Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Силата на мисълта


Recommended Posts

Значи все пак всичко опира до самосъзнание и до будност, както и до умереност на самите ни желания...а каквито сме ние и нашата същност, такива са също и нашите желания и мисли.

Т.е. важното е желанията ни да не са с цената на всичко и да осъзнаваме каква е цената която сме готови да платим за едно наше желание, амбиция, прищявка...

И не е ли ясно, че човек дори да не си представя постоянно и визуализира дадено желание, е достатъчно да си каже само, че желае да се случва винаги това, което ще е най-доброто и правилно за него и да се остави в Божиите ръце и на Божията воля...и да го вярва и то силно!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Божидар пак уцелва в десятката.

Сетих се за два примера от моя живот.

Книгата на Кехоу ми бе препоръчана и я купих преди време. Но тя е като забранена за мене, мога да прочета няколко изречения, чувствайки все по-голямо напрежение и я затварям. Все пак от разлистването нещо ми влязло в главата и реших да прилагам. Работех в магазин за обувки, пари все не ми достигаха. Затова на няколко пъти си повтарях: "Винаги имам много пари". Вярно, всеки ден през ръцете ми минаваха много пари. Е, не бяха мои, от оборотите. За мене - процент, което пак е добре.

По-трагичен е вторият пример. Все обещавах да отида на паневритмия в библиотеката в Шумен и все не отивах. Накрая казах: "Другия вторник, жива или мъртва, ще дойда!" Така и стана - предната вечер щеше да ме убие токът вкъщи. На сутринта според реченото отидох - едва жива, почти мъртва...

Случвало се е и друг път да ми се реализират нехайно изстреляни мисли, тя затова и книгата ми е затворена. Още съм малка за оръжието в нея.

Линк към коментар
Share on other sites

... нещо ми влязло в главата и реших да прилагам.

...

Имаше по-горе и линк към книгите на Луиз Хей с много полезни, точни и напълно безопасни утвърждения.

Те не предизвикаха интерес.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Не очаквах такава реакция. Сутринта бързах за работа и нямах време да благодаря за линковете, а точно това ми се искаше да направя.

Не носи отговорност ножът, а ръцете, които го държат. Дали ще си отрежат хляб или ще се порежат, ... След време се научават.

Аз съвсем сериозно възнамерявам да открия къде са моите грешки и да приложа съзидателно и за добро информацията, която е вложена от Кехоу.

Де го чукаш, де се пука...

Не всички утвърждения на Луиз Хей мога да приема естествено и като за себе си. Това не означава да ги отричам.

Всеки взима за себе си това, което е според нагласата му и развитието му.

Линк към коментар
Share on other sites

Mила Латина,

( а наистина всички от твоя град са ми особено мили)

и Л.Хей, както и Дж. Кехоу , е дала някои обяснения в една от двете най-четени книги. Те са, че ако формулата не отговаря точно, човек сам трябва да размисли над причината и може да си я промени така, както според него ще е по-действаща. Защото наистина няма двама еднакви души на земята.

.................................................................................................................................................................................................

"За силата на мисълта" П.Дънов, съставител д-р Св. Балтова:

"Силата на здравомислещия човек седи не в неговата мисъл, а в неговите прави разбирания за живота."

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Инфото на мен ми бе полезно. Не че научих нещо ново, но все пак... Учителя постоянно говори за значението на това какво мислим: "За каквото мислим с него се свързваме." Та тази е по-важната способност, според мен, на мислта. Да, тя чрез утвържденията гради, но тя е и едно "пипалце", което служи за тръба и проводник, който ако бъде насочен към Бога и Висшите Същества, няма да има нужда от тях (от утвържденията), защото ще се включи дълбоко заложената ни самостартираща се програма, променяща целият ни софтуер.

Линк към коментар
Share on other sites

А аз съм огорчена, че искаш да ги изтриеш. Може би не трябваше да пиша тук, извинявам се!

:) Излови ме.

Да, за момент ми се искаше да не бях започвала такова обсъждане. Но след известна преоценка оставам на позицията, че щом едно явление се е появило в реалния ни живот, по-добре е да бъде обсъдено, за него да бъде говорено, отколкото да се мълчи. То ни е дадено за ползване и само от нас зависи как, а ето че споделянето помага да натрупаме опит.

Нали това е смисълът на форума.

