Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Житен режим 2007


e_alchemist

Recommended Posts

http://www.bratstvot...u/b5/rejim.html :

"На десетия ден към житото на обяд и на вечеря прибавете ангелска супа (цели обелени картофи, магданоз, лимон, вода, малко сол ). В дните след режима не трябва да преяждате."

Петър Дънов, "Книга за здравето", 130 стр.:

"След поста, колкото се може по-дълго време, употребявайте храна еднообразна и храна, която иска малко сила за храносмилането, за да не се възбужда у вас апетитът, за да може да се развиват дробовете, та да приемете повече храна от въздуха и от водата, да изваждате повече сокове от храната, отколкото сега. Важното е с поста да се поститне сила, здраве, а не да се хвалите и надпреварвате кой повече дни може да пости. Човек, който е постил 10 дни, може да направи много работи; който е постил 20 дни, ще се освободи от много заблуждения."

доста трудно ми беше ;) Чакам срядята, да хапна нещо солено.

Наистина се постига здраве и сила, енергия, но изкушенията на ума са ужасни. След няколко дни ще споделя какво сънувам вече..... :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Едно от многото предимства на житния режим е спокойствието, което човек предобива! Аз например вече четири дни за нищо не съм се безпокоила, а това е направо невероятно при положение, че имам изпити. Дори не ме е страх какви ще са резултатите и дали ще се справя. Сякаш всичко вече е решено... Вътре в душата си знам, че каквото и да стане, ще е за добро и според Божията воля!

Пожелавам на всички прекрасен, светъл ден! :)

Така е :angel:

Днес ми е 10-я ден и се чувствам отлично!

благодаря на Учителя за този чудесен метод :feel happy:

Успешен ден на всички :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте утре ми е десетия ден. Това означава ли, че се пропуска порцията жито на обяд и вечерта и се замества със супа. Тази супа как се приготвя само с изброените ли продукти и нищо друго. Най - странното е, че апетита съвсем ми изчезна. Утре режима свършва, връщаме се към обикновената храна. Не трябва да се преяжда, а всичко ли може да се яде или ще се захранваме пропорционално на режима, като бебетата. Аз не съм вегетарианка и ям месо, известно време няма да го включвам, но после по малко надявам се ще може. Обожавам риба.

Линк към коментар
Share on other sites

Мога да предложа 10 - дневното захранване, което Лидия Ковачева е посочила в книгите си, но то се прави след дълго лечебно гладуване на плодове, чай и мед. Има известна разлика, но мисля, че ще свърши работа като ориентир. Ние може да не го спазваме съвсем стриктно. Сигурна съм, че ако се спазва действа добре, защото съм го изпробвала

1.ден - плодове, чай, мед и СУРОВИ ЗЕЛЕНЧУЦИ според сезона. Ако са твърди да се използва ренде

2.ден - към горното се добавя ВАРЕН КАРТОФ.За подправка може да се използва копър, магданоз, лимонов сок

3.ден - Плюс всичко до тук се прави постна супа, която освен картоф може да съдържа парче МОРКОВ, ЦЕЛИНА, ЛУК, СПАНАК. Прави се без сол и мазнина.Порциите леко се увеличават

4.ден - Към постната супа се добавя ЛЪЖИЧКА КИСЕЛО МЛЯКО.Порциите на салатките леко се увеличават, като към тях се добавя малко лук, чесън, праз, магданоз, спанак и др.

5.дан -Режимът на хранене остава същият, като де прави преценка как е приета храната от стомаха. има ли лека болка, чувство на тежест или някакъв дискомфорт.Ако е така се намалява количеството, ако ли не към обяда и вечерята могат да се добавят по НЯКОЛКО ХАПКИ ЧЕРЕН ПЪЛНОЗЪРНЕСТ ХЛЯБ.

6.ден - Обедната супа може да се замени с друг вид въглехидратна храна, като малка порция ОВЕСЕНИ ЯДКИ,КАЧАМАК, ЗЕЛЕНЧУКОВО ПЮРЕ или ВАРЕНА ИЛИ ПЕЧЕНА ТИКВА, СУХА ОТ ДОМАТИ С ОРИЗ или нещо подобно. Към вечерята след салатата може да се добави малка порция ЗАДУШЕНИ ЗЕЛЕНЦУЦИ или ЗЕЛЕНЧУКОВО ПЮРЕ. От този ден може да се включи малко СОЛ, като и хляба леко се увеличава

7.ден Към въглефидратната схрана можат да се добавят мазнини като ОЛИО, ЗЕХТИН, МАСЛО, каакто и ЯДКИ - в сурово състояние

8.ден - Прави се отново преценка и ако стомаха е добре към вечерята можат да бъдат включени в ограничени количества МЛЕЧНИ ПРОДУКТИ КАТО СИРЕНЕ, КИСЕЛО И ПРЯСНО МЛЯКО И ИЗВАРА

