Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Чувство за малоценност-Депресия


Recommended Posts

Здравейте. На 21 години съм от година и половина съм като в депресия. Всичко започна от там че отслабнах доста (винаги съм си била скоба),но си имах тревоги и отслабнах още повече. Всички започнаха да ми го натякват и за мен се превърна една мания да напълнея,но явно колкото повече го мисля толкова по-зле.. С времето започнах да мразя всичко в себе си. Винаги съм била срамежлива,но никога не бях стигала до тук.. Срам ме е да говоря,защото не харесвам гласа си,срам ме е да изляза,да ходя на плаж или на море защото имам чувството,че всички обсъждат и гледат това за мен грозно тяло,срам ме е от всичко в мен и не харесвам нищо в себе си.. и капка самочувствие не е останала в мен .. Започнах да се мразя.Плача често и избухвам бързо. Не мога да спя. Нямам апетит и не се храня. Настроениято ми се мени постоянно.  Не мога да се позная. Не знам как да излезна от това състояние.Тук е единственото място,където мога да споделя и надявам се да бъда разбрана.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, разбирам те. Проблемът, обаче не е започнал от година и половина, той е доста по - отдавна. Такава проблематика се отключва от дадено събитие или промяна във външните фактори, но не те са причината. Вероятно, самоувереността и самочувствието са липсвали през целия тийнейджърски период. Метафората, с която се определяш - "скоба" , говори доста ясно за отношението ти към себе си и по - рано. В нея има доста информация. От година и половина вероятно и други неща в живота ти са се променили. Фокусирането ти в тялото е просто едно бягство от истинския проблем свързан с отхвърляне, неприемане и чувство за провал. Това, обаче няма как да го коментираме или разберем тук. Необходими са доста време и информация, затова те съветвам започни терапия, докато все още тялото е съхранено.

Линк към коментар
Share on other sites

преди 1 час, Диляна Колева каза:

Здравей, разбирам те. Проблемът, обаче не е започнал от година и половина, той е доста по - отдавна. Такава проблематика се отключва от дадено събитие или промяна във външните фактори, но не те са причината. Вероятно, самоувереността и самочувствието са липсвали през целия тийнейджърски период. Метафората, с която се определяш - "скоба" , говори доста ясно за отношението ти към себе си и по - рано. В нея има доста информация. От година и половина вероятно и други неща в живота ти са се променили. Фокусирането ти в тялото е просто едно бягство от истинския проблем свързан с отхвърляне, неприемане и чувство за провал. Това, обаче няма как да го коментираме или разберем тук. Необходими са доста време и информация, затова те съветвам започни терапия, докато все още тялото е съхранено.

Майка ми и баща ми са разведени от години. Единия е в Италия другия в София,а аз..при баба ми. Тя ме е отгледала. Майка ми и баща ми са със семействата си. Баща ми има 1но момиче майка ми също. Понякога наистина се чувствам отхвърлена. С баща ми до преди2 години си живеехме заедно,но той замина за да си създаде семейство.А Майка ми като че ли обича повече другото си дете,а мен ме боли. Мъжа и само се заяда с мен и едва ли не ме обижда.. Но най-важното нещо от което ме боли е че не съм част от нито едно от семействата. Аз и моята любима баба(мама) сме  семейство.Чувствам се ненужна и понякога се питам защо въобще са ме направили и защо съм родена. 

Редактирано от Виктория Липова
Линк към коментар
Share on other sites

Родена си, за да живееш собствения си живот, а не нечии чужди решения. 21 години е чудесна възраст, за работа по осъзнато излизане от родителски модели и оформяне на собствена идентичност, смисъл и цел. 

Чувството, желанието за принадлежност е силно развито при нас хората, тъй като сме социални същества и винаги сме живели в общности.  Първата общност на която вярваме, че принадлежим това са първичните ни семейства. Това е само "тренировка" за момента, в който сме готови и осъзнаем, че ние можем да изберем или сътворим собствената си общност, често много по - добра от тази, която ни се пада по рождение. 

Ти си във възрастта, в която е време да помислиш в тази посока. Коя си ТИ, какво искаш за СЕБЕ СИ, как и с кого виждаш живота СИ. За да можеш да направиш всичко това е необходимо голямо количество себелюбие, много увереност и смелост да прекрачиш към промяната. Необходима ти е подкрепа, но не от хората които никога не са те подкрепяли, там няма какво да търсиш. 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...