Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънуваме ли всяка вечер?


Recommended Posts

Не е ли учудващо, как хората не умеят да ценят това, което имат. Винаги търсят нещо повече и повече, което другите имат, и си мислят, че постигането му ще ги направи по-щастливи, и че без това не могат. А има стотици милиони хора по земята, които стократно биха предпочели твоя живот пред техния... В последното изречение няма никакво преувеличение. Мислиш си, че знаеш какво е жестокост; мислиш си, че знаеш какво е страдание, че ги познаваш... питай тези хора и ще разбереш, колко малко знаеш. Искаш проблеми да не съществуват, но те съществуват и няма абсолютно никакъв начин да ги преодолееш, докато бягаш от тях... дори и в смъртта. Смъртта и съня си приличат, помисли над това. Каквото сънуваш, това те очаква и отвъд. Не го казвам за да те плаша, просто някои неща трябва да се решат тук и сега, и те ще се повтарят, и ще се повтарят, и в будното ти състояние, и в съня, и в смъртта, докато не ги срещнеш лице в лице – няма как да избягаш от тях. Не е и нужно да бягаш, защото като ги посрещнеш открито ще разбереш, че те всъщност не са чак толкова страшни и неприятни.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 48
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"Винаги търсят нещо повече и повече, което другите имат, и си мислят, че постигането му ще ги направи по-щастливи, и че без това не могат. А има стотици милиони хора по земята, които стократно биха предпочели твоя живот пред техния... В последното изречение няма никакво преувеличение. Мислиш си, че знаеш какво е жестокост; мислиш си, че знаеш какво е страдание, че ги познаваш."

Това което написа е правилно.Не знам какво е да си наи-зле,или към теб да проявяват голяма жестокост.Просто не притежавам такова чувство на самосъхранение,като прекалено изстрадалите същества.Ако съм на тяхно място да ме няма вече. ;)

"Не е и нужно да бягаш, защото като ги посрещнеш открито ще разбереш, че"

ще умреш веднага и моментално от тях.

Мнозина ще се подразнят от това което пиша,защото им навявам странни емоции.

Но искам да кажа че светът е такъв какъвто е защото има мрак и тъмнина ,а не защото хората не могат да се изхранят или няма достатъчно домове за живеене.

21 век сме,а още има милиони които не могат да оцелеят.Тук не говорим за щастие,говорим че милиони са обречени.И вие постоянно ми напомняте колко били красиви душите на хората.Да ама не.Щом за някои добри хора няма място на този свят и трябва да умрат в нищета и мизерия,значи нещо в системата е сбъркано.Значи нещо във вашите възгледи е сбъркано.

Щом злото се поощрява повече в тови свят отколкото доброто,това не е ли световен мазохизъм?

Линк към коментар
Share on other sites

И вие постоянно ми напомняте колко били красиви душите на хората.

Да, повтаряме го, защото явно са го забравили. Можем и ще продължаваме да го повтаряме.

Ако по стъклото на една лампа е полепнал толкова много прах, че светлината от тази лампа да остава незабележима, проблемът не е в лампата. Тя може да бъде почистена от прахта. Замърсяването е по-повърхността, в психиката, мислите, емоциите с които хората обвиват и ограничават светлината на душите си. Самата душа винаги е чиста и сияйна.

Гадно е да това, което хората са направили със света. И на мен ми е гадно, а предполагам и на много други хора, обаче друг свят няма как да ни бъде даден и ще трябва да се погрижим за този. Наясно си, че сам човек едва ли може да направи много за света, но пък може да направи много за себе си, а чрез личния си пример и за определен кръг от хора около себе си, и всеки трябва да започне именно от това. Злото ще намалее едва когато достатъчен брой хора почистят прахта покрила душите им. Може би една пробудена душа на хиляда ще бъдат достатъчни, може би една на сто – не зная точно. После нещата ще тръгнат в геометрична прогресия. Затова и всяка душа е ценна. И за да дойде времето, когато цялата красота на милиардите човешките души ще бъде изявена в живота на хората, всякакви усилия си заслужават. Прахта на злото, заблужденията и безразсъдството никой няма да помни.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

"Гадно е да това, което хората са направили със света."