9.ден -Вече можат да се ядат ФАСУЛ ЛЕЩА И ГРАХ

10.ден - Храненето от малки порции няколко пъти през деня може да стане двукратно или трикратно

Линк към коментар
Share on other sites

Житният режим е една от най-интересните опитности, които съм имала досега! Мога с ръка на сърцето да кажа, че за мен нищо няма да бъде същото след този режим, защото през тези девет дни се научих да гледам на света с други очи! Разбрах, че човек може да живее и да се храни по нов начин, различен от общоприетия и да бъде щастлив! Чувствам се окрилена и достатъчно силна да покоря нови върхове, да тръгна по нов път, да започна нов живот! Ето каква е целта:

"Казвам сега: като ученици на Школата трябва да се стараете! Не искам да станете изведнъж съвършени, но ще си поставите за цел да станете такива." Учителя

Мисля, че с житния режим първата крачка в тази посока вече е направена! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодарна съм на всички,които писаха за захранването!Днес е моят 8-и ден.Глад не усещам,понякога само чувставам сухота,но не е болка за умиране! :) Постоянно се опитвам да мисля за повече усмивки,за душевна чистота,но вчера бях ужасно изнервена...и толкова се разочаровах от себе си...Какво мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Днес хапнах за закуска банан, киви и орехи. В 10 часа фреш от портокал, мандарина и лимон със сушени кайсии. За обяд към супата добавих морков, лук и печена чушка с печени крутони без мазнина. Следобяд една мандарина. За вечеря ще хапнем варени картофи с ориз. Най - хубавото е, че имам нов нюх и се радвам на всяка хапка. :P

Линк към коментар
Share on other sites

От толкова много течни неща стомаха ми има колики. Няма го житцето да го запълва. Мисля, че трябва да има повече въглехидратни храни или пълнозърнест хляб на мястото на житото. Имам чувството, че диетата продължава. Само с плодове и зеленчуци - цял ден ми къркори стомоха. Дано по добре ми се отрази вареният ориз и картофките, които ще хапна след малко, от плодовете и супата днес. Иначе утре си слагам отново порция жито. На моите 175 см. тези 50 килограма вече ме притесняват. Сега не ходя на фитнес, само плувах в неделя и си направих дължините както обикновенно, но искам след около две седмици всичко да е наред и да тренирам пак. Как ви се отразява на вас захранването? Дали пък не може стомаха да ми ги усвои тези храни? Днес ме почерпиха шоколадова бомбона, тя ли е причината? Споделете как е при вас?

Редактирано от tainstvena_f
Линк към коментар
Share on other sites

Имаш впредвид, че си пълна със 50 кг. на 175 см. или че си слабичка? Защото аз също съм 175 см., но съм 59 кг.Хапвай варени картофи или варен ориз за захранване щом не ти понася добре зеленчуците. Важно е обаче и количеството на приеманата храна, защото ако досега си хапвала по една купичка и изведнъж хапнеш повече от това може стомаха ти да не реагира добре.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! На скоро разбрах от приятели, че през февруари се прави пречистваща житна диета.В търсене на повече информация по въпроса попаднах тук(в този форум).Много се радвам че има такова място където хора с близки интереси да обменят опит.

Бих искала да попитам освен през февруари през кой друг месец може да се прави житната диета?

Някъде прочетох че може да се прави и през март, но не знам дали е така и кога точно трябва да се започне за да е ефикасна и за душата, а не само за тялото?

Моля за повече информация по въпроса.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! На скоро разбрах от приятели, че през февруари се прави пречистваща житна диета.В търсене на повече информация по въпроса попаднах тук(в този форум).Много се радвам че има такова място където хора с близки интереси да обменят опит.

Бих искала да попитам освен през февруари през кой друг месец може да се прави житната диета?

Някъде прочетох че може да се прави и през март, но не знам дали е така и кога точно трябва да се започне за да е ефикасна и за душата, а не само за тялото?

Моля за повече информация по въпроса.

:sorcerer: Здравей М77,

На правилно място си попаднала. Тук, в Портала , в темите Житен режим 2004,Житен режим 2005 , Житен режим 2006 и в тази тема можеш да научиш всичко за Житния режим, който ни е дал Учителя Беинса Дуно и за неговото приложение.

