Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (11.07.16 - 17.07.16)


Recommended Posts

11.07.16

...приходя, не ожидайте от меня, что я всегда скажу вам что-то, но вы можете прийти ко мне с вашей просьбой и получить мой мысленный ответ на ваши мысль и просьбу. Когда ты захочешь куда-нибудь пойти – ты пошёл внутренне, пошёл мысленно, после этого чувствами, волей. Прежде всего нужно пойти в Умственный мир, затем в Астральный мир и, в конце в физический мир – в три мира. Кто-то говорит: «Пошёл к Учителю», но как пошёл, пошёл ли в высший мир? Я вижу его здесь. Прежде всего пойдём в высший мир, на духовный план, а потом в физический мир.

Как Он чист

 

...когато вие идвате, не очаквайте от мене всякога да ви кажа нещо, но вие можете да дойдете при мене с вашето желание и да ви се отговори на мисълта и желанието мислено. Когато ти пожелаеш някъде да отидеш, ти си отишъл вътрешно, отишъл си мислено, след туй с чувствата, после с волята. Най-първо, трябва да отидеш в умствения свят, после трябва да отидеш в астралния свят и най-после да отидеш във физическия свят – в трите свята. Някой казва: „Отишъл при учителя“, но как е отишъл, горе отиде ли? Аз тук го виждам. Най-първо, горе ще идем, в духовното поле, а после на физическия свят.

Както е Он чист

Линк към коментар
Share on other sites

12.07.16

Говорят: «Это опасное учение. Он? – опасный человек!». ...Если бы я защищал свой интерес, я бы говорил иначе, но я защищаю великую Божественную Истину, поэтому компрометирую свою честь. Кто-то скажет: «Он глупый человек!» Нет, я не глупый человек. Вы скажете: «Он себя хвалит». Тот, кто себя хвалит, он не поджигает себя, а я поджигаю. Некоторые ещё не видели и не знают, что я могу осуществить своей рукой. ...Говорю: Если когда-нибудь я воздену свою руку, то она будет рукой Любви, которая свяжет […] людей. И скажу: «Вот, это правильный путь вашей жизни, а путь, по которому вы идёте сейчас – это неправильный путь».

Исцелялись

 

Казват: „Това е опасно учение. Ето опасен човек!“ ...Ако аз защитавах своя интерес, аз щях да говоря по друг начин, но аз защитавам една велика Божествена Истина, затова излагам своята чест. Ще каже някой: „Той е глупав човек!“ Не, не съм глупав човек. Ще кажете: „Той се хвали“. Онзи, който се хвали, той не пали, а аз паля. Някои още не са виждали, не знаят какво мога да произведа с ръката си. ... Казвам: Ако един ден проточа своята ръка, то ще бъде ръката на Любовта, която да свърже […] хора. И ще кажа: Ето, този е правият път във вашия живот, а пътят, по който сега вървите, този е кривият път.

Оздравяха

Линк към коментар
Share on other sites

13.07.16

Мы говорим о мыслях, что они бывают правильными и неправильными. Правильная мысль – та, которая находится точно на своём месте в данной совокупности мыслей. Правильное желание – то, которое находится точно на своём месте в данной совокупности желаний. Правильный поступок – тот, который находится точно на своём месте в данной совокупности поступков. Эти совокупности создаются в сознании. Если мысль, чувство, поступок не находят своё место в сознании человека – они неправильные.

Весы природы

 

За мислите казваме, че биват прави и криви. Права мисъл е оная, която намира точно своето място в дадена система мисли. Право желание е онова, което намира точно своето място в дадена система от желания. Права постъпка е оная, която намира точно своето място в дадена система от постъпки. Тия системи се създават в съзнанието. Щом една мисъл, едно чувство, една постъпка не намират мястото си в съзнанието на човека, те не са прави.

