Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Житен режим 2007


e_alchemist

Recommended Posts

На ден се пада съответно по 9ореха, 3 ябълки и т.н. Надявам се моят източник да е верният. :thumbsup1:

:thumbsup: Точно така, това е точната информация. Бих искал да окуража, тези които днес започват режима и им е за пръв път. Аз съм на третия ден вече, вчера без проблем изкачих Шуменското плато по стъпалата догоре без каквато и да е умора. :) По-скоро еднообразието в храната е най-трудното през тези дни-на всяко ядене едно и също, като количество за мен е прилично. Много важна е предварителната психическа нагласа дали си решен да го направиш, както и осъзнаването с каква цел искаш да го направиш. Ако я имаш-ще успееш.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравейте приятели,

Аз започнах днес! Усещането е невероятно!Даже хората, които срещам са по-различни от обикновено, по-добронамерени към мен. Много се радвам!

Аз смятам да карам по време на целия режим само на сурово жито, топла вода и мед, защото ако включа ябълки и орехи, ще наблягам само на тях :P . Засега не чувствам никакъв глад, но това може би се дължи на факта, че последните няколко дни прекарах лека настинка и въобще не ми беше до ядене... Аз и сега се чудя как ще се справя с останалото житце, но все още имам време и съм оптимист :) че всичко ще се нареди прекрасно!

Изпращам ви моите най-искрени поздрави и духовна подкрепа! Смело напред! :feel happy:

Редактирано от Диана Баева
Линк към коментар
Share on other sites

И аз след премисляне започнах от днес. Но готвя разни неща на домашните и ми се ще да си близна... Трудно ми е, корема ми скърца, но се надявам да е само първите дни..... :dancing yes:;)

Линк към коментар
Share on other sites

Мили приятели, не се предавайте, имайте вяра и ще справим! Ще се справим! Щом е за Учителя - трябва да се справим! И аз правя житния режим за първи път и на мен не е лесно, но трябва да успеем да преборим трудностите. Ако е изпитание, ще го посрещнем мощно с вяра и любов. Ако е изпитание, да бъде за първи и последен път такова. А останалите нека бъде Радост. Имайте воля и не се предавайте каквото и да става, каквито и мисли да ви идват, каквито и аромати и вкусотии да ви предлага света около вас, трябва да успеем. Нашите тела са толкова изнежени, храненето ни вече е по навик и когато гладува човек го усеща много силно. А житото е толкова духовно, усещат се съществата, които го обитават... Щом е за Учителя, ще се справим... Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

До вчера при мен беше доста трудно, но днес не чувствам никакъв глад, организма явно свикна, трябваха му три дни за да влезе в този ритъм и на четвъртия вече няма никакъв проблем. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Така е, но Учителят със сигурност няма нужда вие да правите житен режим. Вие имате нужда, може би. Човек трябва да е наясно с мотивите и целта, да ги приема правилно. Житен режим трябва да се прави не заради някого, а заради нещо. Човек много неща може да направи заради някого, когото обича, но не трябва да превръща този някой в цел и смисъл на съществуването си. Обичайте и уважавайте Учителя - той наистина заслужава. Но си мисля, че едва ли се радва да вижда как на някой му убягва защо точно е даден този житен режим. То не е преди всичко заради традицията да се споменава и пази името на Учителя.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!И аз от днес започнах житния режим! :hypocrite: Това,което ме мотивира,е желанието ми да изостря сетивата си за невидимите неща,които ни влияят в отношенията с хората,за пречистване на духа и тялото,за "привличане"на онази космическа енергия,която подрежда събитията в живота ни по най-благоприятния за нас начин,според Божествените закони.

Мир и любов на всички,които търсят и намират "пътя",който ги извежда на едно друго ниво за разрешаване на житейските проблеми! :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! На мен ми е трети ден. Искам да успея, но незнам колко дни ще издържа. Сутрин ми е най - трудно както и в момента. Пада ми кръвното, предполагам, че и ще отслабна. Бях 52 кг. толкова усилия положих да ги кача. Гади ми се нямам апетит. Следобяд нещата са по - добре, така поне беше вчера, надявам се и днес да ми поразкара, имам чувството, че съм изпила един литар алкохол. Нищо друго не ме притеснява, обедната порция и вечерната ги хапвам с удоволствие. Как може човек да се чувства страхотно следобяд и вечерта, а сутрините да са толкова ужасни. Страх ме хваща за утре сутринта. Може би пия малко вода. Съвет приятели. Спешен

Линк към коментар
Share on other sites

И за мен първите три дни са трудни. Много силно ме боли главата през първия и втория ден, а през втория и третия- кръста. Обикновено на четвъртия ден няма и следа от болката, надявам се и сега. Първите дни и аз имам проблеми с кръвното- сигурно доста пада защото се чувствам, като в безвъздушно пространство и постоянно ми се спи /не пия кафе/. Това е предполагам част от процеса на пречистването. Ама така е-който го кара през просото през останалото време :-)

Успешен, мирен и усмихнат ден на всички!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте добри хора! За първи път тази година се опитвам да правя житния режим и за сега надявам се да се справям :) Имам вапрос:Мога ли да пия билки през този период? Благодаря ви предварително! Нека чистотата на мислите бъде с вас :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей andiamov!

Днес ми е петия ден от прилагането на житния режим. Чувствам се много добре. За прилагането на житни режими може да прочетеш в книгата на Христо Маджаров "Житен благослов" /може да си я изтеглиш от www.spiralata.net/ Чела съм и други книги на тази тема, но в момента не мога да се сетя за заглавията им. За пиене на билки нищо не се споменава в тях.