Линк към коментар
Share on other sites

"Накрая казах: "Другия вторник, жива или мъртва, ще дойда!" Така и стана - предната вечер щеше да ме убие токът вкъщи. На сутринта според реченото отидох - едва жива, почти мъртва..."

Ако аз бях така( особено преди няколко години), досега ... :angel: и то мнооого пъти по различни начини, и то не само аз ... :lol::angel: Учителят е казвал, че ако човек иска да е красив трябва да мисли за краси неща ? Дали е имал предвид физическа красота? :) Всички мисли ли, които преминават през главите ни са чужди ?

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Нека поясня-за всеки има различни методи, които му вършат в определен момент, всеки взема това, което му е нужно.

Кехоу има свои наблюдения, опити, разработени методики... Но дали са общоволидни? На мен някои неща от неговата книжка ми харесват, други-не. Но всеки пречупва нещата според своята вътрешна нужда...60.gif

Понякога са ми нужни чисто логични опити, обяснения, а понякога всичко, което е само усещане, интуиция... Предпочитам личния си опит, той е индивидуален!

Цялостното, ново съзнание е: подсъзнание-съзнание, самосъзнание /себепознание/-свръхсъзнание.

Мда, и аз имам резерви към Кехоу.

Аз намирам, освен горепосочената от Божидар, още много грешки в неговото изложение; и това при условие, че не съм се задълбочавала особено, а нямам и желание да прочета задълбочено книгата му.

И ... твърде много такива автори се навъдиха напоследък, които аз лично не одобрявам.

Дори и когато излагат верни неща, то го правят по неподходящ според мен начин. Това е като да се разпространява напористо инструктаж "Как да запалим пожар в къщи" сред деца от детската градина. При други автрои нещата са привидно по-съобразени и уж добронамерени в стила "Как успешно да изненадаме мама" (пак за същата аудитория), само дето не е съвсем сигурно, че изненадата ще е приятна.

И на всичко отгоре е в сила това, дето казва Слънчева "всеки пречупва нещата според вътрешната си нужда и усещане".

А подобни автори сякаш не си дават сметка за всичко това. Или си дават, но предпочитат сензацията и личния успех - тук и сега.

Та така ... за скритите знания и лошите чичковци дето ги крият от нас.

Линк към коментар
Share on other sites

"Има същества, които са заинтересувани от човека. Едни имат желания да го спъват, други - да го повдигат. ...

...

За да не губите духовните си сили, щом дойде в ума ви някаква светла идея, веднага пристъпете към реализирането й. Ако при първия опите н сполучите .... И да се обезсърчите, пак не се отказвайте. Личността може да се обезсърчи - това е външно обезсърчаване. Важно е душата да остане тиха и спокойна - като гладката повърхност на океана, като спокойното лазурно небе."

"За силата на мисълта"

П.Дънов

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Точно така - какво и как искаме.

Трябва да си много умен, за да знаеш да желаеш.

Странични ефекти при визуализация

Хареса ми!

Примерът на Божидар Зим за 20 000 долара ме навежда на мисълта за огромното изкривяване на обществото по отношение мястото на парите.

Защо като стане въпрос за желания, веднага изниква думата "пари".

Вероятно човекът е искал не просто да си ги зашие в юргана да му топлят, а да си купи нещо с тях.

Тогава най-нормално е да си пожелае направо предмета - например червено ферари ... може някоя леля да му го подари, без да е нужен дори един пробит долар. Това също се обяснява в книгата .... в книгите изобщо.

...

Всъщност хората искат свобода. Повечето хора свързват парите със свободата. Те може да искат „Ферари“, но това е по-ограничаващо от това да имаш пари, т.е. сам да избереш и да си го купиш. Хората свързват свободата с възможността да удовлетворяват своите желания, несъзнавайки, че именно желанията ги държат в плен. За удовлетворяването на желанията обаче са нужни пари. Също така хората подсъзнателно усещат, че желанията не могат да бъдат задоволени, а могат да бъдат единствено задоволявани. Получилият „Ферари“, скоро ще привикне към него, но желанието му ще остане. Богатите любители на автомобилите често разполагат с десетки луксозни коли, които държат просто като колекция.

