Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (05.12.16 - 11.12.16)


Recommended Posts

05.12.16

Говорю вам: делайте тонкие различия. Не заблуждайтесь. Если вы радостны – радость всегда готовит вам искушение. Если вы исполнены скорбью – и в этом имеется искушение. И в скорби, и в радости существуют искушения. И в скорби, и в радости присутствует благо. Но знайте, что не всякая радость, испытываемая вами, несёт для для вас благо. Держите ту радость, которая несёт внутреннюю возможность в тебе и ту скорбь, которая несёт благо. Но берегитесь той радости и той скорби, которые не несут блага. Не из-за страха, но надо знать, какие будут последствия.

Пять дверей

 

Казвам, правете тънки различия. Не се самозаблуждавайте. Ако сте радостен, радостта винаги ви готви едно изкушение. Ако сте скръбен, и там има изкушение. И в скръбта, и в радостта има изкушение. И в скръбта има едно благо, и в радостта има едно благо. Но знайте, че не всяка радост, която имате, носи благо заради вас. Оная радост, която носи една възможност вътре в тебе, дръжте я, и оная скръб, която носи известно благо, дръжте я. Но оная радост и оная скръб, които не носят блага, пазете се от тях. Не да ви е страх, но да знаете какви ще бъдат последствията.

Петте врати

Линк към коментар
Share on other sites

06.12.16

Вы можете страдать, но не думайте, что вас мучит Бог. Бог не соизволяет мучений для людей. Если Бог допустил затруднения для людей, то по совсем другим причинам, Мы мучаемся, поскольку не понимаем. И, поэтому, держите Имя Божие в себе в чистоте и святости. Если сможете сохранить Имя Божие чистое и святое в себе, вы будете во всём преуспевать.

Все несчастья в мире приходят от несоблюдения святости Имени Божиего. Если вы его опятните – на вас падут самые большие несчастья. Это – священное правило, которое нужно соблюдать и никому о нём не говорите. Храните Имя Божие в чистоте и святости!

Опыты

 

Може да страдате, но не мислете, че Бог ви измъчва. Бог не съизволява в мъченията на хората. Ако Бог е допуснал мъчнотиите на хората, то е по съвсем други причини. Ние се мъчим, понеже не разбираме. И затова, дръжте Името Божие в себе си чисто и свято. Ако вие можете да пазите Името Божие чисто и свято в себе си, всичко ще ви върви. Всичките нещастия в света идат от неспазването светостта на Името на Бога. Щом го опетните, ще дойдат най-големите нещастия в света върху вас. Това е едно свещено правило, което трябва да пазите, и никому не го казвайте. Пазете Името Божие чисто и свято!

Опити

Линк към коментар
Share on other sites

07.12.16

Существуют явления, о которых вам, после того как вы их испытаете, не нужно рассказывать другим. Существуют священные вещи. Когда вы рассказываете о священных делах, то они пятнаются. Твой ближний скажет: «Ты рассказываешь мне выдумки». Это опять хозяин, заставляющий тебя тебя рассказывать. Это тщеславие, ты ещё не завершил своё развития. Послушал тебя Господь и кто-то тебе говорит: «Ну, помолись ради меня».

Испытания ученика

 

Има неща, които след като ги опитате, не ги разправяйте на другите. Има неща свещени, и като разправяте свещените работи на другите, то свещените работи се опетняват. Твоят ближен ще каже: "Разправяш ми ти измислици." Това е пак господарят, който те кара да разправяш. Това е тщеславие, ти още не си завършил. Послушал те е Господ и някой ти казва: "Я се помоли заради мене."

Изпитите на ученика

Линк към коментар
Share on other sites

08.12.16

Нужно знать как справляться со страданием. Если вы длительное время обращаете внимание на ваше страдание, то в вас зародится новое чувство и вы найдёте в страдании какую-то работу, через которую к вам придёт большое благо. Сначала вы думаете, что страдание это тюрьма, но если посмотрите на него хорошо, то увидите ту работу, через которую придёт то большое счастье, которое вы ожидали. Страдая, не теряйте веру.

