Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (13.02.17 - 19.02.17)


Рассвет

Recommended Posts

13.02.17

Поэтому вам надо научиться быть хозяевами живущих в вас духов и распоряжаться ими, а не они вами. До сих пор вы распоряжались большими духами, но теперь же – учитесь распоряжаться малыми. Чтобы распоряжаться большим – нужно ему служить. Чтобы распоряжаться малым – нужно его удовлетворить. Большим можешь распоряжаться служа ему, другого правила нет. И тогда он исполнит всё, чтобы ты ему ни сказал. А малым можешь распоряжаться удовлетворив его.

В новой окраске

 

Та сега научете се да бъдете господари на духовете, които живеят във вас и да им заповядате, а не те да ви заповядат. Досега вие сте заповядали все на големите духове, а пък сега се учите да заповядате на малките. На големия за да му заповядаш, трябва да му слугуваш. На малкия за да му заповядаш, трябва да го задоволиш. На големия можеш да заповядаш, като му слугуваш, друго правило няма. Каквото му кажеш тогаз, ще го изпълни. А пък на малкия можеш да заповядаш, като го задоволиш.

В нова окраска

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

14.02.17

Тебе не нужно создавать условия любимому тобой существу, но тебе никогда не нужно разрушать условия, в которых оно живёт. Бог, любящий нас, создал миры для нас и весь мир показывает Любовь Бога. Бог, чтобы изъявить свою Любовь, Мудростью создал мир. Нам, если мы любим Бога, нужно использовать условия, в которых мы живём. Бог тебя создал музыкантом, а ты становишься торговцем. Бог создал тебя быть слугой, а ты пытаешься стать господином. Бог создал тебя быть матерью, а ты хочешь быть отцом. Все хотят стать тем, для чего Господь их не создавал.

Милосердие, смирение и молитва

 

Онова същество, което обичаш, ти трябва не да му създадеш условия, но никога не трябва да разваляш условията, при които то живее. Бог, Който ни обича, създаде света заради нас и целият свят показва любовта на Бога. Бог чрез мъдростта създаде света, за да изяви Своята любов. Ние, ако обичаме Бога, трябва да използваме условията, при които живеем. Бог те е създал за музикант, а ти ставаш търговец. Бог те е създал за слуга, а ти отиваш да ставаш господар. Бог те е създал да станеш майка, а ти искаш да станеш баща. Всички искат да станат това, за което Господ не ги е създал.

Милосърдие, смирение и молитва

Линк към коментар
Share on other sites

15.02.17

Теперь говорю: служи своему уму. Он – великое в тебе. Служи своему сердцу. Оно – малое в тебе. Выполни то, что хочет сделать твой ум. Выполни и то, что хочет твоё сердце. Удовлетвори своё сердце. И не отказывай во всём сердцу и не говори: «Этого не могу, того не могу». Твоё сердце хочет немного медка. У тебя есть желание. Иной раз хочется только одну ложечку медка, большой ложки не хочется. Выполни это небольшое желание сердца. Найди ложечку, что тебе стоит?

В новой окраске

 

Казвам сега, слугувай на ума си. Той е голямото в тебе. Слугувай на сърцето си. То е малкото в тебе. Онова, което умът ти иска да направиш, направи го. И онова, което сърцето ти иска, направи го. Задоволи сърцето си. А не да откажеш всичко на сърцето и да кажеш: „Това не може, онова не може.” Сърцето ти иска малко медец. Имаш едно желание. Някой път иска само една лъжичка медец, голяма лъжица не иска. Услужи на това малкото желание на сърцето. Намери една лъжичка, какво ти коства?

В нова окраска

Линк към коментар
Share on other sites

16.02.17

Сейчас люди не питаются правильно. Они не питаются тем, что определено для пищи. Писание говорит, что человеку нужно питаться плодами. В будущем человеку нужно научиться тому, какой пищей питаться. Если человек не находит подходящую пищу – он не может обрести бессмертия. Как вы поймёте слова Христа: «Я есмь хлеб, сшедший с небес»? Когда вы осуществите внутренний перевод этого стиха – увидите, что пища – это Слово. И если человек не может познакомиться со Словом – он остаётся голодным.

