Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Общуването с някои преподаватели е трудно. Защо?


Trance

Recommended Posts

Ще ви дам един пример за госпожата по физика. В междучасието един съученик отиде при нея и я помоли да му обясни някои неща от материала. Госпожата го изгони с думите "имам 5 минути за почивка и нямам време да се занимавам с глупости". Според вас това правилно ли е? :hmmmmm::thumb down:

Тука е интересно и как я е попитал ученикът ,колко е бил "възпитан" трудно е така да се каже като не си видял ситуацията ,иначе така направо явно не е реагирала адекватно учителката .

А за учителите имаме си добри преподаватели ,имаме посредствени и не толкова добри .Често иначе съм свидетел да се заклеймяват учителите ,това се случва мисля на посредствените преподаватели ,лесно някой ученик го учерня и след това доста от ученицете гледат на него криво ,а истината е съвсем друга ,докато добрите учители тях е трудно дори невъзможни ученикът "интригант" да учерни .Иначе всички знаем яе в момента образованието ни в момента е по слабо ,най често се винят децата ,че не са толкова интелигентни ( до известна степен има истина тука ) ,или че едно време се учело повече и затова сега е така ,а не се обръща внимание на преподавателите ,на начинат им на преподаване ,защото аз свързвам доброто образование с добри учители с правилен разумен подход и начин на преподаване ,може би те са ни понамалели и затова нивото е паднало .Иначе във всяко училище и университет съм забелязал има по 1 - 2-ма рядко трима ,наистина добри и класни преподаватели ,повечето са да ги наречем посредствени и известна част от не толкова добрите .А глупаво дете не съм видял ,на начинат по който се работи с тях в училище и в семейството ,кара децата да изостават ,но ако има правилен подход леко по индивидуален от страна на преподавателите нещата могат да вървят много добре .

Линк към коментар
Share on other sites

Тук виждам, че един проблем дълбоко е развълнувал съфорумеца veselinvasilev1981, бих споделила, беше преди дни празника на будителите,Че все още има учители, които с достойнство носят името учител.Все още , единици хора са но ти пълнят душата с работата си!Мотивирани, не от материалния еквивалент на труда им , а просто от обичта към децата.Замислих се какво ли трябва да е направил един професионалист с детската душа, че детето да попита:"Госпожо, какво да ти подаря?"-с дълбока обич.Тя да отговори духовито-"Нищо, просто своето знание!"Това е преживяно и споделено!Нека има още подобни моменти и с деца ,и с родители, и с учители.Тогава ще оцелеем като народ.:3d_041::3d_022:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Според мен или учителите са си на мястото и ние не ги разбираме, или учителите не са си на мястото!!! Само едно знам- много обичат да се заяждат и се хващат и за най-малкото нещо, дето се вика "Правят от мухата, слон". Ето днес например решавам задача по математика на дъската, тя ме поправя за една моя грешка ( виноват ) поправям се, а след това я питам дали няма да е по-добре и по-лесно ако се реши по друг начин, и тя като започна: " 40 и кусур години аз преподавам математика... , а ти сега си започнал да ме поучаваш..." и така цял час ме "разнасяше" и убедена в правотата си убеждаваше учениците, че от нейният начин по-правилен няма, и че аз съм сбъркал защото не я слушам като преподава в час3d_065.gif, а как само преподава...- " Ученици, сега си погледнете решената задача в учебника, след това вижте решенията на дъската и решете задачите от до ." това е, кратко и изчерпателно3d_146.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Според мен или учителите са си на мястото и ние не ги разбираме, или учителите не са си на мястото.

Има учители, които са си на мястото и си тежат на него, а има и такива, които изобщо не са си на мястото.

За огромно съжаление, има учители, които за целия си 15-20-30 годишен педагогически стаж никого на нищо не са научили. Обаче са перфекционисти в обработката на училищната документация. (Това е видимата част от тяхната дейност. Преподаването обаче е невидимата част от дейността им.) Много такива учители са в системата - чак до пенсионирането си. Бетонирани. Много от тях са и с "бетонни" глави.

А извън образователната система са учители, които преподават на над университетско ниво (преподават неща, които и в университета не се споменават). И се държат по човешки (нормално) с учениците. Тях системата ги "изхвърля", понеже на техния фон се вижда кои техни колеги не си вършат съвестно работата. И учениците и техните родители виждат кои учители наистина дават знания на децата и формират полезни умения и навици у тях. Затова тяхното присъствие в училище е най-меко казано нежелано.

За съжаление много ученици оценяват втория тип учители едва, когато ги загубят. Post factum.

Редактирано от ISTORIK
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...