Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия


Recommended Posts

Здравейте, 

моя колежка ми сподели, че не се чувства добре в емоционален план. Разбира се веднага й препоръчах да се консултира с психолог, но ми каза, че няма финансова възможност в момента. 

Иска ми се да й помогна и й препоръчах това, което моята психоложка ми е препоръчвала, че действа. Неолексан и магнезии. 

Има ли някакви други добавки и хомеопатия, които са с добър ефект при тревожност и лошо настроение? 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей!

Ти посещаваш психолог.Това, което трябва да направи6, е да я запознае6 с наученото от работата ви, а не , какви хапчета да се пият.

Промяната в мисленето е важна, не това което пием като добавки или лекарства.

Линк към коментар
Share on other sites

Споделям мнението на д-р Първанов напълно. 

Понякога препоръчвам неолексан, магнезий, билки, бахови капки, хомеопатия, но единствено като помощен плацебо ефект, нищо повече. При някого плацебо засилва промяната, при друг не работи ни най-малко. Но, важното е да се разбере, че основното е работата с възприятието, мисленето, чувстването, поведението, характера и никакви медикаменти не могат да свършат тази работа. А хомеопатията специално - добро плацебо е - за някого дори действа. Една пациентка фармацевтка се шегува по отношение на хомеопатията: "Подай ми подсладеното нишесте, моля!"... 

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви за мненията, др. Първанов и Орлин Баев! 

Напълно съгласна съм, че само психотерапията въздейства ползотворно и без нея не се случва истинска промяна. Имам горчив опит с антидепресанти, а хомеопатия така и не съм пробвала за дълго време, за да усетя потенциален ефект или не. Препоръчах й тези неща просто защото в разговор за алтернативни добавки моята психоложка ги беше споменала. 

Ще се опитам да бъда полезна на колежката си с нещата, които научих по време на психотерапията си, всъщност вече даже й разказах за някои техники,  какви домашни задачи съм имала аз и какъв е смисълът. Притеснява ме обаче дали това, което е действало при мен е подходящо и за нея? Все пак не съм психолог да преценя, а всеки човек е различен и предполагам, че психотерапията се нагажда по това. Така ли е или да действам и да вляза в ролята на психолог, използвайки наученото? :-D 

Линк към коментар
Share on other sites

Kleora,  Неолексан не е ХОМЕОПАТИЧНО лекарство, а някаква ХРАНИТЕЛНА ДОБАВКА  http://www.farma.bg/product/1511/neoleksan-neolexan-tabletki-100-mg-h-30-neopharm.html

И е грешка от незнание е да се слага заглавие Хомеопатия... Вярното заглавие трябва да е "Хранителни добавки и Психотерапия".

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за поправката, определено по-добре би звучало предложеното заглавие, но не съм се сетила навреме, а сега мисля, че е невъзможно да променя заглавието. 

Линк към коментар
Share on other sites

преди 19 минути, Kleora каза:

Благодаря за поправката, определено по-добре би звучало предложеното заглавие, но не съм се сетила навреме, а сега мисля, че е невъзможно да променя заглавието. 

На Вас Ви е простено, но на специалистите психолози... би трябвало да имат поне елементарни познания, преди да започнат да се подиграват... с незнанието си.

Линк към коментар
Share on other sites

Има една много приятна книжка - "Човекът, който разсмя смъртта" от Норман Казънс.

Прочети я и ти, и приятелката ти, и всеки, който се допита до теб за "външна" помощ. Ще си обясниш много за действието на хомеопатията и хранителните добавки. Пък и е забавно написана.

Поздрави!

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...