Тази година приложих този режим за четвърти път и мога със сигурност да потвърдя, че след него човек се чувства като съвсем нов-духовно и физически.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Общо тежа 50 кг. Вечерята ми се отрази много добре. Аз мисля, че допуснах грешка с плодовете не със зеленчуците. Тези десет дни хапвах само ябълки и един единствен лимон. Затова вчера така реагира стомаха ми от плодовото разнообразие. Много повече ми се искаше да си хапна салата от моркови, а не точно плодове. Трябва да слушаме повече вътрешния си глас. Иначе като количество ям много малко, дори понякога съвсем забравям да се храня. Затова режима ми се отрази чудесно. Точно количество по едно и също време, всеки ден. Така вчера се оказа, че количеството ми намалява с плодовете, а не се увеличава. От днес включих препечен пълнозърнест хляб към 10:30, много малко количество чай от лайка и фурми. Довечера ще хапна салатка от моркови, толкова много си мечтая за нея, и малко сирене отново с препечени филиики. Надявам се със захранването бавно да кача 3-4 кг. Благодаря, че ви има.

Линк към коментар
Share on other sites

Днес ме почерпиха шоколадова бомбона, тя ли е причината?

Определено не само тя, но и сушените плодове, особено фурмите могат при захранването да образуват газове, които да причинят колики. също и бързото хранене без достатъчно дъвкане и разбира се - прехранването...

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Много благодаря!

Така като чета информацията която сте подали започвам да си задавам въпроси.И като човек който винаги пита преди да действа отново ще задам няколко въпроса:

Следващото новолуние при което луната се придвижва от Водолей към Рибби е на 17 февруари т.е. утре,може ли да започна житен режим от утре?

Новолунието през март е на 19-ти но тогава не знам то кой в кой знак преминава луната.На 19-ти ли трябва да започна за по-добър резултат?

19-ти е понеделник и това ще допринесе за:"Ако Житният режим започне в понеделник, човек ще се свърже с развитието на своята душа, ще възприеме любовта в сърцето си и ще пречисти всичко около себе си. Ще завърши в сряда - денят на Природата, с която човек трябва да се свърже. " От което имам нужда, но не знам дали правилно съм разбрала че житния режим през март се почва на новолуние.

Хора извинявам се за глупавите си въпроси, но когато правя нещо искам да е изпипано и хубаво.

Отново ви благодаря за подкрепата!

Линк към коментар
Share on other sites

Приключих с житния режим и съм щастлива,че успях да направя пълния курс от 10 дни!Вече четвърти ден похапвам ралични плодове и зеленчуци и се чувствам отлично!От раздразнението ми през 7-8 ден не остана следа,отдавам го на причини от друг характер и се опитвам да не му обръщам внимание и да не го допускам,разбира се.

На всички,които искат да опитат животворната рецепта с жито,пожелавам успех! :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Исках да открия тема:

"Как се отрази на физическото и духовното ви състояние прилагането на житния режим? " , но нещо не се справих и затова ще пиша тук.

Тази година за първи път приложих житният режим и бях впечатлена от резултатите – изглеждаш невероятно свеж и изпълнен с енергия, болките, които си имал на определени места изчезват, засилва се интуицията ти.

Усетихте ли някаква промяна?

Редактирано от Криси
Линк към коментар
Share on other sites

Моника и Криси, поздравления! За мен житния режим мина особено леко и приятно тази година.

mountain77, познавам хора, които си правят житен режим по всяко време на годината.... Важното е да е на намаляваща луна, по възможност режима да започне 2-3 дена след новолунието. Хубаво е организма да е вече пречистен преди началото на пролетта.

Редактирано от Иво
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Мисля, че не би трябвало да има проблем да се прави житен режим по време на бременност и кърмене. Ако те притеснява количеството можеш да го увеличиш. Според Учителя житното зърно притежава всички необходими вещества за човек за да съществува. Особено при кърмене даже знам, че препоръчват да се яде повече жито, защото по този начин се увеличава лактацията. Все пак това е мое лично мнение.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Буболече!И аз така си мисля, но за всеки случай търся и мнението на по-знаещи от мен. :3d_046:

И аз като повечето хора желая да родя и отгледам здрави и добри деца.

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че житото би било един от най-градивните инструменти за създаване на материя, а в случая бебето. Аз съм на мнение, че храната играе огромна роля за развитието на бъдещият човек, а каква по ценна храна от житото, плодовете и въобще семената. Със собственото си тяло бих правила компромиси, но когато дойде един такъв момент да създаваш и буквално да изваеш друго същество не може да има никакви компромиси по отношение на храненето.

Линк към коментар
Share on other sites

Много благодаря Буболече!

И лекарката каза че може да направя житния режим без да навредя на бебчето което нося.

Така че ще опитам пък дано издържа без кафе.Това най много ме притеснява.

До скоро писане :3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

От утре ще правя житен режим. Знам, че не е като този през февруари, но аз умишлено го повтарям сега, защото го правя с цел придобиване на някои качества. При пълнолуние се прави за очистване на организма. Вчера беше новолуние и два дни след новолуние е подходящ момент за житния режим и за целите, които съм си поставила. А и ако не се лъжа утре е Пролетното равноденствие и от утре започва пролетта. Мисля, че съм улучила много подходящ момент.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...