Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Имат ли кучетата 6то чувство или подобни на него ?


InstantFreeman

Recommended Posts

Може би темата е подходяща И за езотерика, както тази:

, но реших тук да постна ! :) 

Ето един

Цитат

I know for certain my dog, Dusty, has a sixth sense when it comes to people with negative energy. It seems the weirder that someone acts, the more she is inclined to bark at them. We like to say that Dusty has an internal “weird vibe detector.” It really doesn’t matter the race, gender or age of the person. If they are not experiencing a good moment in their lives, she will detect it within a split second.

Мой превод:

Цитат

" Със сигурност знам че кучката "Дъсти" (Прахчо :D ) има 6-то чувство когато става дума за хора с отрицателна енергия. Изглежда че колкото по-странно се държи някой - толкова по-слонна е да лае по него. Обичаме да казваме че Dusty има върешен "откривател на странни настроения ". Наистина няма значение расата, пола или възрастта  на човека. Ако той изживява лош (недобър) момент от живота си, тя ще го усети за част от секундата."

 

И разни други такива истории прочетох с разни случки с "чувствителни" кучета...

Мене лично съм забелязал, че в даден ден или ще ме лаят всички кучета които ме видят и/или надушат от дворовете на къщите и тези от улицата, или нито едно или почти нито едно куче. 

Стигам единствено до извода че усещат неща като страх (за него предполагам е най-известо това с отделящите се феромони от тялото на човека), тревога, отчаяние, гняв, ярост, различни емоции и енергии.

Но кои кучета имат най-силно изразени тези способности ? Аз предполагам - почти всички, включително и "улична превъзходна" ... 

Линк към коментар
Share on other sites

Имат и само който няма досег със себе си, може да каже нещо друго. Защото познавайки себе си, способността да се свързваш и сливаш емоционално с другите същества става естествена и постоянна. Сигурен съм, че всеки имащ тази способност познава и умението на животните да чувстват енергията на хората, местата, ситуациите.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...