Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (19.09.16 - 25.09.16)


Рассвет

Recommended Posts

19.09.16

Помните: Отрицательные процессы в Природе не существуют. И вообще происходят только те процессы, которые допустила Природа. То, что Природа не допускает и не желает – не происходит. Таким образом природа предохраняет человека от больших бед.

Факторы в природе

 

Помнете: Отрицателни процеси в Природата не съществуват. Изобщо само тия процеси се извършват, които Природата е допуснала. Това, което Природата не допуща и не желае да стане, не става. По този начин Природата предпазва човека от големите злини.

Фактори в природата

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

20.09.16

Будучи учениками, вы поставлены в положение необходимости исправить ошибки своего прошлого. В этом заключается наука самовоспитания. От всех требуется разумная, сознательная работа. Человек, если он не работает сознательно, делает большие усилия, дающие малые результаты.

Факторы в природе

 

Като ученици вие сте поставени в положението да изправите грешките на своето минало. В това се заключава науката за самовъзпитанието. От всички се иска разумна, съзнателна работа. Ако не работи съзнателно, човек прави големи усилия, които дават малки резултати.

Фактори в природата

Линк към коментар
Share on other sites

21.09.16

Не ставь никаких преград на пути твоей мысли. Не говори, что это постижимо, то непостижимо. Постижимые вещи – те, которые может охватить сознание. Если сознание не может охватить нечто – это непостижимо.

Факторы в природе

 

Не поставяй никакви прегради на пътя на твоята мисъл. Не казвай, че това е постижимо, онова е непостижимо. Постижими неща са ония, които съзнанието може да обхване. Щом съзнанието не може да обхване нещо, то е непостижимо.

Фактори в природата

Линк към коментар
Share on other sites

22.09.16

Христианство или новое учение является учением понимания Божиих путей? Это понимание -- входить в положение каждого человека. Каждое существо хочет жить хорошо. Это тебе необходимо  понимать. Ты можешь иметь желание жить хорошо. Тогда дружи только с Невидимым миром и думай обо всех существах, живущих хорошо. Ты – не единственный, кто хочет жить хорошей жизнью. Существуют тысячи и миллионы существ, живущих лучше вас. Дружи с ними, чтобы Божие благословение могло пройти через них и дойти и до тебя.

Веселие и радость

 

Християнството или новото учение е учение да се разбират Божиите пътища? Това разбиране е да влезеш в положението на всеки човек. Всяко едно същество иска да живее добре. Това трябва да го разбереш. Ти можеш да имаш желанието да живееш добре. Тогава дружи само с Невидимия свят и мисли за всички същества, които живеят добре. Ти не си единственият, който искаш да живееш добър живот. Има хиляди и милиони същества, които живеят по-добре от вас. Дружи с тях, за да може Божието благословение да мине чрез тях и да дойде до тебе.

Веселие и радост

Линк към коментар
Share on other sites

23.09.16

Эти три вещи:

Любовь к Богу – да воспримем Любовь!

Любовь к ближнему – да передадим Божию Любовь!

Любовь к самим себе – да реализуем в себе «прибыль» (то, что мы получили от Любви к Богу и ближним) , которую можем иметь.

Это – задача в настоящий момент!

Три плода

 

Тези са трите неща:
Любов към Бога – да възприемем любовта!
Любов към ближния – да предадем Божията любов!
Любов към себе си – да реализираме в себе си печалбата, която можем да имаме.
Това е сега задачата!

Трите плода

Линк към коментар
Share on other sites

24.09.16

Существуют вещи, которые не следует желать исправлять. Многие люди говорят: «Этот лад и порядок плохой». И даже если хотите, не сможете его исправить. Не желай исправлять мир, потому что этот порядок держится на тысячах прошедших поколениях. Пусть они вернутся исправить дела! Мы можем заниматься будущими делами, но не наше дело исправлять существующий сейчас порядок. ...Но мы можем изменить свою внутреннюю жизнь. Если хочешь развиваться – ты можешь создать в самом себе новые условия.

Как хороший сын

 

Има неща, които не искай да ги поправиш. Мнозина казват: "Този ред и порядък е лош." И да искате, не можете да го поправите. Не искай да оправяш света, защото този ред се дължи на хиляди минали поколения. Нека да се върнат те да оправят работите! Ние с бъдещите работи можем да се занимаваме, но настоящият порядък не е наша работа да го оправяме. ...Но в себе си ние можем да изменим нашия живот. Ако искаш да прогресираш, ти можеш да създадеш в себе си новите условия.

Като добрия син

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

25.09.16

Что есть новое учение? Новое учение – учение Любви, являвшейся основой всего. Новое учение: Твоё сердце вздрагивает, увидев живое существо. Во всяком живом существе тебе нужно видеть проявление Бога – ничего более! В яблоне, в мушке – что бы то ни было!

Новое учение

 

Какво е новото учение? Новото учение е учение на Любовта, която е основа на всичко. Новото учение е: Като видиш едно живо същество, сърцето ти да трепне. Във всяко живо същество, ти трябва да видиш проявлението на Бога – нищо повече! В една ябълка, в една мушичка – в каквото и да е!

Новото учение

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...