Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Социална фобия или агорафобия?


Recommended Posts

Здравейте! Преди 2 години започна всичко. Бях дива, вечно усмихната и не спирах да ходя по купони (това беше единственият начин да се забавлявам). Така една вечер пробвах дрога и получих паник атака, защото не знаех какво се случва с ума и тялото ми. Месеци наред почти не излизах от нас, беше ми изключително трудно да ходя на училище, защото коварните мисли, че ще умра или полудея не излизаха от главата ми. Изживях някакъв ад, но с времето всичко отмина. Промених се много и осъзнах колко безрасъдно съм живяла. Остана само лека тревожност когато съм сред повече хора. Завърших училище, приеха ме в университет, запознах се със страхотни хора и всичко беше прекрасно, до преди няколко дни... 

Не знам от къде се се появи този огромен стрес отново, но имам чувството, че всичко се повтаря и тази мисъл ме влудява. Страхувам се да излезна от дома ми, за да не получа паник атака (въпреки, че съм получавала само веднъж), не искам да изглеждам слаба в очите на хората. Срамувам се от състоянието си и знам, че трябва но не мога да го приема. Страх ме е да не се затворя вкъщи и да проваля живота си..... 

 

Линк към коментар
Share on other sites

Агора. 

Линк към коментар
Share on other sites

преди 4 часа, Sabina Rakova каза:

Страхувам се да излезна от дома ми

 

преди 4 часа, Sabina Rakova каза:

Страх ме е да не се затворя вкъщи

Здравей,

аз ти предлагам да измислиш трети вариант - тези двата заедно са несъвместими.

Линк към коментар
Share on other sites

,,Страхувам се да излезна от дома ми, за да не получа паник атака (въпреки, че съм получавала само веднъж), не искам да изглеждам слаба в очите на хората.,,

Объркала си представите за психическа сила и слабост. Искам да гледаш двете лекции на Брене Браун в ТЕД.Гледай първо тази за уязвимостта и после за срама.От тях ще разбереш,че силата на силните е, в това,че не крият чувствата си.Ако, такъв човек, има както теб паник атаки, той няма да се стреми да ги скрие.

Брене има и две книги на български, купи си ги и следвай съветите.Така, наистина някой ден ще стане6 психически стабилна личност.

Линк към коментар
Share on other sites

В логотерапията има една много добра техника, която казва, че справянето с паник атаките е начин да ги възприемем и да ги превъзмогнем през грижата и желанието да помогнем на другите. Силно се стреми да помогнеш на хора, които имат нужда и ти искат помощта. Един добър приемер е на коледа да поканиш на вечеря самотен човек, който е забравен от своите близки. Включи се в доброволчески организации и се занимавай с доброволческа работа. По този начин ще откриеш смисъла на страха си през помощта и това, че успяваш да разбереш езика на паниката през грижа за другите. Страхотен начин да станеш смела и рабираща страха си.  

http://svetoven.pogled.info/news/61063/d-r-dzheims-dobsan-da-pokanim-samotni-hora-na-praznitsite

Редактирано от Андрей Филипов
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...