Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (07.11.16 - 13.11.16)


Recommended Posts

07.11.16

Вы говорите: «Экзамен можно отложить. Предмет не изучен». Вы будете откладывать, но, когда откладывается экзамен, они [те, кто послал тебя на Землю] не теряют – вы теряете, они сдали свои экзамены. Ты можешь отложить одну жизнь, вторую, третью, четвёртую, пятую – можешь отложить, но нам, по возможности, не нужно откладывать. В крайнем случае человек может отложить, но нужно попытаться в этой жизни сделать то, что можете. Не откладывайте на следующую жизнь – ваше положение ухудшится.

Всё к лучшему

 

Казвате: "Изпитът може да се отложи. Предметът не е проучен." Ще отлагате, но когато се отлага изпита, те не губят, вие губите, те са завършили своя изпит. Ти можеш да отложиш един живот, втори, трети, четвърти, пети – можеш да отложиш, но ние, по възможност, не трябва да отлагаме. В краен случай човек може да отложи, но трябва да се опитате в този живот, каквото можете, да направите. Не отлагайте за следния живот, ще се влоши положението ви.

Добре е

Линк към коментар
Share on other sites

08.11.16

Человек, который стареет, находится ещё в «области» животных. Человек, который стареет и умирает, находится в «области» животных. А когда вы выйдете из «области» животных и войдёте в «область» бессмертия – войдёте в истинную жизнь и станете кандидатами в ангелы. А ныне то, что мы умираем, показывает, что мы находимся ещё в «области» животных. Кто-нибудь может возразить: «Но кто, до сих пор, не старел?» Каждый, в ком преобладает животная природа – постарел, а каждый, в ком преобладает истинная человеческая природа – помолодеет. Следовательно, молодость – человеческое, а старость же – животное. Под старостью понимается потеря смысла.

Как добрый сын

 

Човек, който остарява, е още в областта на животните. Човек, който остарява и умира, е в областта на животните. А когато излезете из областта на животните и влезете в областта на безсмъртието, ще влезете в истинския живот и ще станете кандидати за ангели. А сега това, че умираме, показва, че сме още в областта на животните. Може да възрази някой: "Че кой не е остарял досега?" Всеки, който е животно, е остарял, а всеки, който е човек, ще се подмлади. Следователно младостта е човешкото, а пък старостта е животинското. Под старост се разбира: когато изгубиш смисъла.

Като добрия син

Линк към коментар
Share on other sites

09.11.16

Жизнь полна анормальностей. Вещи, которые в своё время были хорошими, с течением времени становились ненужными, так как жизнь изменяется. Было время, когда человек мог жить как растение. Было время, когда он мог жить как рыба – такими были условия. Было время, когда он летел как птица. Сейчас же ему, будучи человеком, нужно учиться. И в этой форме он не останется. Когда-нибудь он будет как ангел.

Тайна отдавания

 

Животът е пълен само с анормалности. Нещата, които навремето са били добри, с течение на времето са ставали ненужни, защото животът се изменя. Било е време, когато човекът е можел да живее като растение. Било е време, когато е можел да живее като риба – условията са били такива. Било е време, когато той е хвъркал като птица. Сега пък, като човек, трябва да учи. И в тази форма той няма да остане. Един ден ще бъде като ангел.

Тайната-на-даването

Линк към коментар
Share on other sites

10.11.16

Единственное существо в мире, которое страдает, это только Бог. Другое страдание существует только отчасти. Бог дал вам свободу и ты злоупотребил ею. Бог в состоянии уничтожить эту форму, а Он воздерживается от этого. Бог в веках оставляет тебя раскаяться, и когда-нибудь ты исправишься. Не противьтесь Божиим приказам. Не противьтесь страданиям. Познавайте страдания и не противьтесь им. Не противьтесь и злу.