Както казва Leonidas,This is madness. :3d_168:  

Безумие е това което хората са направили със света около себе си.

Просто нямам думи,все едно са счупили целият свят.

Линк към коментар
Share on other sites

Станимир,сънувах странен сън вчера вечерта.

Ходя си по тротоара и виждам две малки деца 2-3 клас да събарят едно момиче на земята.Започнаха да го бият,след това му говориха грубо и накрая го пуснаха.После тези две лоши хлапета се приближиха към мен и ме помолиха да им дам стотинки за хляб.Аз естествено ги отпратих и им казах да се разкарат.

Какво е чудното.Досега сънувах че хората се отнасят зле само с мен и че аз съм им проблема.Това може би е първият или част от малкото сънища когато осъзнавам че злото може да посегне на други хора.Да аз можех да помогна на момичето.Но наи-невероятното е че сънувах че злото напада друго добро.За мен това е невероятно,че в съня си осъзнавам че има други добри същества в този свят които изпитват болка. :3d_163:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 years later...

                 Здравейте!

               Присъединявам се към всички - непрестанно сънуващи и към тези, които си мечтаят за поне една вечер без сън. Ако откриете начин, моля, споделете го! :) Толкова много сънувам, че даже и когато припадна продължавам! Хората около мен се притесняват, а аз сънувам. Случвало ми се, е около четири пъти! Не знам дали е по-темата, но искам да разкажа и да помоля за съдействие. Колкото и да съм сънувала, никога не съм имала повтарящи се сънища с едно изключение.

                  Два пъти в различни дни сънувах как лежа и върху гърдите ми се спуска черен облак, от нещо зло, което ме задушава и аз започвам да се моля с молитва, за да го прогоня, но то прави така че да си обърквам молитвата... След извесно време го побеждавам. Много беше страшно - чудех се как да го прекратя  и да не се връща отново. На следващия ден си поръсих леглото със светена вода.  Снощи обаче, сънувах отново подобно нещо, но този път си беше самият дявол, нямаше тяло, но му видях очите... Започнах да се моля и да си търся шишето с водата и някак го прогоних...

               Имате ли някави идеи как да се справя с това? Какво означава и мога ли да направя нещо, за да не се случва пак? Благодаря!

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

В 5.02.2019 г. at 12:01, nastty каза:

Имате ли някави идеи как да се справя с това? Какво означава и мога ли да направя нещо, за да не се случва пак? Благодаря!

Сънищата са "царския" път към несъзнаваното. По време на сън всъщност се обработва цялата информация, която сме поели, докато сме били будни - по-голямата част от която - в несъзнаваното. Съветвам те да прочетеш Фройд и Юнг по темата, за да не пиша фермани тук. 

От това, което пишеш, изглежда сякаш си под напрежение, независимо дали го "отчиташ" или не. Може би интерпретираш нещо в живота си като заплаха - и се отбраняваш спрямо нея. Сякаш има повишена тревожност. 

 

Не съм привърженик на това да се фокусираме във външните обстоятелства, стараейки се да променяме първо тях, а не във вътрешните фактори. 

Писала си за молитва в съня. Направи я, докато си будна - моли се, това е прекрасна, чиста сила. Нека е фокусирана в приемане, в благодарност, в смирение пред Бог/Вселената. Медитирай - може и в мълчание, може и фокусирайки се в определено действие - ходене, бягане, чистене - да е като динамична медитация. 

 

_________

По самата тема - да, всички сънуваме, докато спим дълбоко, иначе бихме се побъркали... Това е вид "процесиране"/обранотване на случилото ни се в будност. Затова (но и не само) и последствията са тежки, потенциално смъртоносни, ако човек не спи за дълъг период от време. 