Линк към коментар
Share on other sites

"Всъщност хората искат свобода"

Да , в някои случаи искат свобода, в други жадуват обвързване, в трети - просто повече свободно време, а някои искат само здраве ( да се помолим за тях! )

Точно в това е смисълът - да се вглъбиш в себе си и да достигнеш до истинското желание, а не до заместителите. Да имаш Вяра, че ще се случи. В това е израстването за много хора. Независимо дали е споменато името на Бог или не.

В името на Бог са правени и се правят престъпления, а много "атеисти" са със силни морални устои - обикновените добри хора. :)

Желанието да достигнеш с познанията си до много кора не винаги е комерсиално.

Мисъл за деня-23 май

Който може да се учи, винаги става добър. И когато аз казвам понякой път: Учете се, аз разбирам: Проявявайте доброто.

Линк към коментар
Share on other sites

Знам, но ми се е струвало странно, че нашите мисли не са ...наши. :lol:

"Има същества, които са заинтересувани от човека. Едни имат желания да го спъват, други - да го повдигат. ...

За да не губите духовните си сили, щом дойде в ума ви някаква светла идея, веднага пристъпете към реализирането й. Ако при първия опите н сполучите .... И да се обезсърчите, пак не се отказвайте. Личността може да се обезсърчи - това е външно обезсърчаване. Важно е душата да остане тиха и спокойна - като гладката повърхност на океана, като спокойното лазурно небе."

"За силата на мисълта"

П.Дънов

Линк към коментар
Share on other sites

Знам, но ми се е струвало странно, че нашите мисли не са ...наши. :lol:

...

Ако от цитата се разбира подобно нещо, съжалявам. Той е съкратен ( където е многоточието) а книгата е дълбока и е най-добре да се прочете цялата ... и да се препрочита от време на време, защото всеки път изпъква нещо, което е останало на заден план преди.

Ябълките, които ядем , са чуждо тяло, но влизат в нас и ни дават импулс да растем.

Слънчевата светлина, водата , познанията, емоциите .... с всичко е така.

Детето, което се ражда, е сътворено от 50% чужди гени, част от нас е за 9 месеца, а после става друга личност.

Къде свършва чуждото и къде започва нашето?

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Да де, аз съм чел този цитат и други като нещо от същата книга и то повече от веднъж.Като стана въпрос за ябълките, яденето на плодовете на растенията утежнява ли кармата. Понеже в един форум имаше дискусия, някой каза че и растенията ги убиваме, за да ги ядем, а друг му отговори, че ние ядем плодовете на растенията, а това е различно от това да убиеш животно и че растението продължава да си живее и да дава плодове. Но май във всеки плод има отделен живот. А за мислите : имаш предвид, че те си влизат в нас, а от нас зависи кои да храним и които да ползваме в развитието си. :)

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

:) е, Хриско, взе да става весело ........имам предвид следното:

50% ДНК влиза, 3,5 кг бебе излиза :whistling: - то на кого е? ... то се храни, но по костите му не се натрупва мляко, а мускули ... кое е негово? И ти като четеш книги, не ги рецитираш дословно, а ги ползваш за своята работа ... работата твоя ли е или на професорите ...

Движението и промяната само са вечни. Всички сме ничии.

Това си е напълно за разговорки вече.

Хайде, празник е.:3d_039: Честит утрешен Ден на просветата.

П.П. Относно храненето с растенията и кармата.

Там навлизаш много дълбоко в Теория на вероятностите.

Имаш избор:

да изяждаш вероятни ябълкови дръвчета ( впрочем семената могат да се заравят в земята и ще поникнат - това се препоръчва по време на житния режим) или

да се умориш съзнателно от глад, защото все още не можеш без физическа храна.

Кое създава повече (-) карма?

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Да де, аз съм чел този цитат и други като нещо от същата книга и то повече от веднъж.Като стана въпрос за ябълките, яденето на плодовете на растенията утежнява ли кармата. Понеже в един форум имаше дискусия, някой каза че и растенията ги убиваме, за да ги ядем, а друг му отговори, че ние ядем плодовете на растенията, а това е различно от това да убиеш животно и че растението продължава да си живее и да дава плодове. Но май във всеки плод има отделен живот. А за мислите : имаш предвид, че те си влизат в нас, а от нас зависи кои да храним и които да ползваме в развитието си. :)

Абе Хриско, та това е програмирано от Твореца - плод който съблазнява да го откъснеш, да се храниш с него разнасяйки го надалеч и семки които са твърди и неядливи и които да... изплюеш. Е някои от тях ще дадат начало на ново растение, на нов живот.