Скоро прочетох, че храненето с покълналото жито води до регенерация на тъкани, подмладяване.... Във тази връзка бих искала да кажа, че откакто съм на житен режим чувствам болки на места, на които съм имала някакви проблеми. /имам извършена операция на коляното/. Надявам се каквото има да се регенерира, че ще се регенирира. :D

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Главоболието, което се появява е признак, че организма е бил токсиниран и се чисти. Болките в дадени части на тялото са т. нар. лечебни кризи.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!И аз от днес започнах житния режим! :hypocrite: Това,което ме мотивира,е желанието ми да изостря сетивата си за невидимите неща,които ни влияят в отношенията с хората,за пречистване на духа и тялото,за "привличане"на онази космическа енергия,която подрежда събитията в живота ни по най-благоприятния за нас начин,според Божествените закони.

:thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2:

Как може човек да се чувства страхотно следобяд и вечерта, а сутрините да са толкова ужасни.

Всичко е много индивидуално. При мен например трудни са вечерите между 4 и 9 вечерта, когато изведнъж ми идва желание за похапване. Обикновенно го „лекувам” с няколко чаши гореща вода с мед и лимон.

Имам вапрос:Мога ли да пия билки през този период? Благодаря ви предварително!

Аз понякога включвам чай, който естествено също има билки, в житния си режим. Но това все пак е рядко. Може би е добре да се консултираш с специалист по билките по въпроса.

На мен ми е трети ден и се чувствам добре. Успех на всички практикуващи!

Линк към коментар
Share on other sites

Мила latina, уважавам мнението ти, но не забравяй, че това е твоята гледна точка, която не е задължително да е и моя. Аз съм изключително наясно с мотивите и целите на режима, който правя и се надявам да ги приемам правилно.

Що се отнася до това какво "трябва" или "не трябва", нека всеки решава сам за себе си! Да кажем, че аз правя този режим заради някого и заради нещо. Това си е мое лично решение и никой няма право да ми го оспорва!

А сега ще ти кажа и още нещо, което важи за мен: Мисълта за Учителя и неговите думи са единственото, което ме крепи и ме кара да продължавам напред, да раста и да се развивам! Радвам се, че правя житния режим, защото това е задача дадена от Учителя! :) Сигурна съм, че Той ни подкрепя! :dancing yes:

"Смело напред в Любовта безгранична!" :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, приятели! Днес ми е трети ден и се чувствам добре. Вече дори не ми се яде :D

Усещам прилив на положителни енергии, хората около мен ми се усмихват и проявяват разбиране, страхотно е. Благодаря за подкрепата! Вече съм сигурна, че ще се справим :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Хора не се плашете.Явно никой от вас не е запознат с книгите за гладолечение на Лидия Ковачева. Ако се обаждат тук там стари или по-нови болки - това са така наречените лечебни кризи ( Буболече го е споменала по-горе), които бързо отминават. Главоболието си е почти задължително през първите 1-2 дена на всяка нискокалорийна диета.Мозъкът е като наркоман, който свиква на определена доза въглехидрати. Ако не му ги дадеш - главоболие, но това отминава много бързо.Организма започва да се чисти от токсини, облага се езика, откъдето се изхвърля всякаква мръсотия. Но едновременно с това идва изостряне на сетивата, нуждата от по-малко сън и по-оптимистичното отношение към света.Да не говорим за свалените килограми и по-чистата кожа.А на тези, които трудно понасят тази диета - не се вманячавайте!!!! Едно чайче няма да ви направи по-лощи или по-добри. Успех на всички!

Линк към коментар
Share on other sites

Едно от многото предимства на житния режим е спокойствието, което човек предобива! Аз например вече четири дни за нищо не съм се безпокоила, а това е направо невероятно при положение, че имам изпити. Дори не ме е страх какви ще са резултатите и дали ще се справя. Сякаш всичко вече е решено... Вътре в душата си знам, че каквото и да стане, ще е за добро и според Божията воля!

Пожелавам на всички прекрасен, светъл ден! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Диянче, напълно описа душевното състояние в което се намирам-обхванало ме е спокойствие и на устните си усещам една постоянна усмивка...

...колко е хубаво

Линк към коментар
Share on other sites

Вече всичко е наред. Сутринта включих чаша топла вода. Признаците от вчера въобще не са се появявали, няма го причерняването и гаденето. Усетих и действието върху съня, наистина се спи по – малко и се става по – лесно. При мен не е желателно да отслабвам, но количеството на порциите е достатъчно и се надявам да няма такъв ефект. На шега реших в понеделник да напусна работа, днес вече е факт и съм щастлива. Обичам го това житце – прави истински чудеса. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

За първи път карам житен режим . Започнах го на 7.02. т.е. това ми е втория ден.Много ме беще страх, как ще реагира моята храносмилателна система, защото имам болен стомах, но за сега всичко е нормално. Единствено ме мъчи еднообразието на храната, но това не е болка за умиране. Аз си варя житото, за десетина минути и завивам тенжерката в кърпа, да престои цяла вечер, на сутринта е омекнало. Мисля , че в комбинация с ябълките , орехите и меда, ще успея.! Пия и чай от лайка. :rolleyes::thumbsup2:

Успех на всички!

Линк към коментар
Share on other sites

И аз преминах "кризисния" трети ден! :hypocrite: Главоболието ми изчезна,чувствам се лека като перце,чак ми иде да полетя! :angel: Все още ми е рано да мисля за захранването,но това е единственото безпокойство,което чувствам,тъй че се реших да попитам. :hmmmmm: Та,след като ядем ангелската супа на 10-ия ден наобяд към житото,как продължаваме нататък?Има ли значение какво ядем(естествено безмесно)или просто трябва да не прекаляваме с количеството?

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...