Линк към коментар
Share on other sites

Щях да напиша "спим през нощта", което отново не е точно и не намерих по-подходящи, но неусложняващи с излишни обяснения думи. Съгласна съм със забележката, просто в случая не е от полза и няма пряка връзка с проблема, всъщност. 

Не променя валидността на всичко, което съм написала, което има за цел да реши проблема в действителност... Нека не разводняваме темата повече, безсмислено е и не е от полза за четящите. 

Успех! 

Линк към коментар
Share on other sites

Току-що, Alexeo каза:

Ние можем да говорим за психология, а ти можеш ли да говориш за езотерика.  Темата е пусната във форум Езотерика, а не психотерапия.

Ти тук дори не говориш за езотерика, съжалявам! :lol:

Езотерика - вътрешно познание. Това, което съм предоставила аз в случая. Път към себепознание, обръщане към себе си и осветяване на тъмното. Да разберем какво се случва ВЪТРЕ - основната философия на ЕЗОтериката. Ти не предоставяш нищо такова, дори не си близо, предоставяш повърхностни ритуали, без дори да е ясен смисълът им - предоставяш механика и нищо повече. Нищо зад нея. 

Психотерапията би могла да бъде силно свързана с езотериката - може би не го виждаш. 

Линк към коментар
Share on other sites

Ако беше само забава , щях да споделя :

---Инес , нима можеш на пубертет да се сърдиш че не отлепва поглед от гърдите ти :)  

Но тя е права . Добре е всеки да се придържа  към смисъла и съдържанието на мненията . И да не показва голи емоций . Да ги оставим на децата и проявяваме разбиране .

пп  Всички сънуват но не всички помнят сънищата си . Срещал съм хора които сънуват постоянно . Но за пръв път някой да се оплаква от това . И ми е чудно ?

Цитат

 

  Имате ли някави идеи как да се справя с това? Какво означава и мога ли да направя нещо, за да не се случва пак? Благодаря!

Поздрави!  ----------(от Насти)

 

До колкото те разбрах с черния облак си се справила .А и Инес ти даде метод .

Линк към коментар
Share on other sites

преди 3 часа, Alexeo каза:

По време на дълбокия сън няма сънища.  Сънищата са в последната фаза на съня, след дълбокия сън.

Само в интерес на правдата, въпреки че може би няма как да знаем чии източници са достоверни - чела съм, че сънищата са в РЕМ фазата, която знам, че е дълбокия сън. Разликата дали човек ги помни или не, е в зависимост от това колко бързо излиза от тази фаза. При рязко събуждане обикновено се помни повече, отколкото ако се наспиш и събудиш нормално.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

 

          Виждам, че се е разразила разпалена дискусия :)  Благодаря на всички, които ми дадоха съвети и се опитват да ми помогнат. Искам да обясня, защо не желая да сънувам - поне, не толкова много.

            Понякога сънувам хубави сънища - пътувам, летя или такива, които ми разрешават проблема, или ми показват какво ще стане на следващия ден - например, ако трябва да ходя на лекар - сънувам, че отивам, едно към едно, все едно се случва или друг пример ще разкажа. На следващия ден щяхме да празнуваме рожден ден  на детето. Вечерта сънувам, че влизам в сладкарницата и жената ми казва - забравихме да сложим надпис на тортата. Ставам сутринта, разказвам го на детето и тръгваме към сладкарницата, влизаме и се случва точно същото нещо даже със същите думи...  Много такива случаи имам - даже като бях студентка, преди изпит винаги ме питаха какво съм сънувала... :)Това дотук е положителната част, обаче много често сънувам по двадесет минути и се събуждам, понякога, ако е по-страшен сънят, трудно заспивам или ако е имало някакъв проблем през деня продължвам да го сънувам - много е психически натоварващо и на следващия ден си... Ето защо искам малко по-спокойна нощна програма...

