Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Идън


Recommended Posts

Имам много спешна нужда от семеен терапевт в Пловдив!Имам три деца и ситуацията в която ги отглеждам е нездравословна,затова ми е спешно,Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Ситуацията е следната:живея от 8г. на семейни начала с мъж на 35 г.,от който имам дете на 3г.,имам още две деца от предишния ми партн/ор ,който почина преди 9 г. Това ,което напряга обстановката и нас самите е повтарянето на една и съща ситуация  ,в която вече ежедневно се въртим-пари ,дали ще е внезапно възникнал разход,дали покупка,дали нужда на някое от децата....Това изважда мъжа ми от равновесие той изпада в състояние на тотален блокаж,започва да пие,да пуши нон-стоп изключва всяка комуникация,гледа филми до посреднощ,заядлив и обвиняващ ,студен и безчувствен!При опит да говоря с него отказва ,мълчи и гледа с празен поглед в пространството или си ляга и заспива!Опитах различни стратегии ,бях мила,разбираща ,това водеше до гняв и яростно отблъскване,после започнах да го притискам поне да изговори мислите си ако ще и да е груб само да излезе страха- отказваше,после бяхме на семейна консултация посъветваха ни ,аз да се оттеглям и да го оставя да се събере ,а той да предприеме действие!Това също не доведе до резултат тъй-като според него се обърквал и незнаел какво точно действие да предприеме,затова си стоял, за да не сгреши!Безкрайно въртене в кръг ситуация свързана с даване на пари,води до паника в него,аз съм спокойна и толерантна ,това го предизвиква още повече и ме обвинява ,че съм безотговорна,защото не се тревожа като него,опитвам се да обясня ,да успокоя,което води до затваряне ,край на близост и общуване,седене в мълчание дни наред,а напоследък  неглижиране и замитане все едно нищо не се е случило,до следващия ден,когато се повтаря това отново.Чувствам се въвлечена в някаква игра,но това ,което е много странно за мен е,че в мен расте гняв ,който изригва в яростно удряне,ритане,бой до кръв,а той стои...............................после съм изтощена и като пребита,искам само да си върви и да стои далеч от мен.............Това вероятно е гняв към мъжът ,който умира и ме изоставя.................Вече сме изтощени до крайност ,нуждаем се от помощ ,далеч съм от мисълта,че проблема е негов,аз имам своя дял,но не можем да се справим сами,затова писах,че е спешно,децата са край нас и попиват всичко,а не бива....

Линк към коментар
Share on other sites

Свържете се с Мариета Игаренска, предайте ѝ моите поздрави и успехи!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Здравейте,виждам последния си пост от преди почти 1 г. и осъзнавам ,че нищо не се е променило за това време,въпреки,че посетихме не само Мариета...Нещо повече ситуацията е почти ежедневна и се ''обогати ''и с други елементи,които я правят още по-мъчителна-ревност/неоснователна/,недоверие към мен във всяка област,използване на децата като буфер между мен и него, отчетливо различно отношение към моите деца и към общото ни,наказания на децата  без оглед на каквато и да е възпитателност ,а заради наказанието.Демонстративно прекъсване на разговор ,предизвикателно,ледено отношение,тотално разминаване на думи и действия с последващи обвинения към мен,че аз съм виновна за всичко,мълчанията продъжават по седмица ,а след това се изисква да съм любяща и да не коментирам нищо.Отказ да  заяви на глас ясно искане,да  вземе решение,да  поеме отговорност-прехвърля ги на мен,а после ме критикува,обвинява,оплаква се ,че никой не го зачита,уважава и не се слуша думата му....Липсва категоричност в заявеното мнение,сменя се на всяка минута и накрая ми се казва ,че аз не разбирам нищо.Изисква непрекъснатото ми внимание ,да не се занимавам с нищо ,но същевременно да му ''печеля пари''и да му ги давам,аз да печеля парите за семейството ,за да не му се налага да работи,мечтата му е аз да го издържам ,а той да си стои вкъщи /многократно ми е говорил за това/.Когато обаче аз платя нещо това се приема като  унижение-на каква ми се правиш?Разбира се моите осъзнавания в тази посока споделях и винаги се използваха като оръжия в разговорите ни-Ти ли ще говориш с мен, виж се каква си!Аз осъзнах,че не се отстоявам ,че не съм поставила граници.Осъзнах ,че не се чувствам в безопасност с него ,когато мълчи и не ми споделя чувствата си ,че това ме плаши и е свързано с детството ми,споделих и поисках подкрепа в резултат -мълчание и неприкрито удоволствие от напрежението в мен...Осъзнах,че съм се обвързала с мъж досущ като баща ми-емоционално незрял,неспособен да изрази чувства ,студен,откъснат от себе си,недоверчив.А сега накъде?Имаме общо дете и две от първият ми мъж ,що за пример им давам ,на какво ги уча?Искам да се разделя с него,но усещането ми е ,че това ще е още едно изпитание,когато му казвам ,че искам развод той казва,че ще си тръгне ,когато той поиска и ,че аз  не мога да решавам ,той щял да реши...Уморена съм от този цирк наречен връзка,знам ,че е слаб и изплашен ,че  е пасивен и в същото време препълнен с агресия и гняв,но аз искам да живея пълноценно от сърце и в любов да отглеждам децата си.Как да изляза от този порочен кръг?

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност,  имаш 4 деца. Три от тях ще пораснат, едното няма и ще ти създава проблеми докато един от вас не си отиде от този свят.А, това може да е след много години. Обречена си с него.

Напусни го още утре.Така, ще си гледаш само твоите деца и живееш много по-добре.

Напусни го.

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност винаги съм имала усещането,че ме възприема като своя майка,нещата се промениха много драстично ,когато осъзнах ,че съм Жена и искам до себе си Мъж и партньор,а имам дете-вечно недоволно,капризно,егоцентрично.Невъзможно ли е да порасне?Знам отговорът-Не ,няма да порасне,защото така му харесва и не иска нищо да променя,умът му измисля все нови и нови шмекерии за да запази статуквото...Благодаря за бързият отговор /както винаги/!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Решението на вашия проблем се корени в смисъла, който искате да придадете на вашите отношения и живот. Изборът Ви за партньор също говори за вашия вътрепсихичен свят и за трудностите и сенките, които си ги носите. Преобразяването на проблемите в добри отношения могат да се случат, ако посетите опитен колега психотерапевт, който да ви подпомогне да решите вашите неудачи и да изберете по кой път да вървите. Ние сме творци на нашата съдба и не сме жертва в никаква ситуация. Всяка трудност носи своя смисъл за промяна.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...