Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (27.02.17 - 05.03.17)


Рассвет

Recommended Posts

27.02.17

Нет языка лучшего чем геометрия. И человек первоначально построен геометрически. Это – язык невидимого мира. ...Хочу вам сказать, что язык геометрии самый красивый язык. Геометрия – самый старый язык. Посвященные, желая высказаться, всегда пишут используя геометрические формы и каждая форма имеет своё содержание, направление движения.

Благотворное (целительное, истинное) состояние человеческой души

 

По-добър език от геометрията няма. И човек първоначално е построен геометрически. Това е езикът на невидимия свят. ...Искам да ви кажа, че най-красивият език е геометрическият език. Геометрията е най-старинният език. Посветените, когато искат да говорят, всички пишат с геометрически форми и всяка форма си има свое съдържание, посока на движение.

Здравословното положение на човешката душа

Линк към коментар
Share on other sites

28.02.17

Мы говорим: «Мы не хороши». Это ошибочная философия. Если мы только ожидаем стать хорошими, мы будем оставаться такими, как и теперь. Для того, чтобы стать хорошим, нужно двигаться. Добрые дела должны быть путём, по которому ты идёшь. Бог, взглянув на тебя, не смотрит насколько ты хорош, но желает через тебя исполнить Свою волю.

Три связи

 

Ние казваме: "Ние не сме добри." Това е крива философия. Ако очакваме да станем добри, ние ще си останем такива, каквито сме сега. За да бъдеш добър, трябва да се движиш. Доброто трябва да бъде път, по който вървиш. Бог като те погледне, няма да гледа доколко си добър, но дали, чрез тебе, ще извърши своята воля.

Трите връзки

Линк към коментар
Share on other sites

01.03.17

Иногда и музыкальные формы окостеневают. Например, некоторые болгарские песни являются классическими и уже не терпят развития. Такая песня становится подобной драгоценному камню, кристаллу, который тяжело, очень тяжело подвергается обработке. Никогда не вкладывайте в подлинные песни одно и тоже. Жизнь не терпит однообразия. Болгарские песни в том виде, как они были созданы, не являлись однообразными. Но затем, когда их длительное время пели, песня уже закостенела, стала очень однообразной и грустной. Некоторые болгары, последние певцы, внесли определённые тоны, не дающие толчка для развития. Болгарин обрёл тип Сатурна, печальный; или чрезмерно весёлый или печальный.

Спойте песню.

Тайна отдавания

 

Понякога и музикалните форми се вкостеняват. Например някои български песни са класически и не търпят вече развитие. Такава песен става като един скъпоценен камък, като един кристал, и мъчно, много мъчно е да се разработи. Никога не се установявайте в истинските песни върху едно и също нещо. Животът не търпи еднообразията. Българските песни, както първоначално са били създадени, не са били такива. Но после, като са ги пели, пели, песента се е вече вцепенила, станала е много еднообразна и тъжна. Някои българи, последните певци, са внесли известни тонове, които не дават подтик за развитие. Българинът е станал Сатурнов тип, тъжен; или крайно весел, или тъжен.

Направете една песен.

Тайната на даването

Линк към коментар
Share on other sites

02.03.17

Не говорю, что вера, имеющаяся сейчас у вас, плоха. Она была полезной, но в будущем будет нуждаться в новом элементе. Не разглядывали ли вы цветы и не замечали, что почва у цветка, если её долго не менять, утрамбовывается, истощается и затем землю нужно много раз сменить, чтобы она обновилась. Человек также постоянно нуждается в определённые периоды в обновлении своей веры. Ему необходимо внутренне расти в своей вере. Не могу вам сказать, что вы меня не понимаете, но в пути, по котором вы идёте, временная жизнь вас отвлекает от существенного.

Три плода

 

Не казвам, че веруюто, което сега имате, е лошо. То е било полезно, но в бъдеще ще се нуждае от един нов елемент. Нали сте разглеждали цветята и сте забелязали, че едно цвете, ако дълго не му сменяте пръстта, тя се сбива, изтощава се и после много пъти трябва да я сменяте, за да се обнови. Човек също постоянно има нужда, в известни периоди, да се обновява в своето вярване. Той вътрешно трябва да расте в своето верую. Няма да ви кажа, че не разбирате, но в пътя, по който вървите, временният живот ви отвлича от същественото.

