Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (31.10.16 - 06.11.16)


Рассвет

Recommended Posts

31.10.16

Любовь ничего не требует. Любовь ищет пустые мешки. Любовь ищет пустые вещи («сосуды»). Любовь ищет глупых людей. Любовь ищет плохих людей. Когда Любовь их встречает, то не спрашивает их хорошие они или плохие. Когда Любовь их встретит спустя час, ты не сможешь узнать этих людей – нет уже ни святых, ни грешников, ни графов, ничего нет. Найдёшь только разумных людей.

Самоотречение

 

Любовта нищо не изисква. Любовта търси празни чували. Любовта търси празни неща. Любовта търси глупави хора. Любовта търси лоши хора. Като ги срещне, любовта не ги пита добър ли си, или лош. Щом ги намери, след един час не може да ги познаеш, няма нито светии вече, нито грешници, нито графове, няма нищо. Ще намериш само разумни хора.

Самоотричане

Линк към коментар
Share on other sites

01.11.16

Когда человеческие идеи расширяются – это четвёртое измерение. Когда человек любит, когда его любовь расширяется – это четвёртое измерение. Ты тогда находишься в другом мире. Когда веришь – ты находишься в другом мире – это четвёртое измерение. Если потеряешь веру – ты находишься в этом мире. Когда совершаешь добрые дела – ты находишься в другом мире.

Итак, всё ваше счастье связано с другим миром, а всё ваше несчастье состоит в том, что вы находитесь только в этом мире.

Три связи

 

Когато човешките идеи се разширяват, това е четвъртото измерение. Когато човек люби, когато неговата любов се разширява – то е четвъртото измерение. В другия свят си тогава. Когато вярваш, ти си в другия свят – то е четвъртото измерение. Щом се обезвериш, ти си в този свят. Когато правиш добро, ти си в онзи свят.

И тъй, всичкото ви щастие е свързано с онзи свят, а всичкото ви нещастие седи в това, че сте само в този свят.

Трите връзки

Линк към коментар
Share on other sites

02.11.16

...для тех, кто понимает жизнь, все его проявления в жизни одинаково хороши. А для тех, кто этого не понимает, некоторые вещи менее важны.

Закон свободы

 

...за онзи, който разбира живота, всички прояви в живота са еднакво добри. А за онзи, който не разбира, някои неща са по-маловажни.

Законът на свободата

Линк към коментар
Share on other sites

03.11.16

Мы живём в одном совершенном мире. Бог – Существо полного блаженства. Все мы живём в Боге, являющемся образом всех добрых дел, всей Любви, всей Мудрости и знания – и при этом мы, богатые люди, мы бедны, мы несчастны. Спрашиваю тогда: где ошибка?

Всё к лучшему

 

Ние живеем в един свят, който е съвършен. Бог е Същество на пълно блаженство. Всички ние живеем в Бога, Който е образ на всички добрини, на всичката любов, на всичката мъдрост и знание – и при това ние, богатите хора, сме сиромаси, ние сме нещастни. Питам тогава: де е погрешката?

Добре е

Линк към коментар
Share on other sites

04.11.16

Любви непременно нужно нести свет и свободу – такая любовь, которая не несёт свет и свободу, это не Любовь, а нечто временное. Если Любовь понимается так – она алхимическая сила, обладающая возможностью любой трансформации.

Три категории пищи

 

Любовта непременно трябва да носи светлина и свобода. Такава любов, която не носи светлина и свобода, то не е любов, а нещо временно. Ако така се разбира любовта, тя е една алхимическа сила, с нея всичко можеш да превръщаш.

Три категории хран

Линк към коментар
Share on other sites

05.11.16

Смерть не страшна. Она – спуск вниз. И ты поднимешься вверх по прямой дороге. А мы же под словом «смерть» подразумеваем, что нет исхоженной дороги. Нет, ты умрёшь, чтобы вернуться к жизни (воскреснуть). Смерть – врата в другой мир. Это для тех, кто понимает. А для тех, кто не понимает – смерть является тюрьмой, в которой окажется человек.

Самый совершенный идеал. Песня маленькой травки

 

Смъртта не е страшна. Тя е слизане долу. И ще се качиш горе по правия път. А пък ние под думата „смърт” разбираме, че няма изходен път. Не, ще умреш, за да оживееш. Смъртта е врата за другия свят. Това е за онзи, който разбира. А пък който не разбира - смъртта е един затвор, в който човек ще се намери.

Най съвършеният идеал. Песента на малката тревица

Линк към коментар
Share on other sites

06.11.16

Сейчас, иной раз, вы обманываете себя, думая: «Когда переродимся...». Это – возможность. Ты не знаешь, каковы условия у тебя будут следующий раз, когда переродишься. Это зависит не от тебя, а от тех, кто пошлёт тебя на Землю. Они увидят, как ты жил в ряде жизней (инкарнаций), они увидят, какова твоя сила, чему научился. Ты думаешь, что ты сам себе хозяин. Они дадут тебе новые условия, они имеют программу для тебя. Они вызовут тебя, дадут тебе программу и скажут: «Можешь ли ты это выполнить?». Многие из вас пришли [на Землю], но забыли свою программу.

Всё к лучшему

 

Сега, вие се залъгвате някой път, като си мислите: "Като се преродим..." Това е една възможност. Ти не знаеш какви ще бъдат условията следващия път като се преродиш, то не зависи от тебе, а от тия, които ще те пратят на Земята. Те ще видят как си живял ред съществувания, ще видят каква ти е силата, какво си научил. Ти мислиш, че си господар. Те ще ти дадат нови условия, те си имат програма. Ще те повикат, ще ти дадат програмата и ще кажат: "Това можеш ли да изпълниш? " Мнозина от вас сте дошли, но сте забравили програмата.

Добре е

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...