Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Лекуване на деца без лекарства - с алтернативни методи


Recommended Posts

Има и винаги е имало ЕДНА ЕДИНСТВЕНА МЕДИЦИНА, която може да си се цепи и разклонява на хиляди области, но остава с общ предмет и предназначение! Има много проблеми във всички тези области. Но има и постижения. Нека да работим за намаляването на първите и увеличаването на вторите! :feel happy:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Да :thumbsup2: така е. И има доста лекари, които още преди много години, когато изпадах ту в депресия, ту в нервна криза, са ме съветвали да се занимавам с йога, вместо да пия успокоителни или антидепресанти, но и бяха така разумни да ме предупредят, че патерицата под формата на лекарства е хубаво да се хвърли не изведнъж, а постепенно. Личната ни лекарка се интересува от хомеопатия, много рядко изписва антибиотици и е склонна да поеме риска заедно с мен да изчакаме с лекарствата при децата ми, които и без друго много рядко се разболяват. Например малката ми дъщеря успя да оздравее от бронхит без лекарства - само с моите методи и разни чайчета, мед ... А иначе и медицинските работници са хора като всички нас - не можем да искаме да са идеални.

Линк към коментар
Share on other sites

наистина, не може да се отричат постиженията на медицината, но за съжаление, когато се намеси лекарствената индустрия е лошо. Там има повече химия, жажда за печалба и много малко мисъл за здравето на човека. Е, разбира се има вече прогрес и много лекари разширяват познанията си.

Рядко се поглежда тялото катао едно единно цяло, а на болестта като сигнална лампа за промяна на поведение, мислене..

Прав си, но все пак вярвам, че нещата ще се променят :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Mисля, че основната пречка за процъфтяването на медицината е тясната й обвързаност с пари и изгода. Сам за себе си фармацевтичния бизнес е мултимилардна индустрия, огледайте се -- аптеките са повече от хлебарниците.

А "здравният" бизнес днес се води от едно единствено правило и то гласи:

Здравият пациент е непечеливш клиент

Парадокса е в това, че ако днес, всичко хора оздравеят или се обърнат към билките, тези индустрии ще фалират. И за да продължат да просперират те правят всичко възможно да държат хората болни, в нужда от лекарства и невежи относно алтернативите. На тази база се развива и цялата медицинска индустрия -- все по-скъпи апаратури, все по-скъпи процедури...

За тези, които знаят английски предлагам да чуят книгата "NATURAL CURES "THEY" DON'T WANT YOU TO KNOW ABOUT"

Редактирано от pencil
Линк към коментар
Share on other sites

Понеже темата е лекуване на деца с алтернативни методи, а и споделяте за афтозни процеси при вашето дете, бих ви препоръчала да му направите някои изследвания, без да плаша разбира се, тъй като понякога това е сигнал за т.н. недоимъчни състояние, дължащи се на белтъчен и витаминен дефицит, обусловен от хранителен недостатъчен внос на определени субстанции и не само. Бих ви посъветвала, ако не сте включили плодови и зеленчукови сокове към храната на вашето кърмаче, да го направите и постепенно увеличите приема им. Афтозата може да бъде инцидентна, но ако е рецидивираща, навежда вече на мисълта за по - сериозни имунодефицити, за един от първите признаци при един по-рядък вид анемия - тази на Gerbasi, която се развива при деца, подложени на продължително хранене единствено с майчина кърма.

За лечение като алтернатива на познатите ни фунгостатици - Fungostatin (Nystatin), КОЕТО НЕ Е АНТИБИОТИК!, може да се приложи и промиване на устната кухина на детето с разтвор от по 1 капка етерично масло от здравец и лавандула на 1/2 чаша вода или отвара от здравец, същото важи и за обикновена отвара от липа. Може да се обтрива устната лигавица с тампон от една перла вит. "А" и "Е" - има прекрасен ефект. Чувала съм и за разтвор от смирна, но това не съм изпробвала, така че не бих могла да дам необходимите гаранции.

