Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Нервологични проблеми


Recommended Posts

Здравейте. Не съм сигурна къде точно във форума е по-правилно да отнеса проблема си. На почти 29 години съм. Имам си един добър букет от неврологични симптоми. Според мен всичко започна от появата на мигрена с аура, когато бях на 16 години. Всеки пристъп оставяше в мен все нови симптоми. Започна една силна умора в цялото тяло, липса на тонус, чувствах тялото си тежко. Вероятно обясненията ми ще ви се сторят странни, но не знам как по друг начин да ги обясня. Усещам все  едно всички нерви по тялото ми са оголени, могат да предизвикат пристъп силен шум, ярка светлина, вибрациите от двигателя на автомобил, когато се возя в него...  Не понасям вибрации, примерно ако се опра на пералната машина докато работи, сякаш ток минава по нервите ми и ме удря в главата.Въобще трудно се живее с всичко това. Пристъпите, които получавам най-общо се изразяват в това- започва едно много силно стягане на нервите в главата /така мога да го опиша/, прилошава ми силно, с чувство, че ще загубя съзнание, стяга се и слънчевият ми сплит и ми се гади силно. Всички нерви по гръбнайка стават особено чувствителни, не мога да завъртам главата си, а въртенето на торса и главата предизвиква също гадене. Започва сърцебиене, изтръпване на различни части на тялото, става ми студено, понякога вдигам и кръвно. Стяга ме много в тила, променя се дори вкуса в устата ми, съответно ме облива и чувство на паника и страх. Всичко изглежда като паник атака, но симптомите ми са постоянни, имам предвид, че няма момент, в който да не усещам някакъв такъв нервен дискомфорт, просто понякога има силни кризи, в които си  мисля, че ще получа мозъчен или сърдечен удар. Когато се разболея, например грип, стомашно неразположение или бъбречно първо се включва тази свръхактивност на нервната ми система. Не мога дори да пъхна клечка в ушния си канал, малко след това започва тази свръхреакцията на нервите... Стяга ме гърлото и не мога да преглъщам. Всичко се усилва, понеже не зная какво точно ми има, кое е първопричината. През всички тези години никой не ми помогна. Преди близо 7 месеца родих и нещата съвсем се влошиха, няма ден, в който да не се чувствам ужасно. От много четене на симптоми и болести още повече се разстройвам и симтомите се усилват. Много съм впечатлителна и веднага мога да получа усещанията на някоя болест, за която съм чела. През годините са ми правили доста образни изследвания, през 2013г. ЯМР според лекарите не показа нищо притеснително. Правено ми е ЕМГ на нервите на гръбнака- увредени са доста от тях, но не толкова, че да имам такива усещания. Един от невролозите ме изпрати на ревматолог за изключване на системно заболяване- нямам такова. Ходила съм на психиатър и на психотерапевт. Изпих доста антидепресанти, но положението се влошаваше от тях. Преди няколко дни ми направиха ЕЕГ, според неролога няма място за притеснения, някои от вълните са по-интензивни. Не мога точно да опиша всичко, което чувствам, но вече не се издържа. дори въртенето на главата може да предизвика пристъп. Понякога имам чувството, че кожата ми пари, но когато измеря температура, нямам такава. Най-общо нервите ми не са на себе си. Ужасно стегнати по цялото тяло, тръпнещи, парещи с акцент във врата, главата и слънчевия сплит. Дали е възможно тази мигрена да е създала някакви нарушения в дейността на мозъка не знам, а и няма кой да ми каже точно. Чувствам се обречена... Изследвах кортизол от слюнка, оказа се, че е нисък, сутрин когато трябва да е в пика си, при мен е в долна граница, по обед леко се покачва, после пак е в долна граница, което говори за умора на жлезата. Не знам как да си помогна.

Извинете, вероятно постът ми е доста объркващ... Благодаря за отделеното време. 

Редактирано от stelyana
пропуск
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...