Така е и с нектара на цветята, който съблазнява пчелите и др. насекоми и пиейки го, те опрашват растенията.

Така е и с момичетата... :D

Линк към коментар
Share on other sites

"и семки които са твърди и неядливи и които да... изплюеш." Аз обичам да ги ям. :lol: Освен това ако не се посадят, няма да порастнат, така или иначе ще отидат на боклука.

"да се умориш съзнателно от глад, защото все още не можеш без физическа храна.

Кое създава повече (-) карма? " Не е ставало въпрос да не ядеш храна. :)Естествено че е по - добре да ядеш растителна храна, отколкото да умреш... Просто някой който явно още яде месо беше подметнал, че растенията също ги убиваме и страдат. Аз казах, че страдат по - малко от животните, а някой ме контрира като каза, че не било същото и ние не ги убиваме, а им ядем плодовете. Относно мислите : значи все едно в нас са засадени цветя и плевели, а мислите които преминават през нас са като дъждове : едните мисли са за цветята, другите за плевелите.Ако искаме да храним цветята, приемаме добрия дъжд, ако искаме да храним плевелите : приемаме лошия дъжд. :D Тоест мислите идват, а ние избираме дали и какво в нас да храним или да не храним посредством тях. :)

-------------------------------------------------------

Абе хора : не мога да намеря баланс. От нетът досега съм имал и имам полза, но сигурно ми е и вредял...Благодарение на него съм научавал и научавам много неща, някои от които ми обогатяват познанията на тема вегетарианство и ми помагат по - добре да се аргументирам при евентуални спорове. Ако не беше нетът, можеше и да не спра месото скоро. От друга страна се оливам в седенето пред компа, прекалявам с една игра, със слушането на музика, с четенето на форуми : общо взето прочитам и правя неща, които не мисля че са ми от полза, от друга страна покрай губенето на време научавам осъзнавам неща, които нямаше да науча или осъзная, поне не на този етап, а най - рано след години ...И не мога да намеря баланса. Често се е случвало да науча нещо полезно след часове прекарани в неполезност. Искам хем да не прекалявам със седенето, хем да извличам максимум полезност от седенето си, ама нещо не ми се отдават. :lol: От една страна трябва да съжалявам, защото компа много ме изморява и разсейва, а това със сигурност не ми е полезно за духовността, от друга страна покрай губенето на време съм научил/научавам неща, които са ми и които могат да ми бъдат полезни. Айде някой да се помоли за това да намирам по - лесно баланса. ;)Иска ми се така да става, че веднага да попадам на същностната информация, а не след много губене на време. Явно трябва да наблегна на четенето на по - конкретни материали, било то в книги или в нета. :lol:

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Основният инструмент за извеждане на съответните изводи е разума на човека. т.е. неговото РАЦИОНАЛНО мислене, нещо което той е издигнал в култ като единствен начин да прозре света. Нека се самопровокираме и си зададем следния въпрос: Дали рационалното мислене е най-доброто достижение на човек и дали е само добро? На пръв поглед въпроса може да изглежда безмислен, но да видим имаме ли основание да си го задаваме все пак? Според философията рационалното знание се извлича от опита, който получаваме с предмети , явления и отношения от всекидневния ни живот. Рационалното знание е сферата на интелекта.Инструментите на интелекта с които той работи са - РАЗЛИЧАВАНЕ, ОТДЕЛЯНЕ, СРАВНЯВАНЕ, ИЗМЕРВАНЕ и КАТЕГОРИЗИРАНЕ. Как работи интелекта?

  За да опознаем едно нещо, първото условие е да го РАЗЛИЧИМ от другите неща, да го различим от останалият свят,с което всъщност го и ОТДЕЛЯМЕ от останалия свят. След като вече сме го различили и отделили,тоест това нещо е привлякло нашето внимание, нашия разум започва да го СРАВНЯВА с другите неща( предмети,елементи,явления,процеси и т.н.).После започваме да го ИЗМЕРВАМЕ (височина,дължина,широчина,маса,тегло,скорост,обем и т.н..) и накрая го слагаме в съответната графа т.е. го КАТЕГОРИЗИРАМЕ

По този начин нашия разум създава един цял свят от мисловни различавания, различавания които можем да проумеем,само като ги съпоставяме едни с други, тоест като ги противопоставяме.Така ума изгражда цял свят от противоположности, които могат да съществуват само в релация,само във връзка едно с друго.Например,нашия ум не може да разбере какво означава бяло, ако няма изградена вече представа какво е черно, както и представа за останалите цветове.За да познаваме едно нещо ние трябва да го противопоставим на друго нещо. Същото е и с числата –ако някой ти каже нула,ти не би го разбрал за какво ти говори ако нямаш представа за другите числа -1,2,3,4,5....и т.н.

