Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Безпътица


Recommended Posts

Казваш, че се чувстваш объркан, хаотичен, явно бъркаш духовност с дрогиране и бягане във фантазия при липса на заземеност, партньорка, стабилно следване на призвание... Казваш, че се чувстваш разбил вратата, а в същото време пишеш тук, където хората разчитат на собственото си дмт и т.н. вещества, като открехват внимателно тясната врата, нежели да я изкъртват с гаубицата на външни вещества, за да избягат от собствени нерешености... Какво търсиш от нас, невежите, докато защитаваш очевидно наличните си вторични изгоди, чувствайки се велик във великите си трипове? Та ние сме едни скучни разчитащи на молитва, медитация и приложно добротворен живот атависти - как бихме могли да те разберем въобще?! 

Линк към коментар
Share on other sites

Донка, а учителя случайно да е казал кой са плодовете на духа на черната ложа , или просто ако не са тези който изброй идва черната ложа?Защото така доста хора са директно от черната ложа не мислиш ли?И въобще навярно по-голямата част от човечеството.

То това че го "ползват" е само за да се намекне липсата им ,понеже не е удобно да се разсъждава по въпроса кой демек е черния брат , черните кой са и т.н. Ако само го ползват , примерно 1 плодче му липсва на човек и веднага там се намества нещо от черната ложа?А то демек откъде е дошло , и дошло ли е от някъде, как става номера не е важно.

 Тай или иначе по-негово време доста хора са били от черната ложа (в различните томове за изгрева може се прочете това онова ) ... защо сега да е смехотворно да говорим за това?

Редактирано от Cherven Svetiq
Линк към коментар
Share on other sites

В 12.03.2017 г. at 21:32, Диляна Колева каза:

 

Предполагам чел си Кастанеда, надявам се знаеш и края на историята. Трипове, преходи, чудеса, всичко има на този свят. Въпросът е: Каква е работата ми Тук? Не някъде другаде, а тук. Понякога изгубването не е лошо, то е началото на търсенето. Важно е да се не се изтърве момента.

Точно това е основното ми опасение,че съм изтървал момента...Малко се чувствам като героя на Джарет Лето в Mr.Nobody (ако не си го гледала,горещо препоръчвам)...в една от версиите на живота му,тази в която стана крупен бизнесмен-мафиот,въпросният персонаж пропусна сродната си душа,заслепен да трупа власт и пари...впоследствие долови,че в цялата картинка има нещо изконно и изначално сгрешено,сякаш живее нечий чужд живот...и все пак колко пъти ще ме връщат тук...има причина и ще разбера каква е!...преживял съм 3 ситуации близки до смъртта,което ми се струва прекалено много за човек на 28 години( не визирам бед триповете,в които си мислиш,че умираш по особено зловещ начин)...ще разкажа една от тях,особено показателна...беше средата на Септември месец...бях на Иракли във вътрешната част на резервата.Събудих се рано сутринта и видях,че морето е бурно.Имаше огромни вълни...прекрасна ситуация.Започнах да се гмуркам под вълните,като умишлено гонех мястото,на което се разбиват...по едно време забелязах,че морето ме е дръпнало доста навътре...не изпитах никакво притеснение( аз съм много опитен плувец,тренирал съм дълги години този спорт),то се появи след първия час борба,когато установих,че всички усилия,които полагам,стигат дотолкова,че да не вляза още по-навътре,но брега все си изглеждаше далечен.Около третия час притеснението се трансформира в паника,по едно време започнах да крещя "Помощ,Помощ",но бързо си дадох сметка,че това е излишен разход на енергия и на това място,по това време,при тези условия няма кой да ми помогне (трябваха ми поне двама добри плувци и въже,иначе морето щеше да дръпне и тях).Около петия час силите ми започнаха да привършват,не можех да се боря повече,знаех че съм дал най-доброто,на което съм способен и дори не бях подозирал,че съм способен на толкова много...отпуснах се...започнах мислено да се сбогувам с майка ми и сестра ми...вълните премятаха тялото ми в различни посоки...и точно тогава...чудо...напипах дъно с краката ми...мощен прилив на енергия обзе цялото ми същество,енергия идваща някъде отвъд...в този момент бях абсолютно сигурен,че ще се спася...когато се добрах до брега буквално припаднах,чувствах се все едно съм прегазен от стадо биволи...истината е,че не се спасих,а нещо ме спаси...