         По повод на медитацията, имам дарба да пиша за красиви неща / не е само мое мнение/ и тогава всичко друго изчезва... Не знам дали това може да се приеме за вид медитация... но на мен ми помага. Спирам дотук, че се получи много дълъг отговор. :)

        Поздрави на всички!

И да - и аз съм за любовта!

               

Редактирано от nastty
Линк към коментар
Share on other sites

@nastty, щом всичко друго изчезва, докато пишеш, може би би могла да използваш тази "техника" след напрегнат ден, в който си имала проблеми или ти се е случило нещо неприятно. Ако "обработиш" част от тази информация в съзнателно време, и се настроиш положително, дали това би повлияло неприятните сънища?

Линк към коментар
Share on other sites

         Когато си легна и винаги си казвам молитвата и да, понякога си мисля какво мога да напиша, в смисъл как да си продължа това, което пиша в момента, за да се успокоя. Но не съм се сетила да видя дали помага. Дано да нямам скорошни сътресения и да ми се налага да го проверявам. :)

Благодаря за съвета!  Честит предстоящ празник на всички! И много любов ви пожелавам и на яве и на сън!

Линк към коментар
Share on other sites

Каква молитва казваш?

Първо благодаря за всичко, което се е случило през деня, че сме здрави, и се моля да ми простят всяко лошо нещо, което съм направила или помислила през деня. После се моля за здраве на всички роднини, приятели, колеги... за когото се сетя и след това си казвам обичайната молитва... Това е, ако имам някое по специално желание - го казвам и него. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

         Благодаря отново, кафе не пия, филми гледам само по лек жанр, а преди заспиване кулинарни предавания.

         Изчиствам си къщата като прикадявам с тамян, но може би наистина трябва да повикам свещеник и другото ще го направя. Благодаря за пореден път! :)

 

Линк към коментар
Share on other sites

          Здравейте! Отдавна не съм писала, но липсата на новини, е признак за добри новини! :)

           Не знам, къде точно да го споделя, към коя тема, затова ще го напиша тук, /дано да не е погрешно/. Преди  малко сънувах пак нещо странно. Първо поглеждам към пода и виждам как един лист се движи сам и си казвам това е невъзможно, обаче той продължава... После поглеждам към дивана и на пода виждам шест купчини с пръст / все едно са направени с кофички за кисело мляко/ , разположени една срещу друга по три, а в единият край имаше една бяла - седма. И аз си помислих какво прави тази пръст тука, трябва да, я махна, тогава чух един, глас, който каза:

- Това е гробище.

Появи се някаква сила и започна да ме издига на горе, беше малко страшно, в този момент видях, че съм цялата облечена в бяло, започнах да се моля и силата ме сложи да седна. Тогава казах;

- Не се съпротивлявам, кажете какво искате от мен и се събудих...

Редактирано от nastty
Линк към коментар
Share on other sites

преди 16 минути, nastty каза:

Не знам, къде точно да го споделя, към коя тема, затова ще го напиша тук, /дано да не е погрешно/

По принцип май е за тема за анализ на сънища;)

А от моя страна, това което мога да ти споделя по поста ти е, че единствено сънуващият може да си направи качествен анализ на съня, защото това, което сънуваш е особен вид разговор с теб си. Като предложение обаче мога да ти обърна внимание на три неща, около които се разиграва архетипната история на съня ти.

1. Имаш лист, който по невъзможен начин се движи сам. Предполагам, че е бил "празен" лист, на който колкото и да ти е "невъзможно" подсъзнанието ти подсказва, че трябва да пуснеш Новото да "влезне в твоя живот - "да напишеш на празния лист".

2. По тази линия се проектира, според мен, и "гробището", в което да "погребеш" старите представи за себе си. Защото нищо ново не може да се роди, докато не пуснеш да си отиде старото. А защо подсъзнателно си отделила внимание да установиш, че купчините са 6 и че една е бяла!?!?  Е на това интерпретациите са доста и само ти, ако "притихнеш" (изключиш ума и оставиш от сърцето да дойде идеята) вероятно ще си отговориш най-адекватно.

