Jump to content
Порталът към съзнателен живот

В какво вярвате?


chris

Recommended Posts

:3d_050: Добре дошъл hammer! Много се радвам, че харесваш и участваш нашия форум - от млад човек като теб, това за нас е най-високата оценка, която получаваме!

И аз мисля, че не е необходимо човек да повтаря наляво и надясно колко много вярва в Бог - и наистина би било лицемерие да го декларира, но в същото време да не вярва, да не благодари и да не развива това, в което ти вярваш - силата и волята на човек и приятелството. За мен лично тези и още много прекрасни неща около нас и в нас са ни дар от Бог. Да вярвам в Него това означава да разбирам и прилагам човешката сила и воля и приятелството така и такива каквито са ни дарени...

Предполагам включваш между нещата, в които вярваш, и Любовта - написах я с главна буква, защото говоря не за конкретните прояви, а за състоянието на безусловна любов.... То трудно се постига в ежедневието, но според мен включва всичко останало, в което човек вярва...

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не вярвам в бог, бих се нарекъл атеист. Вярвам в силата и волята на човек, вярвам силно в приятелството, на него се крепи моят живот. Вярвам, че ако не беше любопитството и приятелството, такива приятни форуми, като тези не биха съществували.

Здравей, hammer! :rolleyes: Аз също бях атеист. Ето в какво вярвам днес:

Ще гледаш звездите, Луната, Слънцето в мълчание и ще им се радваш. Това е Бог. Ще се радваш на всяко камъче, на всяко растение и животно. Това е Бог. Ще се радваш на тихия ветрец, на чистото изворче. Това е Бог. Ще се радваш на всичко в мълчание.

Петър Дънов-"Здраве и дълголетие чрез силите на живата природа";изд. Астрала;2002г.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Имам вяра и тя ми помага да вярвам всеки път в различни неща.

Линк към коментар
Share on other sites

ВЯРВАМ В НЕЗНЙНИЯ БОГ.

ВЯРВАМ В ПРОЯВЕНИЯ БОГ.

ВЯРВАМ В БОЖИЯ ДУХ И БОЖИЯТА ДУША.

ВЯРВАМ В ГОСПОД, КОСМИЧЕСКИЯТ ЧОВЕК.

ВЯРВАМ В ГОСПОД - УЧИТЕЛЯТ, ПРОЯВИЛ СЕ ЧРЕЗ ДУШАТА НА ПЕТЪР ДЪНОВ.

ВЯРВАМ ВЪВ ВСЕМИРНОТО БЯЛО БРАТСТВО.

ВЯРВАМ В БЪЛГАРИЯ, СЛАВЯНСТВОТО И ТЯХНАТА МИСИЯ ЗА ИДВАНЕТО НА ШЕСТАТА РАСА.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз вярвам в Бог, но мисля че не достатъчно, искам да се науча да вярвам повече.

Проблем щеше да е, ако мислиш, че вярваш достатъчно. Човек не се учи да вярва. Вярата исва с разбирането и любовта.

Линк към коментар
Share on other sites

Вярвам че тази Вселена е наи-прецаканата измежду

всички вероятни Вселени с невероятни измерения и физични закони.

Там някъде,има някакви светове невероятни пъстри,където всичко е нормално и естествено,

за разлика от нас в Прецаканата реалност.

Редактирано от tomodashi
Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък вярвам, че докато има възможности за промяна, никой и нищо не е прецакано. А възможности винаги има, но не винаги са лесно различими и леки за постигане.

Линк към коментар
Share on other sites

Вярвам в Любовта (доброто) и всичко произлизащо от нея - свободата, красотата, благородството, солидарност ....

Вярвам, че всеки човек Я носи у себе си.

Вярвам в силата на вярата  :rolleyes:

Поздрав - Вярата от сърцето

Линк към коментар
Share on other sites

Вярвам, че дори когато ме прецакват, това е направено за мое добро - така се уча да внимавам, да не прехвърлям отговорността за неуспехите си на другите, да приемам спокойно загубата в случай на риск и съответно да преценям какво мога и какво не мога да си позовля да загубя, рискувайки една карта...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Вярвам в себе си :)

"An atheist is someone without invisible means of support. "

Редактирано от arsenala
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

аз вярвам в Господ Бог. благодарение на него аз намерих този прекрасен форум толкова много научих от прекрасни ( меко казано ) хора като вас но все още имам трески за дялане angel.gif

Линк към коментар
Share on other sites

И хората тук имат трески, така че споко.;) И аз ги идеализирах преди. :lol: Макар че да : прекрасни са. :lol: Поне така изглеждат. :)

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Вярвам в единния Бог, творец на небето и земята!Може би нашите тийнейджъри вярват в Бога, защото ще им даде сигурност, макар че рядко ходят в църква.Вярват в бога, защото родителите са начертали линия в живота си с вяра.Те приемат това за нещо хубаво, което трябва да имат у себе си.Вярват в доброто, християнските добродетели, въпреки целият парадокс на съществуването ни.Малко са объркани душите на нашите деца, с несигурни ценности, но с вяра в идването на нещо по- добро за техните поколения.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...