За майките, които се притесняват от високата температура при децата си и бързат да посягат към шишето с антибиотичен сироп, бих внесла пояснението, че антибиотиците са средство на избор за лечение само на бактериални инфекции, а в детската възраст големият процент на хиперпирексии се дължи на вирози като инициален симптом и при това положение антибиотикотерапията, особено без адекватно поставена диагноза от лекар за какво точно се касае и какво точно лекуваме, не само е необоснована, а дори противопоказана. В случай на хипертермия непосредствените мерки са насочени към намаляване на повишената температура. Следва посещение на лекарски кабинет!

И много ви моля, нека не разглеждаме толкова едностранчиво нещата, свързани с медицината, понеже отново застопоряваме отново на едно място независимо от коя страна сме застанали, а мен лично ме огорчава подобно поведение, поради ред причини, които не желая да излагам тук.

Линк към коментар
Share on other sites

Смирната (мирата) е чудесно средство, жалко, че е вносно у нас. но аз съм го препоръчвал не само при афти и друиги проблеми в устната лигавица, но и вътрешно в малки дози при по-сериозни инфекции. Една позната се дооправи даже от пневмония, след като лекарствата въпреки че преодоляха критичните моменти я оставиха задълго в полуздраво състояние (а те често го правят това нещо наистина). Използвах концентрирана тинктура, 3х10 капки. Ествествено това е силно средство и при деца под 3 г. не се препоръчва да се пие, а само външно могат да се тампонират афтите. Включил съм го и в комбинирани капки за устна кухина. подобно растение е Comifora Gugul - няма българско име - известна аюрведична билка, влизаща в съства например на известния и у нас препарат "Септилин".

Колкото до разделянето или неразделянето на "различните медицини", искам само да добавя, че още от дълбока древност, макар и лекуващи основно с природни средства, от лекарите са правели и операции! А днес - това не е природолечение, така ли? Или да вземем етеричните масла, които считаме за природни - изцяло ли са получени те по естествен път или има определени процеси на дестилация, които, както плътно е доказано, променят значително и състава, и свойствата им? Значи до голяма степен границата е изкуствена и макар че е важно според мен да преобладават методите и средствата, които са по-близо до природата, те не могат по състав и механизъм на действие рязко да бъдат противопоставени на другите. Има много добри лекари, за съжаление незапознати с природните методи, но които поне се събразяват точно с показанията и противопоказанията на конвенционалните средства и постигат не лоши резултати, макар и обикновено временни. От друга страна, има и случаи с отчайващи резултати след некомпетентни природолечебни усилия. Най-баналното е да се сбърка с дозировката, а даже в авторитетни книги за някои билки се дават твърде високи количества,непоемащи се добре от свръхчувствителните индивиди. Така както всяко правило си има изключения, има и синтетични лекарства, за които почти няма начин да навредят, докато една все още масово ползвана и 100% натурална подправка като индийското орехче е изключително опасна. Половинката от него наведнъж води до сериозно отравяне у възрастен човек, вкл. халюцинации (някои го вземат като наркотик), а средно 2 орехчета водят до смърт. Имаше няколко случая на смърт у кърмчета, на които техни близки са давали макар и много по-малко от него. "Дозата прави от отровата лекарство и от лекарството отрова" (Парацелз). А знанието за дозите и другите детайли при лекуването е наистина незаменимо! :thumbsup:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Един пример за лекуване без лекарства:

http://www.vitamores.com/index.html?page=3

Мисля си, че ако даден човек спазва принципите на Натуралната хигиена 14 или 20 дена в годината,

