Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (02.01.17 - 08.01.17)


Recommended Posts

02.01.17

Жизнь идёт по своему пути, как шла всегда. Вам нужно приспособиться к жизни, а не жизнь должна приспосабливаться к вам. Вам нужно приспособиться к великой жизни, несущей происходящее.

Три категории пищи. Первое обещание

 

Животът си върви по своя път, както всякога си е вървял. Вие трябва да се нагодите, а не животът да се нагажда на вас. Вие трябва да се нагодите към великия живот, който носи нещата.

Три категории храни. Първото обещание 

Линк към коментар
Share on other sites

03.01.17

И Писание говорит: «Исполним волю Божию на Земле». Это – воззрение Бога. Для этого Бог создал окружающий мир. Он желает чтобы каждое существо исполнило созданный им Закон. И Он никого не извиняет. Он прощает, но не думайте, что вы можете переменить Его Закон. Всё равно, когда-нибудь ты научишься поступать так, как поступает Он. Существует неизменный Закон. Это мы изучаем.

Три категории пищи. Первое обещание

 

И Писанието казва: "Да изпълним волята Божия на Земята." Това е един възглед на Бога. Затова Бог е направил света. Той иска всяко едно същество да изпълни онзи ред и порядък, който Той е направил. И Той не извинява никого. Той прощава, но не мислете, че можете да измените Неговия порядък. Все едно, ще се научиш един ден да постъпваш така, както Той постъпва. Има един неизменим порядък. Това учим ние.

Три категории храни. Първото обещани

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

04.01.17

Только у Бога существуют узаконенные воззрения. Я верю в узаконенные взгляды Бога. Мы будем приспосабливать свои взгляды быть подобными Божиим взглядам. И до тех пор, пока я приспосабливаю свои взгляды к Божиим, моя жизнь будет улучшаться. И до тех пор, пока я не приспосабливаю свои взгляды к Божиим – будут появляться все противоречия.

Три категории пищи. Первое обещание

 

Само в Бога има установени възгледи. Аз вярвам в установените възгледи на Бога. Ще приспособим своите възгледи да бъдат подобни на Божиите възгледи. И доколкото аз приспособя своите възгледи към Божиите, моят живот ще се подобри. И доколкото аз не приспособявам своите възгледи към Божиите, ще се явят всички противоречия.

Три категории храни. Първото обещание 

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

05.01.17

Будьте уступчивыми! Будь уступчив при приходе неприятности. Зло обладает силой в этом мире. Христос говорит: «Не противьтесь злому». Не противься злому в себе, оно сильное, мощное. Предоставь добру в тебе бороться со злом. Не занимайся делами, в которых потерпишь поражение.

Всё к лучшему

 

Бъдете отстъпчиви! Когато дойде неприятност, бъди отстъпчив. Злото е нещо силно в света. Христос казва: "Не противи се злому." На злото в себе си не се противи, то е нещо силно, мощно. Остави доброто в тебе да се бори със злото. Не се заемай с една работа, в която ти ще бъдеш бит.

Добре е

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

06.01.17

Человеку всегда нужно платить за то ценное, что он приобретает. Если вы думаете учиться без оплаты – вы ошибаетесь. И природа не даёт без денег. Некоторые люди думают, что когда придёт Святой Дух, то он всё даст. Но перед тем, как Святой Дух придёт тебя вдохновить, он поставит тебя перед определённым испытанием: и увидев, что ты способен, даст тебе то большое богатство, тогда у тебя произойдёт просветление ума. Об этом вам нужно знать.

Всё к лучшему

 

Всякога човек трябва да плати за ценното, което придобива. Ако вие мислите да учите без да платите, не сте на прав път. И природата не дава без пари. Някои мислят, че Духът като дойде, ще даде всичко. Но докато дойде Духът да те вдъхнови, той ще те прекара през известен изпит; и като види, че си способен, тогава ще ти даде онова голямо богатство, тогава ще стане вътрешно просветление на ума ти. Тия положения трябва да ги знаете.

Добре е

Линк към коментар
Share on other sites

07.01.17

Скажем, что вы задаёте вопрос: «Почему Господь создал меня некрасивым?» Чтобы ты не грешил. «Почему Господь создал меня вспыльчивым?» Чтобы не грешил. «Почему Господь дал мне богатство?» Чтобы грешил. Почему Господь дал тебе силу? Чтобы грешил. Почему Он сделал тебя святым? Чтобы грешил. Почему создал тебя грешным? (Почему дал возможность совершать ошибки?) Чтобы исправиться. Почему совершил это прегрешение? Чтобы узнать свою слабость. Ты говоришь: «Нельзя ли иначе?» Предложите ваш проект, ваш способ.

 

Пять дверей

Да кажем, че вие задавате въпрос: "Защо Господ ме направи грозен?" За да не грешиш. "Защо ме направи сприхав?" За да не грешиш. "Защо ме направи богат?" За да грешиш. Защо те направи силен? За да грешиш. Защо те направи светия? За да грешиш. Защо те направи грешник? За да се изправиш. Защо стана грешен? За да се изправиш. Защо направи това прегрешение? За да познаеш слабостта си. Ти казваш: "Другояче не може ли?" Кажете вашия проект, кой е другият начин.

Петте врати

Линк към коментар
Share on other sites

08.01.17

Молодые и старые, любите Господа! Воспринимайте всё то, что Он вам даёт, пусть обновится ваш ум, обновится ваше сердце, пусть помолодеет ваше сердце, пусть обновится и ваша воля. Пусть расширится ваша душа и укрепится ваш дух! Да наполнит Божия Любовь всё человеческое естество! И тогда человек остаётся довольным и в нём зарождается импульс, и нет препятствия, которого он бы не мог преодолеть. Это – внутреннее состояние. Где бы ни прошёл такой человек, он уже несёт надежду для других. Это – Священный огонь, у которого каждый может согреться.

Три плода

 

Млади и стари, обичайте Господа! Възприемете всичко онова, което Той ще ви даде, да се обнови вашият ум, да се обнови вашето сърце, да се подмлади вашето сърце, да се обнови и вашата воля. Да се разшири душата ви и да уякне духът ви! Божията Любов да изпълни цялото човешко естество! И тогава човек остава доволен и в него се заражда импулс, и няма препятствие, което той да не може да преодолее. Това е едно вътрешно състояние. Дето мине, той носи вече надежда за другите. Това е Свещеният огън, на който всеки може да се грее.

Трите плода

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...