Везните на природата

Линк към коментар
Share on other sites

14.07.16

...когда вас любит природа, она впрягает вас в работу. Когда она вас разлюбит – даёт вам отдых. Таков её метод. Если вы понимаете метод природы – ваша жизнь будет осмысленной; если вы не понимаете её метод – ваша жизнь потеряет смысл. ...Люди грешат, потому что не знают законы и методы природы.

Весы природы

 

...когато природата ви люби, тя ви впряга на работа. Когато ви разлюби, дава ви почивка. Такъв е нейният метод. Ако разбирате метода й, животът ви ще се осмисли; ако не го разбирате, животът ви ще се обезсмисли. ...Хората грешат, защото не познават законите и методите на природата.

Везните на природата

Линк към коментар
Share on other sites

15.07.16

Что представляет «земля»? Под «землёй» мы подразумеваем то, на чём всё растёт и развивается. Поэтому земля называется матерью всего, растущего на ней. Вы говорите, что и человек рождает свои мысли и чувства. Нет, мысли, чувства и поступки «произрастают» свыше, человек их не рождает. Они приходят из другого мира, более возвышенного по отношению в тому миру, в котором живёт человек.

Весы природы

 

Какво представя земята? Под „земя“ разбираме онова, върху което всичко расте и се развива. Затова земята се нарича майка на всичко, което расте върху нея. Казвате, че и човек ражда своите мисли и чувства. Не, мислите, чувствата и постъпките растат върху човека, но той не ги ражда. Те идат от друг, по-висок свят от тоя, в който той живее.

Везните на природата

 

Линк към коментар
Share on other sites

16.07.16

Говорю: Вам, молодым, нужно иметь возвышенный идеал. Как вы найдёте этот идеал? Вы скажете, что имеете его. Как вы его нашли? Что это за идеал? Сказать, что вы нашли свой идеал – это значит, что вы нашли тот источник, от воды которого вы постоянно черпаете и приобретаете силу. Вашим идеалом будет тот банк, от которого вы постоянно черпаете свои средства для жизни: то солнце, на котором вы постоянно греетесь и приобретаете жизнь; та светлая мысль, которая определяет направление вашего движения. Идеал – это открытые врата, это прицельная точка, к которой стремится душа. Этот идеал ведёт к бессмертию.

Первый предвестник

 

Казвам: Като млади, вие трябва да имате възвишен идеал. Как ще намерите тоя идеал? Ще кажете, че го имате. Как сте го намерили? Кой е тоя идеал? Да кажете, че сте намерили своя идеал, това значи, да сте намерили оня извор, от чиято вода постоянно черпите и придобивате сила. Вашият идеал да бъде оная банка, от която постоянно черпите своите средства за живот: онова слънце, на което постоянно се греете и придобивате живот; оная светла мисъл, която определя посоката на вашето движение. Идеалът, това е отворената врата, това е прицелната точка, към която душата се стреми. ...Този идеал води към безсмъртието.

Първият предвестник

Линк към коментар
Share on other sites

17.07.16

Будьте смелыми! Не бойтесь голода, долгов, лишений. Не думайте, что вы старые и слабые люди. Если вы исповедуете Новое учение – не бойтесь. Кто-то отказывается от этого Учения – боится людского мнения о себе. Не будь малодушен, а скажи: «Я изучал это Учение тысячу лет, теперь я его не изучаю. Я был в Райском саду с Адамом и Евой – там я его изучал». ...Ваше спасение только в припоминании – вспомнить то, что вам преподавалось в прошлом.

Первый предвестник

 

Бъдете смели! Не се страхувайте от глад, дългове, лишения. Не мислете, че сте стари и слаби хора. Ако изповядвате Новото учение, не се страхувайте. Някой се отказва от това учение, страхува се от хората. Не бъди малодушен, но кажи: Аз съм учил това учение от хиляди години, не го уча сега. Аз съм бил в райската градина с Адам и Ева, там съм го учил. ... Спасението ви е само в припомнянето – да си спомните това, което в миналото ви се е преподавало.

Първият предвестник

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...