ПП 

Разбира се,че съм чел Кастанеда...сетих се за един откъс,при който Кастанеда,все още в началото на своята инициация,пита Дон Хуан защо му е дал пейот....Дон Хуан му отговаря съвсем прямо...защото си глупак...оказва се,че за по неталантливите неофити се използват по-резки методи,така че добре разбирам вашата позиция ( между другото пейот и салвия дивинорум са двете растения,които все още не съм пробвал,екстракт от салвия имам но все още не се чувствам достатъчно подготвен...неслучайно корена на наименованието на това растение идва от "divine" )

Линк към коментар
Share on other sites

В 13.03.2017 г. at 12:18, АлександърТ.А. каза:

 

Разбирам цитата на Дънов...сетих се за една сентенция,може би беше на Буда...цитирам фриволно по спомени,така че може и да бъркам...всички страдания идват заради привързаността...ако приемем,че хората се привързват към нещата,които им носят удоволствие,то тогава излиза че те страдат,когато не могат да получат удоволствие...това е някакъв вид странна зависимост,която прави хората несвободни...същата идея може да се проектира и във взаимоотношенията между половете...забелязах,че имате секция във форума,посветена на това...даже четох една две теми :D 

А Рудолф Щайнер ми е неизвестен като личност,ще се поинтересувам...Благодарско :)

 

Редактирано от Psypanda
Линк към коментар
Share on other sites

В 13.03.2017 г. at 21:56, Донка каза:

. Бих разговаряла относно материала в клипа и в статията само с поне относително равен на себе си човек.

ок,Ваше Преосвещенство :) 

Късметлийка си,че не познаваш състоянието "безпътица",ама то май е част от пътя :)

И аз желая успех :)

Линк към коментар
Share on other sites

В 14.03.2017 г. at 11:16, Cherven Svetiq каза:

 Кое е по-лошото междудругото промиването на мозъка или внушаването на вина у някого като търси причината не в себе си.

 

Като писах поста си бях под влиянието на емоции,като гледам към края му съм се извинил :)

 

Линк към коментар
Share on other sites

преди 13 часа, Орлин Баев каза:

Казваш, че се чувстваш объркан, хаотичен, явно бъркаш духовност с дрогиране и бягане във фантазия при липса на заземеност, партньорка, стабилно следване на призвание... Казваш, че се чувстваш разбил вратата, а в същото време пишеш тук, където хората разчитат на собственото си дмт и т.н. вещества, като открехват внимателно тясната врата, нежели да я изкъртват с гаубицата на външни вещества, за да избягат от собствени нерешености... Какво търсиш от нас, невежите, докато защитаваш очевидно наличните си вторични изгоди, чувствайки се велик във великите си трипове? Та ние сме едни скучни разчитащи на молитва, медитация и приложно добротворен живот атависти - как бихме могли да те разберем въобще?! 

Не преиначавай,това което съм казал...абсолютно никъде не твърдя,че сте скучни или още по-малко невежи...това е твое тълкувание на думите ми...не дели хората на такива,които стабилно следват призванието си и такива,които не го правят...Александър беше казал,цитирайки Дънов,че всички сме се редили на опашка за да дойдем тук,с други думи всички сме призвани да живеем и да бъдем учители на себеподобните си с добрия или лошия пример,който даваме.Духовност с дрогиране не бъркам,в процес на търсене съм.В един миг от светец може да станеш грешник и от грешник може да станеш светец,затова да съдиш останалите не е редно ( сещам се за два филма,които чудесно илюстрират тази идея...руският филм "Остров" и Crash - нискобюджетен филм,който взе оскар...2004,ако не се лъжа)

