Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Справяне със несъзнателността


Recommended Posts

Здравейте,

Разбрах 2 неща за мен за 22 години. 

Първо, въображението ми действа несъзнателно.

Всичките мисли, картини и прочие се развиват зад някаква завеса, която закрива всичко от вниманието ми, с изключение на редките моменти когато ми е позволено да погледна какво се случва.

И второ, не мога дори да извикам картина в съзнанието си ясно и за повече от няколко секунди. Да не говорим ако искам да си представя някакъв сценарий.

Сякаш ума ми е неопитомен, див.

Тази несъзнателност в мен се манифестира с разпиляност, започване на много неща наведнъж, които никога не биват довършвани.

Единствено следването на график ми е помогнало да развия съзнателност, но това беше изключително тежка битка със самия себе си, която ме изморява до краен предел.

Надявам се да има и други начини за култивиране на съзнателността обратно у човек. 

Ако някой има допир с темата е добре дошъл с мнение. Както и всеки, който смята че би могъл да помогне със съвет!

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

:)  :)  Ако някой има допир с темата е добре дошъл с мнение. Както и всеки, който смята че би могъл да помогне със съвет!  :)

Видя ли къде си пуснал темата ?  А за въпроса ти , Явно не приемаш решението , което някой по умен от хората вече е взел ?А решението е РАБОТА . Ежедневно по възможност без почивка . :) Дейността  която вършим ежедневно и  чрез която организираме телата и разума си , наричаме работа . Работа е всяко волево действие извършено с цел подобряване условията на живот .Усилията и неудобствата при работата ни облагородяват . ...Тези мисли са причина за твърдението , че работата е направила маймуните -хора .

Линк към коментар
Share on other sites

Работа отвън и работа отвътре. Отвън - професионална дейност и спорт, плюс хобита като туризъм и т.н. Отвътре - четене на добри книги, практика на йога нидра и на по-късен етап, чиста медитация. Книгите учат мозъка фокусирано да следва посока, с усилие да създава представност, преобразувайки графемите в сетивни сигнали. Силен метод е четенето. Нидра/ нлп/ водените медитации спомагат с помощта на водещ (или запис) да релаксираш и еднонасочено да работиш с ума си. Чистата медитация (дзен, махамудра, дзогчен, изихия...) - при нея самосъзнателността ти се прехвърля в ... Себе си. 

Външните и вътрешните усилия постепенно се сливат. На изток го наричат бездействие в действието, медитация по време на кое да е действие!

Линк към коментар
Share on other sites

В 28.11.2016 г. at 21:45, АлександърТ.А. каза:

:)  :)  Ако някой има допир с темата е добре дошъл с мнение. Както и всеки, който смята че би могъл да помогне със съвет!  :)

Видя ли къде си пуснал темата ?  А за въпроса ти , Явно не приемаш решението , което някой по умен от хората вече е взел ?А решението е РАБОТА . Ежедневно по възможност без почивка . :) Дейността  която вършим ежедневно и  чрез която организираме телата и разума си , наричаме работа . Работа е всяко волево действие извършено с цел подобряване условията на живот .Усилията и неудобствата при работата ни облагородяват . ...Тези мисли са причина за твърдението , че работата е направила маймуните -хора .

Така е. Благодаря, че отново ми показахте отговорите в съзнанието ми, които съм прекалено твърдоглав за да приема!

 

В 29.11.2016 г. at 3:49, Орлин Баев каза:

Работа отвън и работа отвътре. Отвън - професионална дейност и спорт, плюс хобита като туризъм и т.н. Отвътре - четене на добри книги, практика на йога нидра и на по-късен етап, чиста медитация. Книгите учат мозъка фокусирано да следва посока, с усилие да създава представност, преобразувайки графемите в сетивни сигнали. Силен метод е четенето. Нидра/ нлп/ водените медитации спомагат с помощта на водещ (или запис) да релаксираш и еднонасочено да работиш с ума си. Чистата медитация (дзен, махамудра, дзогчен, изихия...) - при нея самосъзнателността ти се прехвърля в ... Себе си. 

Външните и вътрешните усилия постепенно се сливат. На изток го наричат бездействие в действието, медитация по време на кое да е действие! 


Много благодаря за коментара! Възхищавам ви се на работата ви г-н Орлин Баев. Чел съм десетки ваши коментари и статии. Адмирации. 

Мисля, че това което най ми пречи е факта, че бъдейки твърдоглав забравям много от просветлението, което получавам. Спъвам прогреса си постоянно.
 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...