Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (06.03.17 - 12.03.17)


Recommended Posts

06.03.17

Мне возражали: «Почему мы не помним перерождения?» Оставьте эти глупые вопросы. Помнишь ли ты себя, когда ты был в утробе своей матери? Имеешь ли ты осознание этого? Ты там был 9 месяцев. И, поскольку ты не помнишь, означает ли это, что тебя там не было? То, что ты не осознаёшь, не является доказательством того, что тебя там не было. Ты его (пребывания в утробе) не помнишь, но то, что ты был в утробе матери, это факт.

Как добрый сын

 

Възразявали са ми: "Защо не помним преражданията?" Оставете тия глупави работи. Ти помниш ли, когато си бил в утробата на майка си? Имаш ли съзнание за това? Девет месеца си бил там. И понеже не помниш, значи ли, че не си бил? Това, че нямаш съзнание, не е доказателство, че не си бил там. Ти не го помниш, но че си бил в утробата на майка си, това е факт.

Като добрия син

Линк към коментар
Share on other sites

07.03.17

...Важна не только форма. Вы ещё не познаёте эту внутреннююю философию жизни. Вы возмущаетесь от того, что вас постоянно ограничивает. Кто-то говорит: «Зачем Господь меня создал женщиной?» Кем тебя требовалось создать? Мужчиной? Чтобы разбивать головы людей, сражаться?

Тайна давания

 

...Не само формата е важна. Вие още не познавате онази вътрешна философия на живота. Вие се възмущавате от онова, което постоянно ви ограничава. Някой казва: "Защо ме е създал Господ жена?" Какъв трябваше да те създаде? Мъж ли – да ходиш да пукаш главите на хората, да биеш?

Тайната на даването

Линк към коментар
Share on other sites

08.03.17

Прегрешением Евы, прежде всего, было то, что она находилась в возвышенном мире и ворчала. Она говорит: «Надоело мне жить тут в этом мире, хотя он и хорош, но мне хочется спуститься в более просторный мир». И тогда Господь послал её в мир Адама, чтобы он её воспитал. Адам бы первым директором некого пансиона и Господь послал свою дочь, чтобы этот директор её воспитал. И дал ему наставление, сказал: «Она придёт. Она достаточно умна, разумна. И когда закончит школу, я её назначу на какую-то работу». Адам, посмотрев на неё, сказал: «Что-то произойдёт».

Пять дверей

 

Най-първо, прегрешението на Ева беше в това, че тя седеше в един възвишен свят и мърмореше. Тя каза: "Дотегна ми да живея в този свят тук, колкото и да е хубав, но да сляза в един свят с по-голяма широта." И тогаз Господ я пратил в света на Адама, той да я възпитава. Той беше първият директор на някакъв си пансион и Господ прати дъщеря си, да я възпитава този директор. И даде му наставление, каза: "Тя ще дойде. Тя е доста умна, разумна. И като свърши училището, ще я назнача на някаква работа." Той, като я погледнал, казал: "Има нещо да стане."

Петте врати

Линк към коментар
Share on other sites

09.03.17

Вы говорите, что Господь создал человека. Если рассуждать философски – не все люди созданные Богом, относятся к человекам. Люди отличаются друг от друга, существуют некоторые люди, которых Бог не создавал (т.е люди, не живущие по Божественным законам).

Всё к лучшему

 

Вие казвате, че Господ е направил човека. Философски ако разсъждавате, онези, които Бог направи, не са всичките хора. Хората се различават, има някои, които Бог не ги е направил.

Добре е

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

10.03.17

Адам, находясь в раю, был гол, поскольку не понимал. Он не был в состоянии Любви. То, что он не был в Любви, проявляется в том, что он нарушил Божий закон. Если бы Адамом и Евой управляла Любовь, то ни Адам, ни Ева не согрешили бы. Любовь не была благотворным состоянием их души, ничего более. И Писание говорит, что они были голы. А человек, имеющий Любовь, облачён – это благотворное состояние человека.

Благотворное (целительное, истинное) состояние человеческой души

 

Адам беше гол в рая, понеже не разбираше. Той не беше в любовта. Че не беше в любовта, се вижда от това, че той престъпи Божия закон. Ако любовта ги управляваше, нито Адам, нито Ева щяха да съгрешат. Любовта не беше здравословното състояние на тяхната душа, нищо повече. И Писанието казва, че бяха голи. А човек, който има любов, той е облечен - това е здравословното състояние на човека.

Здравословното положение на човешката душа

Линк към коментар
Share on other sites

11.03.17

Человек многое потерял, в сущности он не является тем, каким является ныне. Мы говорим, что он создан по образу и подобию Божию, но теперешний человек ни в малейшей степени не создан по образу и подобию Божию. Ты внешне видишь человека, но внутри – он зверь. Ты внешне видишь человека, а внутри – он змея! Ясновидец видит это. И во сне, почти всегда, вы можете это проверить.

Три связи

 

Много е изгубил човек, той всъщност не е това, което е сега. Ние казваме, че е направен по образ и подобие Божие, но сегашният човек не е направен по образ и подобие – ни най-малко. Ти, отвън, го гледаш човек, а отвътре е един звяр. Отвън го гледаш човек, а отвътре - змия! Ясновидецът го вижда. И в сън, постоянно почти, можете да проверите това.

Трите връзки

Линк към коментар
Share on other sites

12.03.17

Не нужно находиться очень близко к какому-либо человеку. Все страдания проистекают из-за нарушения этого правила. Мать, держащая своего ребёнка очень близко к себе, будет страдать. И ребёнок не сможет тогда быть озарённым. Мать, держащая своего ребёнка очень близко к себе, делает его калекой. И та большая любовь, которую вы хотите, она калечит людей. Если бы большая любовь могла бы спасти людей, то Бог бы вам её дал. Почему не даёт? Потому что вы искалечитесь. Если ребёнку дают всё, что он хочет, а другому же ребёнку не даёте то, что он хочет, то первый ребёнок – погубит себя, Если вы всё будете делать по его воле – навредите ему.

Радуйтесь, что всё происходит не так, как вы хотите, не по вашей воле.

Веселие и радость

 

Никой човек не трябва да го държите много близко до себе си. И всички страдания произтичат от това. Една майка, ако държи детето си много близко, тя ще страда. И детето не може да осиява тогава. Майката, като държи детето си много близо до себе си, тя ще го осакати. И тази голяма любов, която искате, тя осакатява хората. Ако голямата любов можеше да спаси хората, то Бог би ви я дал. Защо не я дава? Защото ще се осакатите. Ако на едно дете дадат каквото иска, то и на другото дете не дадете това, което то иска, то първото дете ще се погуби. Ако всичко правите по неговата воля, и ще му се напакости.

Вие се радвайте, че нещата не стават както вие искате, по вашата воля.

Веселие и радост

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...