Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Normalen li e jiwotut mi i kak da se spravq s muchitelnite misli i otchqnieto ?


Recommended Posts

Ot 4-5 godishna sum zaqpochnala da si govorq sama toest predstawqh si kolko sum krasiwa i jiweeh w nqkakuw si film,kato wlezneh ot realnostta bqh super bqsna i razocharovana..sega sum na 16 godini,towa mnogo me muchi,mislq ,che e bilo ludost towa neshto.Daje kato slusham muzika i pochna da si predstawqm,che sum mnogo krasiwa ,mnogo takawa i onakawa i prawq neshto kakwoto w deistwitelnost ne moga,pochwam da se qdoswam na sebe si,che samo w mislite si sum takawa,towa ludost li e ?Normalno li e da ne hareswam jiwota si i da ne mi hareswa realnostta,kak da se sprawq s mislite,che towa ne e normalno i da se stegna? Sledwashtiq mi wupros e,che otkakto wleznah w puberteta pochnah da poluchawam panik ataki,mnogo mi e nerwno.Obwinqwam se mnogo i pochnah da se otchaiwam,mislq,che shte mi shtrakne neshto i shte se samoubiq,ili shte umra,i pochwam da mislq kak shte sa nashite i samo placha.Ne mi se jiwee..ne znam ne bqh takawa dokuto ne me hwana puberteta,mngo sum oburkana i mislq ,postoqnno zashto jiweq,i normalen li e jiwotat mi,strah me e da produlja chuwstwam se ujasno.S mama wseki den goworim,hodih pri psiholojkata w uchilishte ,tq kaza,che towa ne e depresiq a strah zashtoto ne priemam sebe si i sweta.Dobre kak da go naprawq,kak da spra da se qdoswam i sujalqwam,znam,che nikoi nqma hubaw jiwot,i na nikoi ne mu e lesno i imam semeistwo,priqteli ,pari ,nqmam problemi,a pak go mislq,kudeto i da otida.Chuwstwam se w dupka,ot koqto ne moga da izlqza,ujasno e powqrwaite mi! Kak da spra wsichko towa,kakwo mi e tolkowa?Naistina li mi ima neshto? zashto se nerwq i ne si proshtawam greshkite i minaloto i se chuwstwam mnogo zle...molq wi ,razberete me i mi pomognete,iskam da izlezna ot towa da zabrawq wsichko i da jiweq normalno,w tozi ujas ne izdurjam,shte umra :( 

Модераторска бележка: Моля, пишете на кирилица!

Редактирано от Диляна Колева
Линк към коментар
Share on other sites

Всичко е нормално :) . Просто променяш се,  израстваш . И ако не желаеш да контактуваш само със специалисти , се научи да пишеш на кирилица .

Линк към коментар
Share on other sites

И аз мисля, че е нормално. В момента търсиш своето място в света. 

Само да ти подчертая, че ако мислиш, че "никой няма хубав живот и на никой не му е лесно", то няма как да не търсиш бягство от реалността. И аз не бих искала да бъда в нея, ако всички там са нещастни. 

Преди доста време някъде бях чела интервю с Анжделина Джоли. Както предполагам знаеш, тя е един изключителен филантроп в последните години и много дейно се занимава с това да помага на хора в нужда. Тя сподели в това интервю, че откакто се е посветила да помага в решаването на проблемите на други хора, собствените й се струват незначителни (вероятно защото няма и време да се фокусира толкова върху тях). 

Та...ако започнеш активно да служиш в полза на някой друг (под каквато и да е форма) ще помогнеш и на себе си и на другите. Намери си кауза и заяви своето място в света! 

П.п. И аз съм била мечтателка като малка. И в трудни моменти това ми е помагало много. 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...