 Аз съм на 28 и това,че нямам партньорка не ме притеснява,ама изобщо...отбелязал си го все едно е някакъв обективен минус...опитът ми показва,че влезеш ли във връзка,жените бавно,но за сметка на това, съвсем сигурно, започват да колонизират личното ти пространство...и по едно време се стига до момента,е който трябва да даваш обяснение за всяко едно твое действие...бившата ми приятелка не успя да схване за 4 години,че като й казвам,че отивам за 10 дена сам в планината,аз наистина отивам за 10 дена сам в планината,а не й изневерявам,както си мислеше...почваха се едни безкрайни разговори...ама защо да не дойда с теб...ние нали затова сме двойка,за да правим нещата заедно...очевидно нещо криеш...кой отива някъде сам и тем подобни :)

Хубав ден,пожелавам :)

Линк към коментар
Share on other sites

Много добре почваш и до жените изцяло резонирам с теб! После вече проектираш лични субективности.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Изключително силна и интересна тема лично за мен. И темата не засяга само психеделиците, а засяга променените състояния на съзнанието. И това са състояния, които ни свързват с паралелни невидими, но в същото време съществуващи реалности.  И в това, в което си се забъркал е много трудно да се откажеш, защото то пристрастява. Теб не те пристрастява ефекта, а си пристрастен от това да бориш постоянно страхът, който се появява. Да откриваш и изследваш ново и ново, но и цената, която плащаш става нова и нова А цената е висока...В един момент приема на психоактивни вещества довежда до все по-висока невропластично и все по-високи нива на съзнание, но за сметка на това връзката с тозии свят остава второстепенна. Загубата на смисъл и прозирането, че светът е илюзорен наистина обезсърчава. Осъзнаването на илюзията на този свят те кара да навлизаш още повече в илюзията на другите светове.  И от тук идва кашата...

Трансовите състояния и психеделичните трипове са изключително съблазнителни. Те правят връзка с един постоянен досег със смъртта. И в същото време хем плашат, хем изключително силно привличат. Привличат с трансперсоналните си преживявания, с естеството на самото преживяване и със самият обем на информация, който преминава през теб. Но в същото време каквото и да си открил, каквото и да си преодолял ти знаеш, че има още много какво да се преживее и това събужда страх. Страх, че не можеш да видиш, да усетиш, да преживееш абсолютно всичко. Страх, че силите ти няма да стигнат.  Някои усещат страха, други полудяват, трети слагат край на живота си. Но всичко, което се случва се случва поради страха.

Ти сам виждаш как са се случили нещата с твоите приятели. И това е един естествен ход. Защото психеделиците може да са медицина, както ги наричат шаманите, но те са за всекидневна и дълготрайна употреба. Те се препоръчват за хора, които са ригидни, хора, които имат нужда да видя и усетят нещо ново, отвъд така познатото. Хора, които искат да придобият знание, с което да помогнат съществуването на себе си или човечеството. В този резон, те стават смислени и те стават медицина, която подпомага развитието. Ти си пътувал, събирал, без да канализираш тази информация.  Ти имаш вече стотици пътешествия и след всяко едно защитите ти падат все повече и повече, ставаш по-чувствителен, психически по нестабилен и по-емоционален, защото връзката със Земята и с реалността, в която пребиваваш се губи. Но влечението да откриваш нови хоризонти остава.

Страхът е нещото, което ни спира, страхът е и нещото, което ни дава тласък. Ние не можем да избягаме от това. Но страхът, които изпитваш ти сега е добър страх. Той ти дава възможност да се попренаредиш и да намериш смисъл в този живот. Рано или късно ти ще спреш психеделиците, никой не е издържал на силата им, както казва Карлос Кастанеда, които бърза да придобие знание, той ще бъде изгорен от огъня от вътре. Ще усети гнева на Нагуала.

Забави малко темпото. Ти си роден тук, неслучайно. Ако пребиваваше в друга реалност, щеше да ти бъде интересна тази Земна и щеше да изследваш и нея. Изследвай я! Не изследвай само вселената, защото силите няма да ти стигнат. Изследвай възможностите си, как да материализираш всичко, това което си придобил! Много е смело да изследваш вселената, но е по-някой това се оказва бягството от личния живот.