не ще да е "по-далеко" от изходната точка :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът е за алтернативните методи за лечение на децата. Аз самата от най-ранно детство винаги когато съм ходела или са ме водели на лекар независимо дали за хрема или за нещо по - тежко съм била подлагана на лечение с тежки антибиотици и задължителната "питателна храна". Бях започнала да си мисля, че лекарите не лекуват с нищо друго освен с антибиотици. По това време когато вечно бях на антибиотици и винаги охранвана старателно от родителите ми болестите не преставаха и идваха една след друга, а периода на лечение на една настинка продължаваше поне по 2 седмици. Тъй като имам опит с антибиотиците мога да кажа, че единственото, което правят е да удължават срока на заболяването. Не съм лекар, но съм усетила, че винаги когато приемам някакъв антибиотик болестта просто се поттиска и след време или се проявява отново или избива в друга насока - силно главоболие или нещо от сорта. Не искам да обидя никой лекар, но това постоянно третиране на пациентите с антибиотици ме кара да се съмнявам в способностите им и до ден днешен гледам максимално да избягвам контактите с лекари, лекарства пък съвсем избягвам да пия. В последствие в пубертета се научих да гладувам и установих, че всяка настинка минава за 2-3 дни когато се спре консумацията на храна и се наблегне на горещата вода. Може би се отклонявам малко от темата, но смятам, че за детския крехък организъм единствените методи за лечение трябва да са здравословно хранене, подходящи физически упражнения, и при поява на болести лечението да става с повече алтернативни методи и по малко лекарства. Искам да обърна внимание на своите наблюдения - забелязала съм, че когато в едно семейство децата боледуват, често това се дължи на проблеми в семейството, лоши отношения между родителите и т.н. Децата /а също и домашните любимци/ попиват като гъба негативните емоции в едно семейство и после ги отболедуват.

Линк към коментар
Share on other sites

Смирната (мирата) е чудесно средство, жалко, че е вносно у нас............. :thumbsup:

Я да погледна пак как е формулирана темата ... аха добре ...

Аз пък ще променя лекичко една буквичка , хайде две да са :feel happy: само от подчертаната дума. И то само за да направя някакъв мъничък опит да се вместя в посочената ... формулираната дема. ..

Добромир написа .. "мирата"

Ми Добромир , а защо не написа "Мирото" ? Вярно, че е "вносно" лекарство.

Какъв по-алтернативен и по-добър метод търсиш без лекарства?

:3d_131:

Линк към коментар
Share on other sites

Буболече, стига с тия проблеми в семейството. За съжаление, болестите не се дължат само на тях.

В момента дъщеря ми е болна от варицела, както и повечето деца от нейната детска градина. А като погледнах в бг-мама и там болните не са малко.

В яслите и детските градини, по-малките деца се разболяват по-често. Имунитетът им все още не е изграден, кашлят и кихат едно срещу друго цял ден в една стая. Това мисля е достатъчна причина за боледуване и без посочените от теб проблеми в семейството.

Проблемите в едно семейство рефлектират върху всеки един негов член и се отразяват на имунната му система(стрес, тормоз), но при малките деца, в детските заведения "подскачат" толкова вируси и бактерии, че ...нямам думи просто.

Йоанна не иска да се храни, има афти в устата от шарката, боли я гърлото, общо взето хич не й е добре и като прибавим сърбежа от пъпките по тялото и това, че не може да спи спокойно от болки... Не е лесно да си болен.

Питам ви, тези, които имате опит с това заболяване, как да и облекча болките в устата от афтите?

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

Приятели,

моля ако някой е запознат да препоръча адекватно лечение за астма на 13 годишно дете без лекарства.

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

wonderful единственото, което мисля че можеш да направиш е да и предлагаш меки или почти течни храни. Дъщеря ми я изкара декември. Дано не си давала хомеопатичното Рустоксикодендрон (ако правилно съм го написала), защото обрива от него става в значително по-големи количества.

Линк към коментар
Share on other sites

Буболече, стига с тия проблеми в семейството. В момента дъщеря ми е болна от варицела, както и повечето деца от нейната детска градина. А като погледнах в бг-мама и там болните не са малко.

