Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (20.02.17 - 26.02.17)


Рассвет

Recommended Posts

20.02.17

Самое первое: нужна чистота! Чистота – мера предохранения для того, чтобы эти существа внутри нас (плохие духи) не могли повлиять на нас, потому что, в конце концов, мы будем платить за то, что они сделают, мы будем за это платить, мы отвечаем. На Земле нас сначала будут судить, мы будем нести ответственность, и после будут судить их. Не судят ли здесь, на Земле, не только того, кого схватили за преступление, но и того, кто его укрыл? Так и вас будут судить за укрывательство, а [плохих] духов – за преступление. Мы не можем избежать действия закона.

Самопознание и самовоспитание

 

Първото нещо: трябва чистота! Чистотата е една предпазна мярка, за да не могат тия същества вътре в нас да повлияят върху нас; защото в края на краищата каквото направят те, ние ще го платим, ние отговаряме. На Земята първо нас ще съдят, ние ще сме отговорни, и после ще съдят тях. Нали като хванат някого в едно престъпление тук, на Земята, съдят не само него, който е извършил престъплението, но и онзи, който го е укрил. Така и вас ще ви съдят за укривателство, а духовете - за престъплението. Не можем да избегнем закона.

Самопознание и самовъзпитание

Линк към коментар
Share on other sites

21.02.17

Некоторые из вас 10-15 лет вегетарианцы, но внутри себя вы ещё любители мяса. И вовне, до известной степени, вы прекратили употребление мяса, но внутри вы его употребляете. Вовне вы вегетарианцы, а внутри – любители мяса.
Поэтому говорю: Человеку нужно понимать законы. Ему необходимо стать вегетарианцем в умственном отношении, вегетарианцем в сердечном отношении и вегетарианцем в своих поступках. Человеку нужно стать вегетарианцем в этих трёх направлениях.

Испытания ученика

 

Някои от вас десет-петнадесет години сте вегетарианци, но вътре сте още месоядци. И отвън донякъде сте се справили с месоядството, а вътре не сте се справили. Отвън сте вегетарианци, а отвътре сте месоядци.

Та казвам: Човек трябва да разбира законите. Той трябва да стане вегетарианец в умствено отношение, в сърдечно отношение и в своите постъпки. На три места човек трябва да стане едновременно вегетарианец.

Изпитите на ученика

Линк към коментар
Share on other sites

22.02.17

Говорю: Всем вам нужно быть хозяевами своих мыслей! Каждый день вам даются возможности, вас испытывают! То, что вы переживаете в своей жизни, это испытание. Бог постоянно испытывает сердца и умы людей.

Пять дверей

 

Казвам: Всички вие трябва да бъдете господари на всички свои мисли! Всеки ден ви се дава възможност, изпитват ви! Това, което прекарвате в живота си, е едно изпитание. Бог постоянно изпитва сърцата и умовете на хората.

Петте врати

Линк към коментар
Share on other sites

23.02.17

Нужно петь, поскольку все эти [плохие] духи, все эти существа усмиряются музыкой. Когда ты им поёшь – становятся добрыми, когда не поёшь – становятся плохими. А также не нужно давать им многие вещи. Когда ты любишь поесть баницу, кур, когда ты даёшь им мясную пищу – они сходят с ума. Тогда человек приобретает особый характер. Для усмирения [плохих] духов самой лучшей является пища из плодов, а мясная пища не так хороша.
И молитва является средством [усмирения]. Когда ты молишься –
[плохие] духи усмиряются. Будешь петь, будешь правильно мыслить – это способы справиться с плохими духами.

Самопознание и самовоспитание

 

Трябва да пеете, понеже всички тия духове, всички тия същества се укротяват от музиката. Като им пееш, стават добри, като не им пееш, стават лоши. После, не трябва да им даваш много неща. Като обичаш да си похапваш баница, кокошки, като им даваш месна храна, те пощуряват. Тогава човек добива един особен характер. Плодовата храна е най-хубавата за тях, за да се укротяват, месната храна не е толкова добра.

И молитвата е едно средство. Като се молиш, те се укротяват. Ще пееш, ще мислиш правилно – това са начини да се справиш.

Самопознание и самовъзпитание

Линк към коментар
Share on other sites

24.02.17

После дойдём до более глубокой науки – любить друг друга. Это более глубокая наука. Чтобы любить человека тебе нужно много знать. Бог любит всех, поскольку более умных и мудрых людей по отношению к Нему нет. Насколько меньше мы любим – настолько меньше знаний имеем. Любовь – мера знания.

Проводники

 

После ще дойдем до по-дълбоката наука да се обичаме. То е по-дълбока наука. За да обичаш един човек, ти много трябва да знаеш. Бог обича всичките, понеже по-умен и по-мъдър от Него няма. Колкото по-малко обичаме, толкова по-малко знание имаме. Любовта е една мярка на знанието.

Проводници

Линк към коментар
Share on other sites

25.02.17

Треугольник создан от трёх диагоналей – трёх путей, по которым может идти человек. Человека, совершенного человека, всегда [символически] представляют как треугольник. Совершенный человек имеет три способа, три пути решения всех задач.
Хорошо, но одновременно каждая сторона этого треугольника представляет препятствие в жизни. До тех пор, пока ты в пути, он благо для тебя; если отклонишься от пути – он для тебя препятствие. Это немного отвлечённая идея.

Опыты

 

Триъгълникът е създаден от три диагонала – три пътя, по които човек може да върви. Човека, съвършения човек, винаги го представят като триъгълник. Съвършеният човек има три начина, три пътя, по които може да разреши всички задачи.

Добре, но същевременно всяка страна на този триъгълник съставлява едно препятствие в живота. Докато ти си в пътя, той е едно благо за теб; щом се отклониш от пътя, той е едно препятствие за тебе. Идеята е малко отвлечена.

Опити 

Линк към коментар
Share on other sites

26.02.17

Вам нужно постоянно корректировать путь, по которому вы идёте. И тогда у вас не будет столкновений. Если вы не идёте в одном и том же направлении, по верному курсу, будут столкновения. Если вы постоянно идёте в одном и том же направлении, идёте правильным курсом, столкновений не будет. Каждое столкновение означает, что у кого-то из вас путь искажён. Там – зло. Нужно корректировать. Почему так? Ваши пути должны быть параллельны. Вам всем нужно двигаться в одном и том же направлении. Откуда бы вы и не вышли – нужно идти параллельными путями. Цель – та возвышенная жизнь.

Один лев

 

Трябва да коригирате постоянно пътя, по който вървите. И тогава няма да има сблъсквания. Ако не вървите по една и съща посока, по верния курс, ще има сблъскване. Ако вървите постоянно по една и съща посока, правилно, няма да има сблъскване. Всяко сблъскване означава, че пътят на някого от вас е изкривен. Злото е там. Трябва да се коригира. Защо е така? Пътищата ви трябва да бъдат успоредни. Всички трябва да вървите в една и съща посока. Откъдето и да тръгнете, успоредно трябва да вървите. Целта е онзи възвишен живот.

Единият лев

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...