Милосердие, смирение и молитва

 

Сега хората не се хранят правилно. Не се хранят с това, което е определено за храна. Писанието казва, че човек трябва да се храни с плодове. Едва тепърва човек трябва да се научи с каква храна трябва да се храни. Ако човек не намери подходящата храна, той не може да добие безсмъртието. Как ще разберете думите на Христа: "Аз съм живият хляб, слезнал от небето."? Като направите един вътрешен превод на този стих ще видите, че храната, това е Словото. И ако човек не може да се запознае със Словото, тогава той остава ненахранен.

Милосърдие, смирение и молитва

Линк към коментар
Share on other sites

17.02.17

Каждый день тебе нужно знать до какого уровня ты дошёл, до каких возможностей, какова степень того, чем ты можешь пожертвовать для других людей, насколько ты можешь любить Бога, насколько твоё сердце может быть наполнено Его Любовью, насколько твой ум может быть занят мыслью о Божией Любви, насколько ты можешь включить в работу свои силы.

Благотворное (целительное, истинное) состояние человеческой души

 

Всеки ден трябва да знаеш до каква степен си дошъл, до какви възможности си дошъл, каква е степента на онова, което ти можеш да пожертваш на другите хора, доколко ти можеш да обичаш Бога, доколко сърцето ти може да бъде изпълнено с Неговата любов, доколко умът ти може да бъде зает с Божията любов, доколко силите си можеш да впрегнеш на работа.

Здравословното положение на човешката душа

Линк към коментар
Share on other sites

18.02.17

Ты недоволен своей жизнью. Не ты, но твои «квартиранты» (находящиеся в тебе духи, служащие злу) недовольны тобой. Они говорят: «Ты бедный человек». А ты стал бедным, чтобы их изгнать. Потому что, когда ты ешь, и они питаются. А когда ты ешь сухой хлеб, они говорят: «Питаешься только сухим хлебом, силы наши ослабли! Что надо сделать?» Поэтому в старое время люди постились один день, два-три дня, 40 дней. «Квартиранты» бегут, когда ты поставишь их в состояние поста. Иной раз можешь их изгнать, но и сам уйдёшь вместе с ними. Если люди не преуспели в этом методе, то это по той причине, что они постились неправильным образом. Не только не будешь есть хлеб – это пост на физическом плане, но будешь поститься и в чувствах, в своём сердце, будешь поститься в своих желаниях и в своих мыслях. Следовательно: не будешь иметь плохих помыслов, не будешь иметь плохих желаний. И когда будешь так поститься, то твой пост будет полным постом. А ты себе думаешь и чувствуешь как тебе хочется. Постишься так 2-3 дня, но такой пост не имеет значения, он не приносит тебе пользу.

Самопознание и самовоспитание

 

Недоволен си от живота. Не ти, но твоите квартиранти са недоволни от теб. Те казват: "Ти си беден човек." А ти си станал беден, за да ги изпъдиш. Защото, като ядеш, и те се хранят. А като ядеш сух хляб, те казват: "Сух хляб само ядеш, изпосталяхме! Какво ще се прави?" Затова в старо време хората са постили ден, два, три, 40 дена. Като туриш на пост квартирантите, те бягат. Някой път можеш да ги изпъдиш, но и ти ще отидеш с тях заедно. Ако хората не са сполучили с този метод, то е защото са постили по неправилен начин. Не само няма да ядеш хляб – това е пост на физическото поле, но ще постиш и в чувствата, в сърцето си, ще постиш в желанията си и в мислите си. Значи няма да имаш лоши помисли, няма да имаш лоши желания. И така като постиш, постът ти ще бъде пълен. А ти си мислиш и чувстваш както си искаш; ще постиш по този начин 2-3 дена, но такъв пост няма значение, не те ползва.

Самопознание и самовъзпитание

Линк към коментар
Share on other sites

19.02.17

Один из еврейских пророков говорит: «Нужно поститься трояким образом». Будешь поститься в уме – будешь питаться только хорошими мыслями, будешь поститься в сердце – будешь питаться только хорошими чувствами; будешь воздерживаться от употребления мяса и будешь питаться только самыми хорошими плодами и небольшим количеством хлеба.

Самопознание и самовоспитание

 

Един от еврейските пророци казва: "Трояко трябва да постиш." Ще постиш в ума си – ще се храниш само с хубавите мисли, ще постиш в сърцето си – ще се храниш само с хубавите чувства; ще постиш от месо и ще се храниш само с най-хубавите плодове и с малко хлебец.

Самопознание и самовъзпитание

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...