В яслите и детските градини, по-малките деца се разболяват по-често. Имунитетът им все още не е изграден, кашлят и кихат едно срещу друго цял ден в една стая. Това мисля е достатъчна причина за боледуване и без посочените от теб проблеми в семейството.

Проблемите в едно семейство рефлектират върху всеки един негов член и се отразяват на имунната му система(стрес, тормоз), но при малките деца, в детските заведения "подскачат" толкова вируси и бактерии, че ...нямам думи просто.

Йоанна не иска да се храни, има афти в устата от шарката, боли я гърлото, общо взето хич не й е добре и като прибавим сърбежа от пъпките по тялото и това, че не може да спи спокойно от болки... Не е лесно да си болен.

Питам ви, тези, които имате опит с това заболяване, как да и облекча болките в устата от афтите?

Не съм родител, но знам, че няма следствие без причина. Все пак ти не можеш да знаеш какво се случва в душевният свят на своето дете - не си 24 часа постоянно с него - то ходи на градина, има контакти и с много други дечица.Дори между децата има конфликти. А и все пак този форум е именно затова всеки да изразява мнението си, а смятам,че и аз имам право на мнение все пак. Или може би се бъркам?

Линк към коментар
Share on other sites

Йоанна не иска да се храни, има афти в устата от шарката, боли я гърлото, общо взето хич не й е добре и като прибавим сърбежа от пъпките по тялото и това, че не може да спи спокойно от болки...

За афтите може да опитате с хладка отвара от лайка /+ 1 к. лъжичка сода за хляб, която омекотява/ - зависи дали детенцето ще реши да опита да изплаква устата.

Колкото до сърбежа - предписват ментолов спирт, който обаче се оказва, че има вероятност да стане причина за алергична реакция...

Ако има откъде да намерите - чисти пшенични или овесени трици /слагат се в торбичка от плат/, прави се отвара и се облива телцето /водата става изключително мека/.

П.С. ... и да, връзката между майка и дете е особена;

може само да бъде преживяна :sorcerer: , не и описана...

Линк към коментар
Share on other sites

Буболече, естествено, че имаш право на мнение. В момента ми е трудно, заради болестта на детето. Децата много по-често боледуват в детските заведения, отколкото, когато са си вкъщи.

Не се засягай, ти си ми приятелче, не съм искала да прозвучи грубо. Изразих своето мнение и аз (но май за първи път не казах според мен;) ) , защото и друг път си посочвала като основен проблем за болестите проблемите в семейството. Но не са само те.

Надявам се да ме разбереш правилно. :feel happy:

Благодаря, Иви! Приготвих й бульон, чакам я да се събуди и се надявам да й хареса. Добромир ми помага със съвети. Той сподели, че е добре сега да яде повече зеленолистни зеленчуци заради съдържащата се в тях аминокиселина лизин.

По негови препоръки давам чай от мента и жълт кантарион и мокря пъпките по тялото с тези чайчета. Помага.

Благодаря, Милена!

Всъщност сега се чувствам по-добре, като споделих с вас и ми олекна малко.

:feel happy:

Иначе моята майка не си спомня дали съм боледувала от варицела и когато днес казах на Йоанна да оздравява по-бързо, защото кой ще ми маже после моите пъпки аз като се разболея, тя се усмихна много хубаво и с голяма готовност ми отговори, че тя ще ми ги маже. Та вече си имам кой да ме лекува :) ако се "тръшна" след две седмици и аз болна.