Колкото и някои да мразят абстрактното мислене на философията,има нещо,което е много важно е да се осъзнае. А това е, че независимо дали им е приятно или не, основна черта на рационалното знание при всеки човек е АБСТРАКЦИЯТА. Независимо дали го осъзнава или не – нашият разум работи само с абстракции.Абстракцията е основна черта на рационалното знание, тъй като при сравняване и класификация на неизмеримото разнообразие от форми, структури и явления от заобикалящия ни свят, разума не взема предвид всички черти, а само някои от тях, които счита за значими. Така той конструира една СХЕМА на реалността, в която нещата с които разума борави са ограничени до основните им очертания. 

Рационалното знание е система от абстрактни понятия и символи, които се характеризират с линейна, ПОСЛЕДОВАТЕЛНА структура, която е типична за нашето мислене и реч.Когато говорим,ние не можем да изразим всичко в един миг,а излагаме мисълта си последователно, във времето.В езика ни, тази линейна структура се разпознава и по използването на азбуки, които служат за предаване на мислите във формата на дълги редици от букви.

От друга страна е Реалността - естественият, истинският свят, с безкрайно- то си многообразие и сложност. Това е един многоизмерен свят, в който няма прави линии и напълно правилни форми. В този свят нещата протичат не последователно, а ЕДНОВРЕМЕННО. Това един свят, в който както доказа физиката, дори празното пространство е изкривено.Ясно е, че абстрактната ни система на рационалното мислене не може никога да опише и да разбере напълно тази реалност.

Извода: Всяко рационално знание е неизбежно и ограничено!

За повечето от нас е трудно да осъзнаваме НЕПРЕСТАННО ОГРАНИЧЕНИЯТА И ОТНОСИТЕЛНОСТТА НА ПОНЯТИЙНОТО МИСЛЕНЕ. Нашата ПРЕДСТАВА за реалността е много по-лесна за разбиране, отколкото самата реалност. Ние сме склонни да ги смесваме и да приемаме понятията и символите на реалността за самата Реалност.

Линк към коментар
Share on other sites

Всяко рационално знание е неизбежно и ограничено!

За повечето от нас е трудно да осъзнаваме НЕПРЕСТАННО ОГРАНИЧЕНИЯТА И ОТНОСИТЕЛНОСТТА НА ПОНЯТИЙНОТО МИСЛЕНЕ. Нашата ПРЕДСТАВА за реалността е много по-лесна за разбиране, отколкото самата реалност. Ние сме склонни да ги смесваме и да приемаме понятията и символите на реалността за самата Реалност.

Да. И това източните мъдреци са го разбрали преди хиляди години. Истинското познание се постига, напр. според Патанджали, чрез спиране модификациите на умът.

Линк към коментар
Share on other sites

Много и разни състояния са причина за смущението на човека. Изгубването на истината, изгубването на свободата, на здравето, това са състояния. Може скръбта да е следствие на един грях, на едно прегрешение, а може да се дължи и на друго. То са разни състояния. Когато човек сгреши, скърби, че е сгрешил. Или скърби, че е изгубил своята свобода. Това са две различни неща. По някой път ние мислим, че ако имаме истината и тя като ни освободи, няма какво да учим повече. Някои мислят, че като е свободен човек, може да прави каквото иска. Не, свободата е едно условие за правилното развитие на човека. Без свободата човек не може правилно да се развива. Знанието също не е достатъчно. От хиляди години животните все учат, човек все придобива знание. Ангелите имат знание. Знанието на ангелите се отличава от знанието на хората. Има много работи, които хората знаят, ангелите не ги знаят. Има много работи, които ангелите знаят, а хората не ги знаят.