Закон свободы

 

Единственото Същество в света, което страда, е само Бог. Другото страдание е само отчасти. Бог ви е дал свобода, и ти си злоупотребил с нея. Бог е в състояние да смаже тази форма, и Той се въздържа. Бог те оставя с векове ти да се разкаеш, и един ден ти да се поправиш. Не се противете на Божиите разпореждания. Не се противете на страданията. Познавайте страданията и не им се противете. Не се противете и на злото.

Законът на свободата

Линк към коментар
Share on other sites

11.11.16

Спрашиваю вас, что вы сейчас изучаете? Вы сидите и хотите стать учёным человеком, иметь небольшой автомобиль за сто тысяч левов, чтобы садиться в него и ехать. Но это ничтожно мало. Это – внешний мир. Вы пришли на Землю для того, чтобы научиться тому, что есть проявление Любви, проявление Божией мудрости и проявление Божией истины.

Новый опыт

 

Питам, какво учите сега? Вие седите и искате да станете учен човек, да имате малко автомобилче за сто хиляди лева, да се качите и да се возите. Че това е най-малкото. Това е външният свят. Вие сте дошли на земята, за да се научите какво нещо е проявлението на любовта, проявлението на Божията мъдрост и проявлението на Божията истина.

Новият опит

Линк към коментар
Share on other sites

12.11.16

Ты послан на Землю с миссией, нет необходимости бояться, что умрёшь. Любая болезнь пришла, чтобы ты хоть немного пришёл в себя (углубился в себя). Любая болезнь, дающаяся человеку, к хорошему она пришла, чтобы научить тебя чему-то. Если болезнь хватает тебя за пальцы – она говорит тебе: «Нужно любить истину, не любить ложь. Лжи быть не должно!» Если она хватает тебя за язык – говорит: «О Любви нужно говорить красиво, ласковыми словами». Заболели у тебя уста – болезнь говорит: «Когда начнёшь говорить ласково – всё пройдёт». У тебя болит нога, ты ищешь диагноз – тебе нужно быть добрым. У тебя болит рука – диагноз: надо быть справедливым. У тебя болит ухо – нужно быть умным. Ты ищешь причину вовне. Нет, нет, оставьте в стороне такие поиски! Недуги, имеющиеся у нас в духовном и умственном отношении, отражаются и на наших органах.

Всё к лучшему

 

Ти си изпратен на Земята с мисия, няма какво да се плашиш, че ще умреш. Всяка болест е дошла, за да дойдеш малко на себе си. Всяка болест, която се дава на човека, има добро предназначение, тя е дошла, за да научиш нещо. Ако те хване за пръстите, тя ти казва: "Трябва да бъдеш истинолюбив, да не обичаш лъжата. Лъжа да няма!" Ако те хване за езика, казва: "Сладко трябва да говориш за любовта." Заболяла те устата, казва: "Като започнеш сладко да говориш, ще мине." Боли те кракът, търсиш диагноза – ти трябва да бъдеш добър. Боли те ръката – диагнозата е: справедлив трябва да бъдеш. Ухото те боли – умен трябва да бъдеш. Ти търсиш причината отвън. Не, не, оставете тези работи! Недъзите, които имаме в духовно и в умствено отношение, се отразяват и на нашите органи.

Добре е

Линк към коментар
Share on other sites

13.11.16

Теперь я подвожу вас к этой точке зрения (самое важное то, что ты делаешь, а не воображаешь), поскольку состояние здоровья человека зависит от того, что он делает, от Любви, которую, в данном случае, он имеет к Богу. Состояние здоровья человека зависит от любви к ближним, которую имеет он в данный момент, оно зависит и от любви человека к самому себе.

Один лев

 

Сега, аз ви навеждам на тази гледна точка, понеже здравословното състояние на човека зависи от онова, което той върши, от любовта, която в дадения случай той има към Бога. Здравословното състояние на човека зависи от любовта, която в даден случай има към ближните си, то зависи и от любовта, която има към себе си.

Единият лев

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...