Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (21.11.16 - 27.11.16)


Recommended Posts

21.11.16

Что вы будете делать, если сейчас в мир придёт Христос? Все мужья оставят своих жён и все жёны оставят своих мужей. Хорошо. Чего вы тогда достигнете? Жёны оставят своих мужей и мужья оставят своих жён и пойдут вслед за Христом. Что этим достигается? Идея с оставлением непонятна. Ты можешь оставить только то, что не является естественным. Как ты можешь оставить то, что ты любишь? Если у тебя есть любимый тобой муж, то это любовь от Бога или от дьявола? Зачем  тебе [нужно] оставлять мужа, если придёт Христос? Нет, нет. Муж и жена соединятся в одно целое и пойдут к Христу. Произойдёт соединение, а не разъединение.

Закон свободы

 

Ако сега дойде Христос в света, какво ще направите? Всички мъже ще напуснат жените си и всички жени ще напуснат мъжете си. Хубаво. Тогава какво ще се постигне? Жените ще напуснат мъжете си и мъжете ще напуснат жените си и ще отидат след Христа. Какво ще се постигне с това? Идеята не е ясна в напускането. Ти можеш да напуснеш само това, което не е естествено. Как можеш да напуснеш нещо, което ти обичаш? Ако ти имаш един мъж, когото обичаш, тази любов от Бога ли е, или е от дявола? Като дойде Христос, защо ще напуснеш мъжа си? Не, не. Мъжът и жената ще се слеят в едно и ще отидат при Христа. Сливане ще стане, а не напущане.

Законът на свободата

Линк към коментар
Share on other sites

22.11.16

Чтобы мы могли полюбить людей, Бог создал семью – отца, мать, братьев, сестёр. И когда ты полюбишь эти видимые формы, то научишься пользоваться законами Любви. У тебя один сын и он умирает. Куда он уходит? Человек, находящийся в физическом теле, подобен воде в чаше. Но ты выльешь воду и она уйдёт в землю. И один миллион лет будешь ждать, эта вода не вернётся. Вернётся ли эта вода в чашу? Не вернётся. Существует противоречие. И после ста, двухсот лет или миллиона лет существует такое сочетание, что эта вода будет опять в этой чаше. Это моё понимание.

Благотворное (целительное, истинное) состояние человеческой души

 

За да можем да обикнем хората, Бог създаде семейството - баща, майка, братя, сестри, и като обичаш тези видимите форми, ти ще се научиш да манипулираш със законите на любовта. Имаш един син, и той утре умре. Къде отиде той? Човек, който е в тялото си, е като водата, която е в чашата. Но излееш водата, и тя се погълне в земята. И един милион години да чакаш, тази вода няма да се върне. Тази вода ще се върне ли в чашата? Няма да се върне. В света има едно противоречие. И след сто, двеста хиляди години или милиони години има едно съчетание такова, че тази вода ще бъде пак в тази чаша. Това е моето разбиране.

Здравословното положение на човешката душа

Линк към коментар
Share on other sites

23.11.16

Если ты женился (сжал хлебную ниву) – твоё дело закончено, нужно теперь сжатое молотить. Писание говорит: «И сотворил Бог человека по образу Своему, по образу Божию сотворил его; мужчину и женщину сотворил их». В Писании не сказано, что Бог их поженил. Там говорится: «То, что Бог сочетал». Значит те, кого Бог поставил вершить Его волю. Значит между душами существует сочетание.

Поэтому я хочу, чтобы вы различали Божественный порядок вещей и временный. Не смешивайте Божественный порядок с преходящим. Женитьба – временное состояние. Женившись – ты становишься слугой.

Старый и новый порядок

 

Щом си се оженил, свършена е твоята работа - трябва да го вършееш сега. Писанието казва: "Първоначално направи Бог човека мъжки и женски пол по Свой образ и подобие." И не казва, че ги е оженил. Там се казва: "Това, което Бог е съчетал." Значи тези, които Бог е турил да вършат Неговата воля. Значи съчетание има между душите.
Та искам да отличавате Божествения ред на нещата. Не го смесвайте с временния ред на нещата. Женитбата е едно временно учреждение. Оженил си се, ти си слуга.

Стар и нов порядък

Линк към коментар
Share on other sites

24.11.16

Знаете ли вы сейчас почему я смеюсь? Когда я смеюсь – это возвращение того, что я съел. Я смеюсь, чтобы освободиться от чего-то очень неестественного. Рассмотрение этих вопросов очень мучительно для меня. Я хочу освободить вас. Вы не можете войти в Царство Божие до тех пор, пока не освободитесь от старого порядка вещей. Надо думать новым образом, а не старым. Вы говорите: «Женимся, у нас будут дети и прочее». Хорошо, но это нечто старое. Ты это делал много раз. Ты делал это однажды, дважды, много раз, тысячи раз делал это. Теперь надо перейти к чему-то новому. Что сегодня является новым? Не жениться. Что нужно делать?