Възхищавам се от смелостта ти да изследваш, но бих се възхитил повече, ако покажеш смелост и да впрегнеш живота си. Където и да си роден в този неизмерен Космос, ако постоянно изследваш, то ти значи бягаш. СПРИ това. Изследвай Земята, благата й, изследвай любовта, изследвай човещината.

Успех човеко и не забравяй,  че холонафт може да бъдеш, дори когато гледаш себе си в огледалото! 

Поздрави!

 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей  PSYPANDA,

Хората които ти писаха никога не са вземали психеделици и не разбират какво им казваш.

Въпреки това има и адекватни отговори-Стефан   и Орлин, което доказва че психонавтиката може до някъде да се извършва и без психеделици.  Такъв подход е непълен, но е стабилен и по-безопасен.

Чел си Кастанеда. Подсещам те че едновременно с работата с второто внимание трябва да се развива и безупречност. Също така ако човека е шизоиден тип, психеделика не му помага а дори е вреден за него.Такъв персонаж от книгите на  Кастанеда  е Жозефина- на нея никога не са и давали психеделик. А самия Кастанада е вземал много, защото е бил доста ригиден.

Спри психеделиците.Щом си оцелял след няколкостотин трипа е истинско чудо.Познавам само един човек , който не е закачил от негативните последствия на гъбите.

Пишеш, че на последният ти трип си имал инсаит че трябва да направиш нещо и затова са те върнали, но не знаеш какво.И при мен се случи същото преди доста години. И аз не знам с каква задача ме оставиха , може би развитие на безупречност, която ми липсва.Може би и при теб е същата задача, не знам. Това се разбира чак след смъртта.Ще ти издам и една малка тайна- ако някой ти каже, че знае каква му е мисията в живота-значи мисията му е да стане нормален, ако може J .

Не се страхувай от това че си вземал психеделици. И аз съм вземал, но всички ми казват че съм много нормален и дори ми се възхищават на психичвеската стабилност. Сигурно и ти така изглеждаш за страничния наблюдател. L

 

Линк към коментар
Share on other sites

преди 13 часа, Psypanda каза:

Точно това е основното ми опасение,че съм изтървал момента...

Не си. Затова пишеш тук. 

Когато гледах финала на живота на Кастанеда, си казах: Това ли е ? Тъпо. Никаква градация, само деградация, нищо смислено, нищо за другите. После минах през познанства с хора, които лично ми потвърдиха, провала на психиката при употребата на вещества търсещи стигането до бързи отговори , през прескачане на развиването на духовността, която е заложена в това времепространство. Тук имаме много, много важна задача. Пропуснеш ли я, всичко останало губи смисъл. Все едно да станеш на 40години, след 28, без да си преживял 30тте. Нещо подобно. 

Не прескачай пространството, в което се намираш, то е много важно. 

Преживяването ти с морето /ако не си бил под въздействие на вещества и това е точният времеви интервал/ е впечатляващо, то идва да ти каже, че човешките възможности са неограничени. Просто трябва да се научим да ги ползаваме. 

Между другото има медитативни практики, които привеждат съзнанието до същите преходи и преживявания както и веществата, не е необходимо да стимулираш с химия, ти я имаш в себе си.

Редактирано от Диляна Колева
Линк към коментар
Share on other sites

преди 8 часа, Акация каза:

...