Трите плода

Линк към коментар
Share on other sites

03.03.17

Один совет: никогда не думайте плохо о хороших людях, потому что плохая мысль, придя к человеку, становится для вас уже очень опасной. Если вы думаете плохо о хорошем человеке, то большой опасности для вас нет. Зачем и почему так – я не буду вам объяснять. И все несчастья в жизни и в религиозных обществах состоят в этом, в плохих мыслях. Болгария из-за своих [плохих] мыслей о богомилах была в рабстве 500 лет. И евреи из-за своих плохих мыслей о Христе 2000 лет всё ещё не могут освободиться. Это из-за их плохих мыслей. Поэтому смотрите на последствия в истории. Никогда не думайте плохо о хороших людях, если хотите иметь Божие благословение.

Хорошие проводники

 

Един съвет: никога не мислете зле за добрите хора, защото лошата мисъл, когато дойде при един човек, тя е много опасна за вас вече. Ако мислите лошо за един добър човек, по-голяма опасност има за вас - защо и за какво няма какво да обяснявам. И всички нещастия в живота и в религиозните общества седят в това, в лошите мисли. България за лошите си мисли към богомилите петстотин години беше в робство. И евреите за лошите си мисли за Христа, две хиляди години, и още не могат да се освободят. Това е за техните лоши мисли. Та виждате последствията в историята. Никога не мислете лошо за добрите хора, ако искате да имате Божието благословение.

Добри проводници

Линк към коментар
Share on other sites

04.03.17

Если вы подниметесь в мысленный или причинный мир, то увидите, что вол представляет собой разумное существо; ангелы – те, кто имеет отличный ум – решают такие задачи, которые не решают и самые большие философы. «Выше» находятся очень умные волы, а «ниже» очень глупые. Потому что пришли осуществить работу. Они не хотят думать, они говорят: «Когда сделаем нашу работу, тогда будем думать. Сейчас другие думают, а мы делаем то, что нам прикажут». Они пашут, надевают себе на шею хомут, идут в хлев.

Одно вам нужно

 

Ако вие се качите в мисловния или в причинния свят, ще видите, че волът представлява едно разумно същество; ангели са те, които имат един отличен ум, разрешават такива задачи, които и най-големите философи не разрешават. Горе са много умни воловете, а долу са много глупави. Защото са дошли да свършат една работа. Те не искат да мислят, те казват: "Когато свършим нашата работа, тогава ще мислим. Сега другите да му мислят, ние – каквото ни заповядват". Те орат, турят си врата в хомота, отиват в дама.

Едно ви трябва

Линк към коментар
Share on other sites

05.03.17

Сделав свою работу, умирая, вол говорит своему хозяину: «Господин, я уже не надеваю хомут на свою шею, в хлев не вхожу, с сохой не пашу – я свободен, ухожу туда, откуда пришёл». Волы, ослы – благородные существа. Человек будет оказывать тебе услугу, но скажет: «Оплати мне счёт». Где добро в человеке? Волу никаких счетов не оплачиваешь, даёшь только немного соломы. Следовательно, Бог создал животных как предметное обучение для человека, чтобы учиться от животных смирению – от волов, от коней. Змеи и все другие животные – предметное обучение. Те характеры, которые у них сейчас, вторичны, они их приобрели позднее.

Одно вам нужно

 

Като си свърши работата, когато умира, волът казва на господаря си: "Господарю, аз вече в хомот не турям врата си, в дама не влизам, с рало не ора – свободен съм, отивам там, отдето съм дошъл." Благородни същества са воловете, магаретата. Един човек ще ти слугува, но ще каже: "Дай ми сметката!" Де е доброто на човека? На вола никаква сметка не даваш, само малко слама. Следователно, Бог направи животните предметно учение, за да се учите на смирение от тях – от воловете, от конете. Змиите и всички други животни са предметно учение. Тия характери, които имат сега, са вторични, те отпосле ги добиха.

Едно ви трябва

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...