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

Не съм лекар, но съм усетила, че винаги когато приемам някакъв антибиотик болестта просто се поттиска и след време или се проявява отново или избива в друга насока - силно главоболие или нещо от сорта. Не искам да обидя никой лекар, но това постоянно третиране на пациентите с антибиотици ме кара да се съмнявам в способностите им и до ден днешен гледам максимално да избягвам контактите с лекари, лекарства пък съвсем избягвам да пия. В последствие в пубертета се научих да гладувам и установих, че всяка настинка минава за 2-3 дни когато се спре консумацията на храна и се наблегне на горещата вода. Може би се отклонявам малко от темата, но смятам, че за детския крехък организъм единствените методи за лечение трябва да са здравословно хранене, подходящи физически упражнения, и при поява на болести лечението да става с повече алтернативни методи и по малко лекарства. Искам да обърна внимание на своите наблюдения - забелязала съм, че когато в едно семейство децата боледуват, често това се дължи на проблеми в семейството, лоши отношения между родителите и т.н.

С това като цяло (общо принципно) съм съгласен; това беше 1:1 и моето мнение, когато пробвах отначало конвенционалните, а после и неконвенционалнте средства единствено върху себе си Обаче ти, предполагам, не си поемала отговорността за лекуване на стотици или хиляди хора? Иначе би разбрала и разликите. Повечето хора не са готови да мислят и действат по този начин. А докогато не са, те не могат също така да спазват правилно и продължително нещата, даже и да изчакат да им ги обясниш. Това за влиянието на семейството е много вярно, какво ще кажеш обаче за такъв вариант на влияние, при който самото семейство, вместо да помага, пречи на изпълнението на природолечебната програма на някой свой член? Няма ли опасност той да остане де факто без никакво лечение? Или ако самият човек не иска например да гладува, а негови близки го карат? Имаше такъв случай, когато майката на едно дете го остави на доста дълъг глад (за щастие без особени кризи по време на самото гладуване), но тъй като имаха противоречия вкъщи, бабата след като майката трябваше в началото на захранването да тръгне на работа, пое инициативата и така "захрани" детето, че освен възвръщане на старата болест се появиха 5 още други...

Бих препоръчвал на всички "никакви лекарства и операции" и "само природни методи и средства", но при две твърде основателни според мен предварителни условия:

1). Да липсва много тежко и спешно заболяване, което изисква диагностично уточняване и евентуално хирургичен или друг подход, неосъществим в домашни условия.

2). Да има явна готовност у самия човек да следва очертания му от природната медицина път и поне приблизително благоприятна околна обстановка.

Ако хората много интензивно се образоват в това направление, за 2-3 поколения може би ще е възможно 99% от тях в 99% от случаите да се лекуват и предпазват (още по-важен момент!) само и единствено с природни средства, а лекарят-специалист ще има повече образователни и координиращи, отколкто преки лечебни функции. Дали обаче ще се развият така нещата? Можем ли опитът на единичен човек - чест му прави, справил се за себе си - толкова лесно да се апроксимира върху останалите? Считам, че за съжаление това не може да проработи.

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Добромир прав си за това, че има случаи в които самото семейство пречи вместо да помага за изпълнението на природолечебната програма и изобщо за природосъобразния начин на живот, но когато имаш твърда позиция и силна воля можеш да се отстояваш. Аз и до ден днешен се отстоявам пред семейството ми, което освен, че не ме подкрепя по никакъв начин в начина ми на живот се храни доста пагубно и системно с меса и отделно са привърженици на това да гълтат хапове с шепи. Аз на тях не мога да повлияя, но и те на мен не могат да повлияят. При някои семейства се получава, при други не. Истината е че човек не живее сам, а в симбиоза със своите близки и е важно да има разбиране и вникване в другата гледна точка.

