Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (13.06.16 - 19.06.16)


Recommended Posts

13.06.16

Вы хотите стать хозяевами; не становитесь хозяевами над вашими братьями. Самое большое преступление современных людей в том, что они хотят властвовать одни над другими. Не приказывайте людям: можно и нужно приказывать злым духам. ...Сила в том, чтобы чувствовать себя хозяином над злыми духами, сказать им слушаться тебя (подчиняться), сделать то или иное..

Страх

Страх

 

Вие искате да станете господари; не ставайте господари на вашите братя. Най-голямото престъпление на съвременните хора е, че искат да властват едни над други. Не бива да заповядвате на хората: на лошите духове можете и трябва да заповядвате. ...Силата е там, да се чувстваш господар на лошите духове, да им кажеш да те слушат, това или онова да направят.

Страхът

Линк към коментар
Share on other sites

14.06.16

«В начале было Слово, и Слово было у Бога, и Слово было Бог». Здесь основная мысль – «Слово». Что нужно понимать под «Словом»? – Тот разумный Божественный акт, выраженный через определённые вибрации, которые мы можем воспринимать. Значит, когда вещи становятся видимыми, осязаемыми, доступными для человеческого ума – нечто, что сформировано, понятно для для нас, это мы называем «Словом».

В начале было [Слово]

 

„В начало бе Словото и Словото бе у Бога, и Бог бе Словото.“ Тук основната мисъл е Словото. Какво трябва да подразбираме под думата Слово? – Онзи разумен Божествен акт, изявен чрез известни вибрации, които можем да възприемем. Значи, когато нещата станат видими, осезаеми, достъпни за човешкия ум – нещо, което е сформирано, понятно за нас, това наричаме Слово.

В начало бе

Линк към коментар
Share on other sites

15.06.16

..некоторые из вас думают, что перед ними всё очень легко откроется, когда они войдут в оккультную школу. Но там, если вы не понимаете законов, иной раз вам будут создаваться такие большие трудности, что вы растеряетесь, будете десять раз раскаиваться, что вступили в школу. Нельзя сожалеть, что вы вступили в оккультную школу. Будьте смелыми и решительными, ничего более! Но это я говорю тем из вас, кто готов; кто не готов – пусть находятся в стороне.

Что требуется от ученика

 

...някои от вас мислят, че като влязат в окултната школа, всичко ще се отвори най-лесно. Но там по някой път ще ви се създадат такива големи мъчнотии, че ще се намерите в чудо, ще се разкайвате десет пъти, че сте влезли вътре, ако не разберете законите. ...Няма какво да съжалявате, че сте влезли в една окултна школа. Бъдете смели и решителни, нищо повече! Но туй казвам на онези, които са готови; които не са готови – да седят отвънка.

Какво се изисква от ученика

Линк към коментар
Share on other sites

16.06.16

Вам нужно иметь в виду только одно: когда человек работает с Божественными законами, он поймёт, что в них нет никакого исключения. Поступай согласно этим законам и не волнуйся.

Обязанности ученика

 

Едно нещо трябва да имате предвид: когато човек работи с Божествените закони, ще види, че в тях няма абсолютно никакво изключение. Постъпвай според тези закони и не се безпокой.

Изисквания от ученика

 

Линк към коментар
Share on other sites

17.06.16

Чтобы справляться со своей работой от ученика требуется большая искренность. Ему необходимо быть искренним перед самим собой: никогда не скрывать свои ошибки, ни преувеличивать их или преуменьшать. Ученик может простить себя за то, что совершил какую-то ошибку, но не извиняться. Прощение себя подразумевает сознательное отношение к какой-то своей ошибке. Ученик прощает себя, но с осознанием во второй раз такую ошибку не допускать. Начинать извиняться [говоря], что условия были такие, что карма ваша была такая не позволено. Ошибка есть ошибка – не надо извиняться. Ошибку нужно констатировать как факт и искать способ её исправления.

Обязанности ученика

 

За да успява в работата си, от ученика се изисква голяма искреност. Той трябва да бъде искрен спрямо себе си: никога да не прикрива погрешките си, нито пък да ги преувеличава или намалява. Че направил някаква погрешка, той може да си прости затова, но да не се извинява. Да си прости, това подразбира съзнателно отнасяне към някоя своя погрешка. Той си прощава, но със съзнание втори път да не повтаря същата погрешка. Да започнете да се извинявате, че условията били такива, че кармата ви била такава това не е позволено. Грешката е грешка, няма какво да се извинява. Тя трябва да се констатира, като факт, и да се търси начин за изправянето ѝ.

Изисквания от ученика

Линк към коментар
Share on other sites

18.06.16

Хочу, чтобы вы были умными и прилежными учениками и знали, что за вами наблюдают, каждый ваш поступок записывается. Существуют «детективы» от двух сторон (Белой ложи и чёрной ложи), назначенные идти за вами. Одни записывают ваши добрые поступки, а другие записывают ваши плохие поступки. Такие записи в будущем будут использованы. Те, кто записывают ваши плохие поступки, будут на их основе психологически изучать вашу душу, чтобы привлечь её на свою сторону. Такова их цель. Все хотят привлечь работников. И одна и другая сторона хотят вас привлечь, убедить вас в том, что путь, по которому они идут, самый хороший. А самый хороший путь для ученика тот, на котором его душа освобождается от останавливавших её прошлых связей.

Что требуется от ученика

 

Искам да бъдете умни и прилежни ученици и да знаете, че вас ви следят, всяка ваша постъпка се хроникира. Има детективи, пуснати подир вас от двете страни: от Бялата ложа и от черната ложа. Едните хроникират вашите добри постъпки, другите хроникират вашите лоши постъпки. И едните, и другите за бъдеще ще използват тези постъпки. Онези, които хроникират вашите лоши постъпки, чрез това психологически ще изучават вашата душа, за да може да ви привлекат на своя страна. Туй е целта. Всички искат работници. И едната, и другата страна искат да ви привлекат, да ви убедят, че пътят, по който те вървят, е най-добрият. А най-добрият пък за ученик е този, в който неговата душа се освобождава от миналите връзки, които са я спъвали.

Какво се изисква от ученика

Линк към коментар
Share on other sites

19.06.16

Самое первое – воля, а прежде всего необходимо действовать разумной воле. Потому что в Божественном мире мы сначала действуем, потом думаем; а при человеческих поступках – сначала думаем, а потом действуем. В Божественном мире нужно сначала действовать и потом думать. Закон интуиции: сначала понимаешь и решаешь, потом думаешь о последствиях. Если вы в Божественном мире будете действовать и потом думать; придёте ли в человеческий мир – надо думать и потом действовать.

Что требуется от ученика

 

Най-първо воля, а главно разумната воля трябва да действува. Защото в Божествения свят първо действуваме, после мислим; а при човешките постъпки първо трябва да мислим, после да действуваме. В Божествения свят първо трябва да действуваме, после да мислим. Законът на интуицията: първо схващаш и решаваш, после мислиш върху последствията. Вървите ли в Божествения свят, ще действувате и после ще мислите; дойдете ли в човешкия свят, мислете и после действувайте.

Какво се изисква от ученика

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...