 Мисля, че ти напипа нещо важно...връзките....стремежът към свобода като безтегловност и безпътица ....само не знам как ако нещо те е водило към грешните модели изведнъж може да те поведе...към правилните. Мисля, че сам това няма как да направиш. Забелязала съм, че когато съм болна, зле ми е и не знам какво да правя - се случва, че някой ми помага. И изпитвам такава благодарност. И осъзнавам колко ценни са хората, колко ценни са връзките....и колко сме безпомощни сами. Но когато се оправя лека полека забравям това...и тръгвам да се стремя към свобода... Наистина има нещо гнило във илюзията за свобадата като лишено от връзки състояние. Това е "свободата" на раковата клетка. Която за съжаление има склонността да се размножава и да създава други ракови клетки. Чувството за свързаност, за принадлежност, се създава в детето от обичта на хората около него. Но ако това дете е създадено от такива ракови клетки, от хора без обич ...и то ще е такова. И честно казано аз не знам как една ракова клетка може да се превърне в нормална. Тоест не виждам как един човек, създаден без обич и не познаващ състоянието на свързаност....би могъл да си го създаде сам. Мисля, че ...веднъж създадена раковата клетка е обречена, но поне някак си да и бъде попречено да се размножава....и да създава себеподобни...

 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Misha64

Връзките могат да бъдат както добри така и лоши. Когато се заговори за свобода в революционен смисъл, всъщност става дума за освобождаване именно от лошите връзки. За съжалени обикновено докато се освобождаваме от нежеланите връзки се освобождаваме и полезните. В крайна сметка важна е цената която ще платим, когато решим да правим "революция".

Раковата клетка преди да се развие във физическото тяло, тя с развива на емоционално и/или духовно ниво. Всъщност това е неразбиране на нещо, дисхармония. На емоционално ниво може да е чувство, което дълго сме потискали и сме се страхували да разберем. Ако това чувство/емоция не бъде "почувствано" то се трансформира "необратимо" и започва да ни вреди. Представи си колко е важно да го почувстваме, щом ако не успеем често се стига до край на житейския път. Тази емоция представлява нещо като онези картини който можем да видим само под точно определен ъгъл. За да изживеем тази емоция(далеч преди да се е трансформирала) трябва да разгледаме картината от различни страни докато образа придобие смисъл. Когато го направи, ще можем да изживеем това чувство и да му се насладим.

Това описание разбира се е в известен смисъл повърхностно и неточно, тъй като такива емоционални и духовни недоразумения са много по сложни и комплексни за разрешаване, но важното е да се знае че всички болести и несгоди започват развитието си НЕ във физическото тяло.

Редактирано от Акация
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей koala

Именно защото разбирам за какво говори се включих и следя темата.

Когато неочаквано започнаха да ме връхлитат т.н. трипове бях изключително заземен. Явено, че беше дошло времето да преживея опитности в светове каквито не съм подозирал, че съществуват. Натоварването беше изключително интензивно. На моменти имах усещането, че мозъка ми ще се изпържи. Емоциите, който изпитвах бяха с интензитет какъвто не съм очаквал, че могат да достигнат. Непрекъснати страхове - ПА. Бях полудял. Исках всичко да приключи заедно със смъртта ми, но разбирах кристално, че смъртта не е края - напротив ако не изживея този момент сега, след смъртта би било много по-трудно.

Разбира се, че живеем в илюзия, разбира се че всеки и всичко е проектирано с определено значение. Не е случайно че не можем да разберем какво е това значение - не сме достатъчно еволюционно развити. Там до където стига развитието на съзнанието ни започва висшия разум, който се грижи за нас. Така както човек се грижи за определено растение - растението не чува и не вижда човека, но усеща намесата му, така и ние хората усещаме намесата на висшия разум.

Започнах да пиша поста за да опровергая израза от горното мнение, "подходът без дрога е непълен". Според лични наблюдения е обратното - преживяванията предизвикани от дрога не са систематизирани и са хаотични. За да бъдат систематизирани и подредени е необходима добра хармония на тялото, емоцията и душата.

До преживените опитности достигнах без каквато и да е дрога, както установиха и лекарите. Това което ме върна обратно беше Любовта. Майчина и Бащина Любов, Любовта на семейството и близките, Любовта на стотици приятели и съпричастни, който ме търсеха дни наред докато скитах из един голям град без да знам кой съм и къде съм. Тази Любов беше с мен над болничното ми легло. Беше с мен и вкъщи докато се възстановявах. Тази Любов сега е с мен и за това живея

Линк към коментар
Share on other sites

Току-що, Акация каза:

Здравей Misha64

Връзките могат да бъдат както добри така и лоши. Когато се заговори за свобода в революционен смисъл, всъщност става дума за освобождаване именно от лошите връзки. За съжалени обикновено докато се освобождаваме от нежеланите връзки се освобождаваме и полезните. В крайна сметка важна е цената която ще платим, когато решим да правим "революция".

