важность малых вещей

 

Туй, което ние наричаме „възраждане“, съществува като закон на духа. Той е онзи вътрешен Божествен процес, който въздига и обновява човешкото сърце, човешкия ум, човешката душа, човешкия дух. Това е процес на възлизане отдолу нагоре. И в този Божествен стремеж се изработва нашето повдигане, избавление и спасение. Ето защо всички същества, от най-големите до най-малките, се стремят да се обновят, да се повдигнат, и в младостта се крие процъфтяването на човешката душа.

Важността на малките неща

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

02.06.16

Господь хочет вернуть людей в то чистое первоначальное состояние, которое люди называют одичанием, но которое в сущности не есть одичание. Я желаю людям так «одичать»: «Див» на санскрите означает «чистый, [сияющий]» (болг. «див» – дикий). Станем же чистыми и приблизимся к Богу, вместо того, чтобы огрубеть и стать злыми.

Важность малых вещей

Важность малых вещей

 

Господ иска да повърне хората към онова чисто първоначално състояние, което хората наричат подивяване, но което всъщност не е подивяване. Аз желая хората така да подивяват. „Див“ на санскритски значи „чист“. Нека станем чисти и се приближим към Бога, вместо да огрубяваме и да ставаме зли. 

Важността на малките неща

Линк към коментар
Share on other sites

03.06.16

Прежде всего, Иисус хочет, чтобы вы изгнали из своего сердца волов, кур, коней, волков, лисиц, которые испачкали ваше святилище. Знаете ли вы, кто эти волки и лисицы? В вас есть волки и лисы – я вижу их длинные хвосты, рыжие шкуры, большие зубы и когти. Ваша ненависть – это волк; ваше лицемерие – это лиса. Зачем вам эта лиса, какая от неё польза? – Никакой. Выбросьте всё прочь и наведите в себе лад и порядок.

Необходимость познать Бога

Необходимость познать Бога

 

Та най-напред Христос иска да изпъдите из сърцето си воловете, кокошките, конете, вълците, лисиците, които са оцапали вашето светилище. Знаете ли кои са тия вълци и лисици? У вас има лисици и вълци; аз ги виждам; хем с дълги опашки, с червена козина, с големи зъби и нокти. Вашата омраза – това е вълк; вашето лицемерие – това е лисица. Защо ви е тази лисица, каква полза ще ви принесе тя? – Никаква. Изпъдете всичко навън и турете в себе си ред и порядък.

 Необходимостта да познаваме Бога

 

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

04.06.16

Святые ‒ Учителя человечества, и мы все должны руководствоваться их наследием – святые учат мир как надо жить. Но вы скажете: «Где эти Учителя, в каком месте? Мы видим их облики в церкви». У всякой вещи есть тень, и по тени можно найти предмет.

Пшеничное зерно

Пшеничное зерно

 

Светиите са учители на човечеството, и ние всинца трябва да се ръководим от тях – те учат света как трябва да живее. Но ще кажете вие: „Къде са тия учители; на кое място са? Ние им виждаме образите в черква“. Всяко нещо си има сянката, и по нея ние можем да намерим предмета. 

Житното зърно

Линк към коментар
Share on other sites

05.06.16

Болгарское слово «мъж» (мужчина) имеет глубокое содержание: оно происходит от санскритского слова «манас», означающего мыслящее существо. Поэтому люди говорят: «Будь мужчиной», то есть существом, которое мыслит, рассуждает, которое имеет волю делать добрые дела. Это значит быть человеком. И будьте уверены в этом законе, говорящем, что человек не может иметь волю, если не делает добро.

Насколько же человек лучше овцы

Насколько же человек лучше овцы

 

Българската дума „мъж“ има дълбоко съдържание: тя произлиза от санскритската дума „манас“, която означава същество, което мисли; затуй хората казват: „Бъди мъж“, т.е. същество, което мисли, разсъждава, което има воля да върши това, което е добро. Това значи да бъдеш човек. И бъдете уверени в тоя закон, че човек не може да има воля, ако не върши добро.

 Колко по-горе стои човек от овца!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...