Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (22.08.16 - 28.08.16)


Recommended Posts

22.08.16

Где человек? – Находится ли он в знании, в видимой доброте, в деньгах ли? – Истинный человек – тот, кто правильно решает великие задачи на Земле.

И писал на земле

 

Где е човекът? В знанието ли, в неговата видима доброта ли, в парите ли? – Истинският човек е онзи, който решава правилно великите задачи на земята.

И пишеше на земята

Линк към коментар
Share on other sites

23.08.16

Пусть мы радуемся друг другу так, как радуемся восходящему Солнцу; как радуемся красивой местности, по которой путешествуем; как радуемся красивой яблоне; как радуемся хорошему источнику, у которого мы можем отдохнуть и освежиться. Такими нам нужно быть, когда мы встречаем человека! Такими нам нужно быть, когда мы встречаемся, – для того, чтобы помочь себе в эти трудные годы страданий, чтобы мы могли всё претерпеть и вынести.

И писал на земле

 

Нека се радваме един на друг тъй, както се радваме на слънцето, което изгрява; както се радваме на една хубава местност, през която пътуваме; както се радваме на една хубава ябълка; както се радваме на един хубав извор, при който можем да си починем и да се разхладим. Така трябва да бъде, когато срещнем една душа! Така трябва да бъде, когато се срещаме ние, за да можем да си помогнем в тия усилни времена на страдания, за да можем да претърпяваме и понасяме всичко.

И пишеше на земята

Линк към коментар
Share on other sites

24.08.16

...нам нужно быть искренними, не передавать другим людям наши ошибки, а передавать им что-то хорошее от самих себя. И встречая кого-то, кого люблю, я захочу наполнить его душу Любовью, его дух – знанием и Мудростью, красотой, добротой и справедливостью, чтобы душа моя обрадовалась при этой встрече. Этого нужно нам всем сильно пожелать, чтобы, встречаясь, мы обрадовались и сказали себе: «Братец, я радуюсь, что встретил тебя; радуюсь, что увидел тебя". Только так мы сможем возвыситься.

И писал на земле

 

...ние трябва да бъдем искрени, да не предаваме от нашите погрешки и на другите, но да им предадем нещо хубаво от себе си. И когато срещна някого, когото обичам, ще поискам да изпълня душата му с любов, духа му със знание и мъдрост, с красота, доброта и със справедливост, та да се зарадва душата ми при тази среща. Това нещо трябва всички дълбоко да го пожелаем, та като се срещнем, да се зарадваме и да си кажем: Братко, радвам се, че те срещнах; радвам се, че те видях. Само така ние ще можем да се повдигнем.

Линк към коментар
Share on other sites

25.08.16

...чтобы вы могли понять жизнь, говорю: Вам нужно быть честными к самим себе, а не для других людей, чтобы духовно возвыситься. Если вы хотите иметь правильное отношение по отношению к людям – будьте справедливы по отношению ко всем существам. Будьте интеллигентными по отношению к Природе, потому что, если вы не разумны чтобы понимать её законы, вы не сможете подниматься на её высокие вершины, не сможете перейти её океаны. ...И, наконец, будьте благородными по отношению ко всем! Эти четыре правила необходимы вам: Честность к самим себе! Справедливость к другим! Интеллигентность по отношению к Природе! Благородство!

Теперь имеете печаль

 

...за да разберете живота, казвам: Вие трябва да бъдете честни за себе си, а не за другите, да се повдигнете като човеци. Ако искате да имате прави отношения спрямо хората, бъдете справедливи спрямо всички същества. Бъдете интелигентни спрямо природата, защото ако не сте разумни да разбирате нейните закони, няма да можете да се качвате на нейните високи върхове, няма да можете да пребродвате нейните океани. ...И най-после, бъдете благородни спрямо всички! Тия четири правила ви са необходими: Честен към себе си! Справедлив към другите! Интелигентен спрямо природата! Благороден към всички!

Сега скръб имате

 

Линк към коментар
Share on other sites

26.08.16

...Христос обращается к своим ученикам, понявшим Его Учение, и говорит им: «У вас будет печаль!» Он занимался с ними, учил их понимать печаль, знать причины её появления. Следовательно, наша печаль может быть отнята только нашим другом. Только разумное Существо может отнять твои печали.

Теперь имеете печаль

 

...Христос се обръща към своите ученици, които са разбрали Неговото учение и им казва: „Скръб ще имате!“ Той се занимавал с тях, учил ги да разбират скръбта, да знаят кои са причините за нейното явяване. Следователно, скръбта ни може да я отнеме, само един наш приятел. Само едно разумно същество може да отнеме твоите скърби.

Сега скръб имате

Линк към коментар
Share on other sites

27.08.16

Для меня важно понимать Того, Кто, за всё время моего странствия, постоянно мне писал. Господь пишет мне: «Сынок, как ты, как живёшь, как твои близкие?» Вы часто спрашиваете: зачем приходят ангелы? – Они почтальоны, носят письма от Бога. Когда Господь желает послать кому-то важное письмо, то Он, чтобы письмо не попало в чужие руки, посылает специального ангела принести это письмо и вручить его прямо в руки тому, кому оно направлено.

Теперь имеете печаль

 

За мене е важно да разбера Този, Който през всичкото време на моето странстване постоянно ми е писал. Пише ми Господ: „Синко, как си, как минаваш, близките ти как са?“ Често запитвате: Защо идват ангелите? – Пощальони са те, носят писма от Бога. Когато Господ иска да изпрати едно важно писмо до някого, за да не изпадне в чужди ръце, Той изпраща специален ангел пощальон да донесе това писмо и да го връчи направо в ръцете на този комуто е определено.

Сега скръб имате

Линк към коментар
Share on other sites

28.08.16

Я считаю смешным рассуждать по вопросу есть Господь, или нет. Будет смешно доказывать человеку, что его родила мать. Нет, у меня нет никакой матери, я сам родился. Да, после того, как тебя родила мать, и ты уже можешь родиться. В этом нет никакой философии.

Теперь имеете печаль

 

Считам за смешно да се разисква върху въпроса, има ли Господ, или няма. Ще бъде смешно да доказвам на един човек, че майка го е родила. Не, нямам никаква майка, аз сам се родих. Да, след като те роди майка ти, и ти вече можеше сам да се родиш. Няма никаква философия в това.

Сега скръб имате

 

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...