Старый и новый порядок

 

Сега знаете ли защо аз се смея? Когато аз се смея, това е повръщане на това, което аз съм ял. Аз се смея, за да се освободя от нещо много неестествено. Когато разисквам тези въпроси, за мене е цяло мъчение. Аз искам да ви освободя. Вие не можете да влезете в Царството Божие, докато не се освободите от стария порядък на нещата. Да мислите по новия начин, а не по стария. Вие казвате: "Ще се оженим, ще имаме деца и прочее." Хубаво, но това е старо нещо. Ти си го правил много пъти. Ти си го правил веднъж, дваж. много пъти, хиляди пъти си го правил. Мине сега на нещо ново. Кое е сега новото? Да не се жениш. Какво трябва да правиш?

Стар и нов порядък

Линк към коментар
Share on other sites

25.11.16

Мы можем сказать, что старое – закон, а новое – Любовь, потому что Любовь в ближайшем будущем в сравнении с законом. У вас мысль: «Божия Любовь несёт полную жизнь». Вы, может быть, высказали её 500, 600, 1000 раз, но никто из вас не достиг этой полной жизни. С тех пор, как вы эту мысль произносите, полная жизнь ещё не приходит. Потому что ты можешь наполнить сосуд, но он мал.

Богатый и бедный

 

Можем да кажем, че старото е законът, а новото е любовта, защото любовта е от скоро време в сравнение със закона. Вие имате една мисъл: "Божията любов носи пълния живот." Вие може би сте я изказали петстотин, шестстотин, хиляда пъти, но нито един от вас не е добил този пълния живот. Откакто я произнасяте, пълният живот още не идва. Защото можеш да напълниш едно шише, но то е малко.

Богат и сиромах

Линк към коментар
Share on other sites

26.11.16

Все страдания, какими бы они ни были, происходят из несознательной жертвы Любовью. Страдая, тебе нужно знать, является ли это страдание твоим или чужим. Но все страдания происходят по той причине, что в жертву была принесена Любовь – произошёл отказ от того, от чего проистекает жизнь, и у нас уже недоимка жизни. Но если вы же чувствуете, что ваша свобода ограничена – что это показывает? Вы приобрели Любовь и у вас внутри мир. Ты пожертвовал своей свободой ради Любви. В первом случае вы пожертвовали Любовью ради свободы, а во втором же случае – вы пожертвовали свободой ради Любви. Тогда приходит третье: не приносить в жертву ни Любовь, ни Истину, а соединить их. Но для этого вам нужно понимать жизнь и конечные цели жизни.

Самоотречение

 

Всичките страдания от какъвто и да са характер, произтичат от едно несъзнателно пожертване на любовта. Когато страдаш, трябва да знаеш дали това страдание е твое, или чуждо. Но всичките страдания са от това, че любовта е пожертвана - пожертвано е това, от което животът произтича, има вече недоимък на живот у нас. А пък щом чувствате, че свободата ви е ограничена, какво показва това? Вие сте придобили любовта и отвътре имате мир. Пожертвал си свободата заради любовта. В първия случай сте пожертвали любовта заради свободата, а пък във втория случай сте пожертвали свободата заради любовта.
Тогава идва третото положение. Няма да жертвате нито любовта, нито истината, но трябва да ги съедините, но за това вие трябва да разбирате живота в неговите крайни цели.

Самоотричане

Линк към коментар
Share on other sites

27.11.16

Христос говорит: «Пока ты уповаешь на внешние условия – в твоей жизни не может быть Любви, не может быть мира в твоей душе, у тебя не может быть истинного знания». Следовательно, тебе непременно нужно отречься, отказаться. Но можешь ли ты это сделать? Человек сделал первое – отказался от Любви и теперь страдает. Чтобы устранить страдание нам нужно отказаться от свободы и воспринять Любовь – тогда у нас в душе будет мир.

Самоотречение

 

Христос казва: "Докато ти уповаваш на външни условия, не можеш да имаш любов, не можеш да имаш мир в душата си, не можеш да имаш истинско знание в живота си." Следователно непременно трябва да се отречеш, да се откажеш. Но може ли да направиш това? Човек е направил първото, отказал се е от любовта и има страдание сега. За да се премахне страданието, ние трябва да се откажем от свободата и да възприемем любовта, тогава ще имаме мир в душата си.

Самоотричане

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...