3. Появява се сила, издигаш се, оставаш по "есенция" такава, каквато си приела, че си. "Не се съпротивлявам!" ти се проектира като изказ от теб към самата теб. Ами тогава наистина не се съпротивлявай на това, което в реалния ти живот напира да те "докосне" ката смисли. Пък било то и промяна на собствената ти представа за теб си.

Линк към коментар
Share on other sites

преди 1 час, nastty каза:

          Здравейте! Отдавна не съм писала, но липсата на новини, е признак за добри новини! :)

           Не знам, къде точно да го споделя, към коя тема, затова ще го напиша тук, /дано да не е погрешно/. Преди  малко сънувах пак нещо странно. Първо поглеждам към пода и виждам как един лист се движи сам и си казвам това е невъзможно, обаче той продължава... После поглеждам към дивана и на пода виждам шест купчини с пръст / все едно са направени с кофички за кисело мляко/ , разположени една срещу друга по три, а в единият край имаше една бяла. И аз си помислих какво прави тази пръст тука, трябва да, я махна, тогава чух един, глас, който каза:

- Това е гробище.

Появи се някаква сила и започна да ме издига на горе, беше малко страшно, в този момент видях, че съм цялата облечена в бяло, започнах да се моля и силата ме сложи да седна. Тогава казах;

- Не се съпротивлявам, кажете какво искате от мен и се събудих...

   В символизма на Учителя, човекът е направен от кал в шестия ден. Пръстта, калта и земята представляват тежките, трудни условия, при които човек е поставен. Но ако бъде прилежен и ги обработи, използва ги на максимум, може да му бъде писана шестица, от изпитващия го Учител. Едната кофичка е Бяла, което загатва, че ако се пишат оценки, може да бъде написана най-много 5, а шестата, шестицата е за професора. Това, че калта, пръстта е гробище и ти се издигаш над тях с помощта на по-висша сила, показва вътрешната ти трансформация, където се обличаш с бели дрехи. В Завета е написано „и който победи ще се облече с бели дрехи“, т.е. преодолявайки трудните условия, с прилежност се изкачваш към Духа.

   Сега за белия лист. Учителя казва, че всеки трябва да бъде такъв, за да може Бог да пише на него. Така, че очаквай бъдещи срещи, твоето тепърва престои. Разбира се и аз като kipenzov го приех като лист за писане, при това бял. Ако сме се подвели дай допълнително разяснения.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за бързия отговор и за тълкуването! Следващия път, ако има нещо такова, ще пиша на другото място, а това че не се съпротивлявам, го казах на силата, защото имах чувството, че искат нещо от мен, нещо да ми покажат или че трябва да направя нещо и затова е всичко това. Но си мисля, че е ако е било нещо важно, пак ще се върне по някакъв начин, защото сега остана някак недовършено

Линк към коментар
Share on other sites

Да, уточня калните кофички бяха шест, а бялата беше седма и да листът беше бял за писане.

Преди известно време сънувах и още нещо - не е за тълкуване, просто е весело и затова искам да го споделя, ще го напиша на другото място.

Редактирано от nastty
Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност, тогава става още по-хубаво, защото числото седем е на съвършенството и тогава може да ти бъде писана шестица. И вече отиваш към своята душа. тя е облечена в бяло. Сънят ти е много хубав. Радвам се за теб!

 

Линк към коментар
Share on other sites

          Благодаря ви хора, никога не съм и предполагала, че може да се тълкува по този начин! Мислех си, че е нещо мрачно! Много ме зарадвахте!

             И аз като всички много сънуващи, също имам свои начини на тълкуване на сънищата/ за този специално не/  - Един от тях е според името на този, когото сънуваш. Не съм срещала някой друг да го споделя, може и да има, ако желаете мога да го опиша, но май трябва да е в друга тема. Не е нещо кой знае какво, но съм се убедила, че се сбъдва.

Поздрави и благодаря пак! 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...