Jump to content
Порталът към съзнателен живот

постоянно притеснение


Recommended Posts

Здравейте, вече незнам към кого да се обърна. От началото на тази година започнах нова работа, там попаднах сред много лоши хора. Колегите ми нито ми помагат, нито разговарят с мен, а само седят и ми гледат сеира как ще се изложа. Аз съм много емоционална и затворена и от това притеснение на работа от няколко месеца не се чувствам добре. Постоянно ми е свит стомаха на топка. Трудно преглъщам, плаче ми се постоянно. Дали не съм в някаква депресия? Да не би да полудявам? Не искам да ходя по лекари, които е възможно да ми изпишат антидепресанти.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Аз мисля,че не си за лекари. Съветвам те да не пиеш медикаменти на този етап. Не съм специалист,но сам се излекувах напълно от паническо разтройство! Е,да без помощ и без хапчета ми трябваха 2 години,но успях след като изчетох сигурно 10 учебника по психология. Както и да е. Ти имаш лека тревожност може би нищо повече. Пий билковите хапове мента глог валериана. Така се казват има ги във всяка аптека около 2лв са. Не са вредни и смятам, че ще се оправиш за 1 седмица. Друго което ще ти предложа е да се разнообразяваш когато не си на работа (излизане с приятели,музика,филми). И не мисли за работата и идиотите когато не си там. Щом седят и ти гледат сеира значи са комплексирани и страхливи. Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

В 3/12/2017 at 22:20, mira_ каза:

Здравейте, вече незнам към кого да се обърна. От началото на тази година започнах нова работа, там попаднах сред много лоши хора. Колегите ми нито ми помагат, нито разговарят с мен, а само седят и ми гледат сеира как ще се изложа. Аз съм много емоционална и затворена и от това притеснение на работа от няколко месеца не се чувствам добре. Постоянно ми е свит стомаха на топка. Трудно преглъщам, плаче ми се постоянно. Дали не съм в някаква депресия? Да не би да полудявам? Не искам да ходя по лекари, които е възможно да ми изпишат антидепресанти.

Страх те е, а липсата на самочувствие и увереност ти пречат да влезеш в този контакт свободно, с ирония или самоирония и здраво заявявне. Имайки предвид, че хората все пак сме един от животинските видове на тази планета, голяма част от законите на джунглата се проявявт непрекъснато. Това е дълбокият ни вътрешен инстинкт. А един от тези закони е: Оцелява по - силният.

Т.е. имаш два варианта:

- Твоята слабост е в комуникативните ти умения, нямаш добри такива. Защо и как се е случило това е друг въпрос, но докато те не се подобрят, и смелостта и заявяването няма да се появят. ти ще си в позицията на по- слабия.

- Вече знаеш къде ти е слабото място и започваш да работиш по него. Има групи, тренинги, семинари за развиване уменията за общуване и самочувствието. Започни да посещаваш такива мероприятия и тренирай, имаш терен.

Има и още един вариант, бърза и успешна индивидуална работа със специалист, не ти е толкова сериозен проблема. 

Когато решиш поведенческите и емоционалните проблеми, напрежението пада и нямаш проблем със стомаха, а като бонус ще виждаш света по един доста по- хубав начин.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...