Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (15.08.16 - 21.08.16)


Recommended Posts

15.08.16

Вот почему, когда Христос говорит: «Вы, женщины, – символ Божественной Любви, в вас живет Бог» – женщины должны слушать молчаливо, скромно, и показывать себя достойными нести нести это высокое звание. ...И когда Христос говорит женщине: «Люби ближнего, как самого себя» – Он подразумевает, что она должна любить мужа, как саму себя; также когда Он говорит мужчине, что нужно любить своего ближнего, он подразумевает, что он должен любить жену, как самого себя. Если вы подадите в этом пример, тогда и ваши сыновья и дочери последуют этому примеру. Вот что подразумевается под созданием жемчуга – алхимический закон, применённый на физическом плане.

Драгоценная жемчужина

Драгоценная жемчужина

 

Ето защо, когато Христос казва: „Вие, жени, сте емблема на Божествената Любов, във вас живее Бог“, жените трябва да слушат мълчаливо, скромно и трябва да се показват достойни да го носят. ...И когато Христос казва на жената: „Обичай ближния си като себе си“, подразбира да обича мъжа си като себе си; също когато казва на мъжа да обича ближния си, подразбира да обича жена си като себе си. И ако вие дадете тези примери, тогава вашите синове и вашите дъщери ще ги следват. Това е то създаване на бисера – алхимическият закон, приложен на физическото поле.

Многоценният бисер

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

16.08.16

Часто моралисты проповедуют людям, что нужно жить лучше. – Это легко, но в чём выражается хорошая жизнь? В чём заключается хорошее учение? – То, что ты изучаешь как добро, вовремя надо применять.

Священное место

 

Често моралистите проповядват на хората, че трябва да се живее добре. – Това е най-лесната работа, но как се изразява добрият живот? В какво се заключава доброто учение? – Това, което учиш, че е добро, да го прилагаш навреме.

Свещеното място

Линк към коментар
Share on other sites

17.08.16

И вы, слушающие меня, молодые студентки и студенты, не имеете определённой веры. Вы ещё находитесь в многобожии, не дошли до единобожия. Каждый день вы создаёте себе новую религию; каждый день веруете в новое божество. Нужно иметь Одно Божество, Одно священное место нужно иметь, где не ступала нога человека. Это значит: иметь убеждение! ...Смысл твоей жизни в том, чтобы сохранить чистоту священного места в твоей душе, в твоём сердце и в твоём уме.

Священное место

 

И вие, които ме слушате, младите студентки и студенти, нямате едно определено верую. Вие сте още в многобожието, не сте дошли до еднобожието. Всеки ден си създавате нова религия; всеки ден вярвате в ново божество. Едно Божество трябва да имаш, Едно свещено място трябва да имаш, дето човешки крак не е стъпвал. Това значи, да имаш убеждение! ...Смисълът на твоя живот е в това, да запазиш чистота на свещеното място в твоята душа, в твоето сърце и в твоя ум.

Свещеното място

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

18.08.16

Будучи учениками, изучайте реки, моря, растения, животных, свет и тепло, и «переводите» те законы, которым они подчиняются, к вашей жизни. Именно так вы поймёте те великие законы, которые работают в целом Бытии. Изучая эти законы, вы сами добьётесь до Истины.

Священное место

 

Като ученици, изучавайте реките, моретата, растенията, животните, светлината и топлината, и превеждайте законите, на които те се подчиняват, към вашия живот. Така, именно, ще разберете ония велики закони, които работят в цялото Битие. Като изучавате тия закони, сами ще се домогнете до истината.

Свещеното място

Линк към коментар
Share on other sites

19.08.16

Некоторые люди говорят, что Белое Братство находится в Болгарии. … Всемирное Белое Братство не может избрать такой малый народ за своё местопребывание. Оно не избрало ни Англию, ни Францию, ни Германию, ни Россию, Белое Братство имеет другое местопребывание. Единственное, что сейчас существует в мире – это Всемирное Белое Братство. Все другие люди: писатели, Священники, проповедники, философы – все они служители Белого Братства. И вся культура, правда во всём мире побуждаются их мощной силой, их мощным духом.

И писал на земле

 

Някои казват, че Бялото Братство е в България. ...Всемирното Бяло Братство не може да избере един такъв малък народ за свое седалище. То не е избрало нито Англия, нито Франция, нито Германия, нито Русия, другаде си има свое седалище. Единственото нещо, което сега съществува в света, то е Всемирното Бяло Братство. Всички други хора: писатели, свещеници, проповедници, философи, всички те са служители на Бялото Братство. И културата, правдивостта в света, се подтикват все от тяхната мощна сила, от техния мощен дух.

И пишеше на земята

Линк към коментар
Share on other sites

20.08.16

Болгарам нужно знать, что их свобода дана им Белым Братством. И если они согрешат, то Белые Братья разделаются с ними. Нет народа, с которым они бы не могли разделаться. Пусть все мы запомним это! Оно должно оставить след в ваших умах. Белое Братство не является чем-то видимым, оно не секта, не церковь, оно – нечто живое, оно вне тех испорченных условий, в которых живут люди.

И писал на земле

 

Българите трябва да знаят, че свободата им е дадена от Бялото Братство. И ако съгрешат, Белите Братя ще се разправят с тях. Няма народ, с който те да не могат да се разправят. Нека запомним това нещо всички! Това трябва да се отпечата в умовете ви. Бялото Братство не е нещо видимо, то не е секта, не е църква, то е нещо живо, извън тези покварени условия, в които живеят хората.

И пишеше на земята

Линк към коментар
Share on other sites

21.08.16

В одной из прошлых бесед я дал определение: Брат – тот, кто от своего появления от Бога до возвращения к Богу во всех существованиях был тебе братом. Твой брат – тот, кто во всех условиях жизни был готов пожертвовать собой для тебя. Брат – тот, кто любил тебя как себя. И всё это он делал не насильственно, а с великим сознанием того Божественного Духа, который живёт в его душе. И, если у всех вас будет такой идеал, только тогда будете учениками и служителями этого великого Всемирного Братства.

И писал на земле

 

В една от миналите беседи аз определих: Брат е онзи, който от излизането си от Бога до връщането си при Бога, през всичките съществувания ти е бил брат. Брат ти е този, който през всичките условия на живота си е бил готов да се жертва за тебе. Брат е този, който те е обичал както себе си. И всичко това го прави не по насилие, но с великото съзнание на онзи Божествен Дух, който живее в душата му. И ако всички имате такъв идеал, вие само тогава ще бъдете ученици и служители на това велико Всемирно Братство.

И пишеше на земята

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...