Има много работи, които животните знаят, хората не знаят. Има много работи, които хората знаят, а животните не знаят. Сега вие може да се оплетете. Как е възможно един учен човек да не знае? Съвсем друга е мисълта ми. По някой път се питате един благороден човек защо трябва да работи с мотиката, как е дошъл до това положение, да работи. Ако един беден работи, вие го считате в реда на нещата, но ако богатият вземе да работи с мотиката, вие се чудите. Сега кое ви кара да се учудвате? Защо именно богатият е срамота да работи? Вие го съжалявате, понеже и той се съжалява, че е дошъл до това положение да върши работа, която не му подхожда. Той така мисли. Вие, като сте в негово присъствие, възприемате мисълта му и ви става жалко за него. Жалко ви е, понеже и нему е жалко. Неговата мисъл се предава на вас. Да, най-първо трябва да се освободите от мислите, които не са ваши. Те са чужди мисли. С чужди мисли не си служете. Една чужда мисъл, с която вие си служите, е изгубила част от своята сила. Всякога за предпочитане е да работите с мисли, с които никой не си е служил, понеже те са чисти.

из: "Киселина, основа и сол" (Общ Окултен Клас, 01.05.1935 05:00 Сряда, София) Беинса Дуно

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Пример за силата на мисълта.

за мисъл-форма,

за комбинацията на мисъл и емоционално изживяване, съчетани с гласно изказване ( звукови вълни):

Иде един човек при мене и ми казва: Ще се пръсна, не мога да търпя! ... ... Виждам де е болката ти, но трябва да почакаш малко. Зная, че нещо те мъчи, изпитваш тежест под лъжичката. – Така е, яде ме нещо. Ходих при няколко лекари, всички гледат на мене като на смахнат човек. Не зная, какво да правя. – Ще те излекувам, но какво ще дадеш за това? – Каквото искаш, само ми помогни. – Затвори очите си да не гледаш. След това го пипнах на едно място. Той извика: Олекна ми! Какво стана? – Нека да не знаеш всичко. Ако знаеш как ти помогнах, ще разказваш на другите, и болката отново ще се върне. – Щом е така, не искам да зная, как стана. Нека си отиде болката и повече да не се връща. Според мене, той е изпаднал в чуждо състояние и като припрян, не може да търпи.

Свят на промени

http://www.beinsadouno.com/old/lectures.php?id=2376

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

" Едно трябва да знаете : бъдещият живот, бъдещата култура зависят от мислите, които се поставят за основа. Като знаете това, вие трябва да бъдете внимателни, мислите ви трябва да бъдат светли, възвишени. Те ще послужат като материал за съграждане на бъдещата култура.

Една ваша мисъл може да направи много нещо. Ако вие имате една светла идея, една светла мисъл или едно светло предложение и проектирате тази ваша мисъл в пространството, например в Япония,в Китай, в Америка или в България, може би най - малко 10-15 души ще схванат тази мисъл, ще я подемат и разпространят, ще напишат нещо. Ще кажете : "Защо да не мога аз да напиша нещо, а трябва други да пишат ?" Това не е важно. Нека други да напишат нещо, може би в това време те имат повече сили . Радвайте се, че други са възприели вашата мисъл. Сега ние трябва да проектираме нашата мисъл, да и дадем един силен тласък, че да разтърси този свят. Тя може да го разтърси. Ние ще чакаме това време. Светът ще се оправи. Мисълта ни трябва да раздруса целия въздух, та като спят хората, трябва да възприемат всичките наши мисли. Аз вложа в ума си една светла мисъл, а някой богат човек я възприема и казва :"Дойде ми една светла мисъл, светна ми нещо ; аз отсега нататък искам да работя за Бога." Казвате : "Този човек е полудял." Не е полудял, но е схванал една чужда мисъл. Такъв пример имаме в Америка с Карнеги, който раздаде богатството си. Тази мисъл не излезе от него, но от един беден човек в света, когото никой не знае. Карнеги само възприе и реализира неговата мисъл.

Именно бедният никой не знае, но той се радва, че Божествената идея, с която живееше, е реализирана. Тъй щото не казвайте : "Аз съм прост, аз нищо не зная." Проектирайте една светла идея в света и я оставете. Нека горе знаят, че е ваша, а долу, на Земята, няма нужда да знаят чия е тази идея.

Правилното мислене определя вашето днешно състояние и служи за основа на много бъдещи идеи."

Откъс от "За силата на мисълта" - сборник с идеи на Учителя Петър Дънов

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...