Раковата клетка преди да се развие във физическото тяло, тя с развива на емоционално и/или духовно ниво. Всъщност това е неразбиране на нещо, дисхармония. На емоционално ниво може да е чувство, което дълго сме потискали и сме се страхували да разберем. Ако това чувство/емоция не бъде "почувствано" то се трансформира "необратимо" и започва да ни вреди. Представи си колко е важно да го почувстваме, щом ако не успеем често се стига до край на житейския път. Тази емоция представлява нещо като онези картини който можем да видим само под точно определен ъгъл. За да изживеем тази емоция(далеч преди да се е трансформирала) трябва да разгледаме картината от различни страни докато образа придобие смисъл. Когато го направи, ще можем да изживеем това чувство и да му се насладим.

Това описание разбира се е в известен смисъл повърхностно и неточно, тъй като такива емоционални и духовни недоразумения са много по сложни и комплексни за разрешаване, но важното е да се знае че всички болести и несгоди започват развитието си НЕ във физическото тяло.

 

Линк към коментар
Share on other sites

Току-що, Misha64 каза:

 

Да, психиката дава възможност да се отработи проблемът преди да е слязъл в материята, това е ясно. Но все си мисля, че всичките тези наши търсения...са търсене под вола теле. Защото колкото повече търсиш толкова повече неща за търсене изникват. Това търсене е умствено инициирано...а има едно друго ..намиране без търсне, когато живееш  прост и заземен живот, но честен живот, и го  живееш с чувствителност....и научаваш непрекъснато неща от всичко - от вятъра, от въздуха, от земята, от дърветата, от животните, от хората....и не търсиш нищо защото и без друго непрастанно научаваш, та няма какво сам да ходиш да търсиш.

Линк към коментар
Share on other sites

Примерът с морето е литрература .Не оспорвам преживяването на смъртна опасност . То е друго... Но може и да е факт ,че нищо не знаеш за ,,мъртвото вълнение ".За пръв път , в този сезон , на Черно море ?Обръщам внимание на това , защото обикновенно , такива преживявания означават ,,не в тази посока , миличък " :) А това , че си имал няколко подобни случки , Означава едно .Твърда глава и здраво его .

Цитат

Когато вие искате едно удоволствие да се задоволи, удоволствието нарушава свободата на човека. Който и да е човек, който служи на удоволствието, той нарушава своята собствена свобода. Той нарушава не само собствената си свобода, но нарушава свободата и на другите. Всяко нещо, което е за удоволствие, турете го настрана. (Беинса Дуно)

Цитат

P---a
Разбирам цитата на Дънов...сетих се за една сентенция,може би беше на Буда...цитирам фриволно по спомени,така че може и да бъркам...всички страдания идват заради привързаността...ако приемем,че хората се привързват към нещата,които им носят удоволствие,то тогава излиза че те страдат,когато не могат да получат удоволствие...това е някакъв вид странна зависимост,която прави хората несвободни...същата идея може да се проектира и във взаимоотношенията между половете...забелязах,че имате секция във форума,посветена на това...даже четох една две теми :D

Свободни сме само в случаите на избор .Когато си избираме границите . Удоволствието , би трябвало да е овладяно от ,, хомо сапиенс".Неговото разбиране е твърде скорошно и още не сме го структурирали в телата си .За това е лесно да се полъжем . :).С поставянето на този цитат те попитах , без да ме интересува отговора , Кое удоволствие следваш .Не трябва ли да благодариш на дебелата си глава и здравото его , че не се е превърнало в , нужда . :) .

пп  :)  ; 1 , дебела глава : ум-глава способна да разбива стени .Термин не засягащ  разума . 2 , здраво его : добре поставено и здраво физическо тяло със съответните психични предпоставки .

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...