Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (01.08.16 - 07.08.16)


Recommended Posts

01.08.16

Все сознания связаны в одно Целое, как клетки в организме. Следовательно, работа, совершаемая каждым человеком, входит в общее использование Целого. Если у вас нет этого понимания и вы думаете, что независимы, что не имеете ничего общего с Целым, то вы заблуждаетесь. С вашей точки зрения – вы не полезны для Природы, но, с её точки зрения это не так. С вашей точки зрения – вы малы, но Природа смотрит на вас иначе.

Медленные и быстрые движения

 

Всички съзнания са свързани в едно цяло, както клетките в един организъм. Следователно, работата, която всеки човек извършва, влиза в обща употреба на цялото. Ако нямате това разбиране и мислите, че сте независими, че нямате нищо общо с цялото, вие се заблуждавате. От ваше гледище, може да не сте полезни на природата, но, от нейно гледище, не е така. От ваше гледище, може да сте малки, но природата гледа другояче на вас.

 Бавни и бързи движения
 

Линк към коментар
Share on other sites

02.08.16

Какова мера, которой определяется сколько нужно работать человеку? – Это познаётся по удовольствию, с которым работаешь. Работай, пока тебе приятно. Работая так, ты находишься в согласии с законами Природы. Почувствовав малейшее неудовлетворение работой – остановись, не продолжай работу.

Медленные и быстрые движения

 

Коя е мярката, с която се определя, колко трябва да работи човек? – Това се познава по приятността, с която работиш. Работи, докато ти е приятно. Като работиш така, ти си в съгласие със законите на природата. Почувстваш ли най-малкото неразположение в работата си, спри, не продължавай повече.

 Бавни и бързи движения

Линк към коментар
Share on other sites

03.08.16

Будучи учениками, вам нужно смотреть на физический мир как на предметное обучение. Изучая этот мир – вы поймёте и другие миры. Тогда вы найдёте смысл жизни.

Медленные и быстрые движения

 

Като ученици, вие трябва да гледате на физическия свят като на предметно учение. Като изучавате този свят, ще разберете и другите светове. Тогава ще намерите смисъла на живота.

 Бавни и бързи движения

Линк към коментар
Share on other sites

04.08.16

Физическая жизнь сложна и серьёзна. Вы говорите, что живёте хорошо. – Сколько страданий и несчастья будут пережиты, пока вы начнёте хорошо жить! От человека зависит его здоровье, счастье и будущее развитие. Счастье зависит от трёх факторов: правильного дыхания, правильного питания и правильной ходьбы.

Медленные и быстрые движения

 

Сложен и сериозен е физическият живот. Казвате, че живеете добре. – Колко страдания и нещастия ще се преживеят, докато започнете да живеете добре! От човека зависи здравето, щастието и бъдещото му развитие. Щастието зависи от три неща: от правилното дишане, от правилното ядене и от правилното ходене.

 Бавни и бързи движения

Линк към коментар
Share on other sites

05.08.16

Иногда человеку нужно перемещаться со скоростью света, а иногда настолько медленно, что скорость улитки будет казаться ему стремительной как молния. ...Какое движение предпочтительно: медленное, или быстрое? – Тот, кто передвигается медленно, знает больше чем тот, кто передвигается быстро. Тот, кто передвигается быстро – видит многие вещи, проходит мимо них и уходит, не задерживая их в своём сознании. Тот, кто передвигается медленно – много знает; тот, кто передвигается быстро – мало знает. …Тот, кто передвигается медленно, хорошо всё изучает и осмысливает свою жизнь.

Медленные и быстрые движения

 

Някога човек трябва да се движи с бързината на светлината, а някога – толкова бавно, че бързината на охлюва да му се вижда голяма като на светкавицата. ...Кое движение е за предпочитане: бавното, или бързото? – Оня, който се движи бавно, знае повече неща от оня, който се движи бързо. Който се движи бързо, вижда много неща, минава и заминава през тях, без да ги задържа в съзнанието си. Който се движи бавно, много знае; който се движи бързо, малко знае. ...Който се движи бавно, изучава добре нещата и осмисля своя живот.

 Бавни и бързи движения

Линк към коментар
Share on other sites

06.08.16

Если в ваш ум придёт гнетущая мысль – улыбнитесь ей. Это – характер! Встречая медведя – не бойтесь. Улыбнитесь ему навстречу и продолжайте свой путь. Если вы сохраните присутствие духа, то легко справитесь и с самыми большими испытаниями. Дух является силой. Если вы пугаетесь – теряете свою силу. Скорбь и несчастье – ничто иное, как испытания. Ими вас испытывают насколько вы готовы на жертву.

Медленные и быстрые движения

 

Дойде ли в ума ви една тъжна мисъл, усмихнете се. Това е характер! Срещнете мечка, не се плашете. Усмихнете се насреща й и продължете пътя си. Ако запазите присъствие на духа си, лесно ще се справите и с най-голямото изпитание. Духът е сила. Щом се уплашите, губите силата си. Скръбта и нещастието не са нищо друго, освен изпити. Чрез тях ви изпитват, колко сте готови на жертва.

 Бавни и бързи движения

Линк към коментар
Share on other sites

07.08.16

Говоря о борьбе, я понимаю это слово в широком смысле. Каждый человек борется до тех пор, пока не решит определённый вопрос. Когда решит – борьба заканчивается. Герои – борются. Трусливые люди не любят борьбы. – Кто труслив? – Тот, кто лжёт, кто не держит своё обещание, ничего не делает, не учится. Будешь бороться, учиться, работать – иначе не приобретёшь никакой культуры.

Свобода

 

Като говоря за борба, аз взимам тази дума в широк смисъл. Всеки човек се бори, докато разреши известен въпрос. Щом го разреши, борбата свършва. Героите се борят. Страхливите не обичат борбата. – Кой е страхлив човек? – Който лъже, който не държи на обещанието си, който нищо не работи, не учи. Ще се бориш, ще учиш, ще работиш. Иначе, никаква култура няма да придобиеш.

Свободата

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...