Линк към коментар
Share on other sites

Обривните единици са най-белия кахър при всички въздушно - капкови инфекции, протичащи с ерупции. При варицела си има етиологично лечение - специфично насочен медикамент, който бързо и успешно унищожава Varicella-Zoster вируса - препаратът Zovirax (Acyclovir) 15-20 милиграма на кг тегло при деца. Има го под форма на таблетки и унгвенти и колири, не е антибиотик и предотвратява много усложнения. Ако заболяването протича леко, както е с моментната епидемия сред дечицата, може да се размине и без него и да се остави на собствения имунитет. Разтворчета и сиропчета, мазилца и пудрички са само симптоматично лечение, но... За ерозиите в лигавицата на целия храносмилателен тракт, не само устната, много помага чаят от жълт кантарион и мента, да!, а също и отвара от тетра като лосион отвън да се маже детето. Може да се направи една баня с тетра, а също и с две шепи овесени ядки, разтворени в едно коритце и де постои така малко детето като във вана, облекчава се значително сърбежа. Да пие и водата от накиснати овесени ядки - 1 с. л. на чаша вода. Да приема и много фрешове от грейпфрути, портокали и лимони, лимоните разтворени с вода. Освен това да се пудрят везикулите с пудра, съдържаща поне 1% ментол и анестезин, 5% сулфатиацол, 20% цинк и до 100 грама талк - абсолютно проверена значително намаляваща сърбежа пудра. В аптеките се продава и цинкова паста - маже се външно 3 - 4 пъти дн. за по - бързо завяхване на везикулките и върху тях се нанася пудрата, така се намалява не само сърбежа, но и опасността от вторични разязвявания по кожата. Това се прави докато се образуват крусти и те сами се излющят. Както споменах има и унгвент ацикловир за обрива.

Темата е безлекарствено лечение, макар че отново ми е леко смешно как е формулирана - лечение без лекарства освен с магия, а? Ян го каза много хубаво горе за Магията - мирото, а аз го поддържам безрезервно!

Линк към коментар
Share on other sites

забелязала съм, че когато в едно семейство децата боледуват, често това се дължи на проблеми в семейството, лоши отношения между родителите и т.н. Децата /а също и домашните любимци/ попиват като гъба негативните емоции в едно семейство и после ги отболедуват.

Абсолютно си права!

pixel.png

Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

Ето още нещо:

Господи, моля те, подари живота на детето ми!

Беинса Дуно

Ще ви преведа един пример за една смела майка, която имала само едно дете. Тази майка обичала много детето си.

Един ден детето и се разболяло. Тя викала лекари, баби, но всички се произнесли, че детето ще умре, няма да издържи болестта. Тогава майката се обърнала към Бога с думите:

"Господи, моля те, подари живота на детето ми!"...

Майката искала да живее детето и, и Господ отговорил на молбата и.

Той и доказал, че това, което не е възможно за бабите, нито за лекарите, е възможно за Него.

:3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

Имам една книга, която се казва точно като темата -- "Как да лекуваме детето без лекарства". Готов съм да я сканирам на всеки, който се нуждае от нея.

Линк към коментар
Share on other sites

Имам една книга, която се казва точно като темата -- "Как да лекуваме детето без лекарства". Готов съм да я сканирам на всеки, който се нуждае от нея.

Може ли да я посочиш като заглавие и автор. Или да напишеш нещо от нея да дадеш поне насоката евентуално.

Линк към коментар
Share on other sites

Имам една книга, която се казва точно като темата -- "Как да лекуваме детето без лекарства". Готов съм да я сканирам на всеки, който се нуждае от нея.

Моля те, макар да зная, че е голяма и ще ти отнеме време. Бях си я купила, но я дадох и не ми я върнаха. Наистина е ценна.

Линк към коментар
Share on other sites

Имам една книга, която се казва точно като темата -- "Как да лекуваме детето без лекарства". Готов съм да я сканирам на всеки, който се нуждае от нея.

Моля те, макар да зная, че е голяма и ще ти отнеме време. Бях си я купила, но я дадох и не ми я върнаха. Наистина е ценна.

Нашата също я бяхме дали и после едвам си я взехме, защото жената се премести в друг град.

Ще започна да я сканирам. Тази книга, както и "Детето -- как да го обичаме истински" са задължителни за всеки осъзнат родител.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...