Закон свободы

 

Трябва да разбирате как да се справяте с едно страдание. И ако дълго време гледате страданието във вас, ще се зароди едно ново чувство, и вие ще намерите в страданието една работа, през която ще ви дойде голямо благо. Отначало мислите, че страданието е затвор, но ако го огледате хубаво, ще видите една работа, чрез която ще дойде голямото щастие, което вие очаквате. Като страдате, не се обезсърчавайте.

Законът на свободата

Линк към коментар
Share on other sites

09.12.16

...иной раз необходимо только слушать слова души, не видя её форму. Внешнее может отвлечь ваше внимание в другом, внешнем направлении. Не то, что это плохо, но поскольку в каждой форме рождается желание, то ты, если увидишь форму, пожелаешь её присвоить, а каждое желание – преступление. Сказано: «Не пожелай». Если видишь красивую форму – будешь её желать. Но каждое желание – вхождение в мир ошибок. А Любовь – не в формах. Этот человек может быть физически красив, однако течение любви может быть грубым. Некоторые люди некрасивы, но имеют более хорошие течения любви.

Естественное состояние человеческой души

 

...някой път е необходимо само да слушате думите на душата, без да виждате нейната форма. Външното може да отвлече вниманието ви в друго, във външно, направление. Не че е лошо това, но понеже във всяка една форма се ражда едно желание, едно пожелание, то щом видиш една форма, ти ще пожелаеш да я обсебиш, а пък всяко пожелание е едно престъпление. Казано е: „Не пожелай.” Щом видиш една красива форма, ще я пожелаеш. А пък всяко пожелание е навлизане в един свят на погрешки. А пък любовта не е във формите. Този човек може да е красив, обаче течението на любовта може да е грубо. Някои хора са грозни, но имат по-хубави течения на любовта.

Естественото положение на човешката душа

Линк към коментар
Share on other sites

10.12.16

Кто-то говорит: «Меню было очень хорошим, но нужно ещё одно блюдо». Да, но тогда придёт пресыщение. Грех состоит не в еде, а в переедании и в выборе пищи.

Также и в любви: грех состоит не в любви, а в прелюбодеянии, в пресыщении или в выборе. И в любви нельзя быть беспорядочным. Ты говоришь, что можешь любить всех. Это непонято тобой. Тому, кого ты любишь, нужно иметь необходимость в твоей любви.

Новый Символ веры

 

Някой казва: "Много хубаво беше менюто, но още едно ядене трябваше." Да, но тогава ще дойде пресищането. Грехът не седи в яденето, а в преяждането и в избора на храната.

И в любовта е същото: грехът не седи в любовта, но в прелюбодействието, в пресищането или в избора. И в любовта не трябва да сте безразборни. Казваш: "Можеш да обичаш всички." Неразбрана работа е това. Този, когото обичаш, трябва да има нужда от твоята любов.

Новото верую

Линк към коментар
Share on other sites

11.12.16

Вы хотите, любя какого-то человека, ограничить его свободу. Это не любовь! Когда вы любите коня, то вы снимите с него недоуздок и оставите его в лесу свободным пить холодную воду. Не надо его вести с недоуздком пить воду и после снова его связывать. Это не любовь! С человека, которого вы любите, вы снимите все имеющиеся недоуздки и оставите его свободным. Вы спросите: «Как это понять?» Понимайте как хотите, но оставьте человека свободным, как его создал Бог, потому что все ограничения, которые у нас есть это человеческие дела, а первоначально ограничений не было. Первоначально человек не был ограничен.

Новый Символ веры

 

Вие искате, като обичате някой човек, да прекарате ръката си отгоре му. Това не е любов! Когато обичате един кон, ще му снемете юлара (тур. повод, оглавник за добитък) и ще го оставите в гората свободен да пие студена вода. Няма да го заведете с юлара да пие вода и после пак да го вържете. Това не е любов! Един човек, когото обичате, ще му снемете всички юлари, които има и ще го оставите свободен. Ще кажете: "Как да разберем това?" Разбирайте го както искате, но оставете човека свободен, както Бог го е направил, защото всички ограничения, които имаме, са човешки работи, а първоначално не са били. Първоначално човек не е бил ограничен.

Новото верую

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...