Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Здравейте. Имам диагностицирана алергия. Изписани са ми медикаменти, които да приемам, но до момента не съм започвал прием. Иска ми се да потърся причините за нея в духовен аспект и да опозная по-добре тялото си, вместо да се дрогирам ежедневно с потискащите симптомите лекарства. На какво е израз и символ алергията? Къде мога да прочета повече за това? Спомням си, че бях чел, че ако човек има хронични проблеми с гърлото /както е при мен/, значи не може да преглътне нещо в личен план и т.н.? Ако има някакво значение, алергията е към мухъл и домашни акари.

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм, но предполагам че щом ми го препоръчваш, се очаква да има положителен ефект. Ще го изгледам.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз бях картотекирана с алергия и после астма 20 години, имах дори инхалатор... 

Според моя опит важно е не от какво точно имаме алергия, а в какво се изразяват симптомите. При мен те бяха с дишането. То е реалната връзка със света, в който се намираме. Проблемите с него показват, че не можем или не желаем да го приемем такъв какъвто е. Когато това е хрема, ние трупаме недоволството вътре в себе си, сълзите, раздразнението (кихане), и се примиряваме външно с това, което ни тормози и дразни. Съответно тялото ни се опитва да изведе тази психическа отрова навън със своите средства. Когато минем на следващата фаза и се заинатим, опитаме се да налагаме на света своята представа за него вместо да го приемем с любов в реалното му измерение - идва астмата. Колкото повече ние притискаме света, толкова повече той не ни позволява да дишаме - то е като да се опреш до стена. Колкото повече ти натискаш стената, толкова повече усещаш как тя натиска теб. 

Лечението е осъзнаване, личностна промяна в посока безусловна любов. 

Линк към коментар
Share on other sites

Много полезна информация, благодаря ти, Донка.

Моите симптоми от няколко години са хронични проблеми с гърлото и отскоро вече и парене в очите.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Можеш да се поровиш за Германската нова медицина на д-р Хамер. В нета има доста инфо.

https://sites.google.com/site/germanskanovamedicina/statii/ot-karolin-markolin/da-razberem-alergiite

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...