Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (06.02.17 - 12.02.17)


Recommended Posts

06.02.17

Единственное Существо в мире, Которое нас понимает, Которое всегда может нам помочь и быть нам полезным, это Бог. Он пробуждает в нас самое хорошее – Любовь. Бог не против наших желаний. Каждое желание, каждое чувство, каждая мысль и поступок – это Бог в нас. Иногда мы совершаем ошибки, но Бог всегда готов нас исправлять.

Если говорю

 

Единственото Същество в света, Което ни разбира и Което винаги може да ни бъде в услуга и да ни бъде полезен, това е Бог. Той събужда в нас най-хубавото - любовта. Бог не е против нашите желания. Всяко желание, всяко чувство, всяка мисъл и постъпка, това е Бог в нас. Понякога ние правим грешки, но Бог винаги е готов да ни коригира.

Ако говоря

Линк към коментар
Share on other sites

07.02.17

Не заблуждайся, что Бог исправит мир. Допустим, что тебе надо нести наказание. Как Господь исправит дела? Начнёшь энергично работать и Господь благословит твою жизнь. Если ты не работаешь, как Господь исправит дела? И каждому поступку нужно иметь связь с любовью. Всё нужно делать во имя Любви, а не для того, чтобы обращать внимание людей на себя.

Встреча Любви

 

Не се самозаблуждавай, че Бог ще оправи света. Да кажем, че имаш да плащаш. Как ще оправи Господ работите? Ще се запретнеш да работиш и Господ ще благослови твоя живот. Като не работиш, как ще оправи Господ работите? И всяка постъпка трябва да има връзка с Любовта. Всяко нещо, трябва да се прави в името на Любовта. Не, за да се показваме пред хората.

Срещата на любовта

Линк към коментар
Share on other sites

08.02.17

Все несчастья, падения в мире проистекают от раздвоения сознания, а раздвоение сознания зависит от того, жертвуешь ли ты любовью или свободой. Ты хочешь разрешить этот вопрос. Существует альтернатива и ты не знаешь что делать, и говоришь: «Что нужно делать?»

Каков был путь Христа? Он сказал о двух вещах. Чтобы разрешить вопросы, вам нужно понимать отношение Великого в мире, Великого, Безграничного, Безначального отношения между Великим большим и Великим малым. Вам нужно понимать отношение между этими двумя величинами.

Самоотречение

 

Всички нещастия, падения в света произтичат от раздвояване на съзнанието, а пък раздвояване на съзнанието зависи от това, дали любовта да пожертваш, или свободата. Ти искаш да разрешиш този въпрос. Има една алтернатива и не знаеш какво да правиш, и казваш: "Какво трябва да правя?"

Какъв е бил пътят на Христос? Две неща им казал Той. За да разрешавате въпросите, вие трябва да разбирате отношението на Великото в света, на Великото, Безграничното, Безначалното отношение между Великото голямо и Великото малко. Вие трябва да разбирате отношението между тези две величини.

Самоотричане

Линк към коментар
Share on other sites

09.02.17

Если ты хочешь быть счастливым – тебе нужно идти по пути Великого. Если ты ищешь Любовь, то тебе нужно идти по пути Великого большого. Никакой другой философии нет. В этом разрешение вопроса. Если ты хочешь идти по пути свободы – тебе нужно идти по пути Великого малого. В одном случае ты будешь увеличиваться, а в другом случае – уменьшаться. Если ты не можешь найти примирение между увеличением и уменьшением – не сможешь разрешить вопрос. Свобода допускается по закону уменьшения. Нужно отречься от многого, чтобы стать свободным.

Самоотречение

 

Щом искаш да бъдеш щастлив, ти трябва да вървиш по пътя на Великото. Щом търсиш любовта, ти трябва да вървиш по пътя на Великото голямо. Никаква друга философия няма. Там е разрешението. Ако ти искаш да вървиш по пътя на свободата, ти трябва да вървиш по пътя на Великото малко. В единия случай ще се увеличаваш, а пък в другия случай ще се смаляваш. Ако ти не можеш да намериш примирение между увеличаването и смаляването, ти не можеш да разрешиш въпроса.

Свободата се допуска по закона на смаляването. Трябва да се отречеш от много работи, за да станеш свободен.

Самоотричане

Линк към коментар
Share on other sites

10.02.17

Закон Любви – обратный. Ты будешь есть. У тебя ничего нет, ты свободен (пуст). Берёшь плод – тебя взвешиваю. После того, как ты съел плод, положив тебя на весы найду, что ты стал более тяжёлым, чем ранее. Ты – увеличился. Ты хочешь быть счастливым – нужно что-то приобрести. А если ты хочешь стать свободным – отдашь что-то. Один процесс обратный по отношению к другому – они два диаметрально противоположных процесса. Под «законом свободы» вы понимаете накопление многих вещей: домов, пашен и прочее. Это не свобода.

Самоотречение

 

Законът на любовта е обратен. Ти ще ядеш. Нямаш нищо, празен си. Вземеш един плод, претегля те. Като те туря на везните и след като си изял плода, ще намеря, че си станал по-тежък, отколкото по-рано. Ти си се увеличил. Ти искаш да бъдеш щастлив - трябва да придобиеш нещо. А пък щом искаш да станеш свободен, ще дадеш нещо. Единият процес е обратен на другия, те са два процеса диаметрално противоположни. Под закон на свободата вие разбирате да натрупате много неща: да имаш къщи, ниви и прочее. Това не е свобода.

 Самоотричане

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

11.02.17

Вы будете жертвовать или Любовью, или свободой до тех пор, пока [не] дойдёте до ясного представления. И тогда не будет необходимости жертвовать ни Любовью, ни свободой. Это – великое решение, которое придёт. Это уже закон Бога. Это для какой-то другой эпохи.

Самоотречение

 

Вие ще жертвате или любовта, или свободата, докато дойде да имате ясна представа. И тогава няма да жертвате нито любовта, нито свободата. Това е великото разрешение, което ще дойде. Това е вече закон на Бог. Това е за друга някоя епоха.

Самоотричане

Линк към коментар
Share on other sites

12.02.17

Единственное, что ничего не жертвует, это Любовь. Но говорят: Любовь пожертвовала собой. Любовь никогда не жертвует собой и нет причин для этого. То, что приносится в жертву, это совсем по другому закону – оно по закону свободы. Если Христос пришёл пожертвовать собой, Он пришёл по закону освобождения, искал свободу. Он – путь к Великому малому. Он сказал: «Отец Мой более Меня. Любовь – от Него». Христос уменьшается и говорит: «Сын Человеческий не для того пришёл, чтобы Ему служили, но чтобы послужить». Он идёт по пути уменьшения. Если вы не станете малыми – не сможете найти свободу, если не станете большими – не найдёте Любовь.

Самоотречение

 

Единственото нещо, което нищо не жертва, то е любовта. Но казват, любовта се е пожертвала. Любовта никога не се жертва, и няма защо да се жертва. Това, което се жертва, то е съвсем по друг закон, то е по закона на свободата. Ако Христос дойде да се пожертва, Той вървеше по закона на освобождението, търсеше свободата. Той е път към Великото малко. Той каза: "Отец Ми е по-голям от Мене. Любовта е от Него." Христос се смалява и казва: "Син человечески не дойде да Му служат, но да послужи." Той върви по пътя на смаляването. Вие, ако не станете малки, свободата не можете да намерите, и ако не станете големи, любовта не може да намерите.

Самоотричане

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...