Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (20.03.17 - 26.03.17)


Recommended Posts

20.03.17

Кислород – отличный молодой человек, а водород же – отличная красивая девушка; вода же – это только их приятное времяпрепровождение. Они любят друг друга, но никогда не женятся. Они соединяются и разъединяются. Кислород соединяется с водородом – сложатся вместе – образуют воду, дают угощение и снова же разъединяются. И в соединении, и в разъединении кислород остаётся кислородом и водород остаётся водородом.

...Что в человеке вы уподобите кислороду? Его ум – кислород, носит свет. Водород – это его сердце.

Три плода

 

Кислородът е един отличен момък, а пък водородът е една отлична, красива мома; водата пък – това е само тяхното забавление. Те се обичат, но никога не се женят. Те се съединяват и се разединяват. Кислородът се съединява с водорода – съберат се, дадат вода, направят едно угощение и после пак се разединят. И в съединението, и в разединението кислородът си остава кислород и водородът си остава водород.

...Кое в човека ще уподобите на кислорода? Неговият ум е кислородът, светлина носи. Водородът – това е неговото сърце.

Трите плода

Линк към коментар
Share on other sites

21.03.17

В чём состоит различие между обыкновенным человеком и поэтом? Существует большое различие в способе, по которому они воспринимают жизнь. Поэт воспринимает то, что обыкновенному человеку и не снилось. Когда говорит обыкновенный человек, то он будет говорить о вещах, не имеющих ни содержания, ни смысла. Обыкновенный человек – практичен. А поэт же выберет самые красивые и самые поэтические слова и сложит их в определённый порядок; в том, что он написал, имеется смысл.

Самый совершенный идеал

 

В какво седи разликата между един обикновен човек и един поет? Има голямо различие в начина, по който те схващат живота. Поетът схваща това, което обикновеният човек не е сънувал. Когато говори, обикновеният човек ще говори върху неща, които не са съдържателни, нямат смисъл. Той е практичен. А пък поетът ще избере най-хубавите и най-поетичните думи и ще ги нареди, и има смисъл в това, което е написал.

Най-съвършеният идеал

Линк към коментар
Share on other sites

22.03.17

...Не раздваивайтесь по отношению к работающему в вас Божественному принципу, потому что он тот, кто даёт вам вдохновение. Если ты делаешь всё по любви – ты будешь сильным. В этом нет исключения по отношению к тем, кто живёт таким образом. Тот, кто делает всё по любви, будет сильным. Если мы не вкладываем любовь в то, что мы делаем, тогда присутствуют исключения. Существует исключение 50%, 75 %. В Божественных делах нет исключения, в другом методе – существуют исключения. Я говорю только для тех, кто хочет идти по пути ученичества. А к слушателям то, что я говорю, не относится, вы можете идти по тому пути, который вы знаете, и будете нести последствия [выбора пути].

Один лев

 

...Не се раздвоявайте по отношение на онзи Божествен принцип, който работи във вас, защото той е, който ви дава вдъхновение. Щом вършиш нещата по любов, ти ще бъдеш силен. По отношение на ония, които живеят по този начин, няма изключение. Който върши нещата от любов, за него няма изключение. Щом не вършим нещата от любов и имаме известни човешки съображения, тогава има изключения. Има изключение 50%, 75%. В Божествените неща няма изключения, в другия метод има изключение. Аз говоря само за тези, които искат да вървят по пътя на ученичеството. А онези, които сте слушатели – това, което говоря, не се отнася до вас, вие можете да вървите по онзи път, който вие знаете, и ще си носите последствията.

Единият лев

Линк към коментар
Share on other sites

23.03.17

Вот и мысль, которую я хочу вам оставить: я не хочу от вас никаких религиозных, никаких догматических верований. «Но нам нужно быть хорошими». Спрячьте слово «надо» в торбу и не вынимайте оттуда. Не говорите, что «надо» петь, играть на музыкальных инструментах. Достанете скрипку и будете петь, играть. Но за игру денег брать нельзя.

Если говорю

 

Сега мисълта, която искам да ви оставя, е следната: От вас не искам никакви религиозни, никакви догматически вярвания. "Ама трябва да бъдем добри." Думата "трябва" ще я турите в торбата си и няма да я изваждате навън. Няма да казвате, че "трябва" да се пее, да се свири. Ще извадите цигулката и ще пеете, ще свирите. Но като свирите, няма да събирате парса.

Ако говоря

Линк към коментар
Share on other sites

24.03.17

Теперь пишите по теме «Новый способ мышления». Новый способ мышления заключается в том, что нам нужно любить. Но здесь само выражение необходимо исправить. Само слово «надо» уже относится к старому способу мышления. При новом способе слово «надо» следует заменить другим словом. Можно заменить на слово «да» или прямо сказать: «Любимый». Какое из трёх выражений – «нужно любить», «любить» и «любимый» приведёт к результату?

Старый и новый порядок

 

Пишете сега върху темата "Новият начин на мислене". Новият начин на мислене е, че ние трябва да любим. Но тук самият израз трябва да се поправи. Самата дума "трябва" е вече стар начин. При новия начин думата "трябва" трябва да се замени с друга дума. Може да се замени с думата "да" или направо да се каже: "Любе" От тези три израза - "трябва да любиш", "да любиш" и "любе" - кой от тези три израза ще произведе резултат?

Стар и нов порядък

Линк към коментар
Share on other sites

25.03.17

Поэтому говорю, имейте в виду – когда идут ангелы, то они идут для того, чтобы нас научить. Под «ангелом» я подразумевая тех наших братьев, которые являются совершенными проводниками Божией Любви. Ангел, придя, покажет вам, как исполнять волю Божию.

Новый опыт

 

Та казвам, ще имате предвид - когато ангелите идват, те идват, за да ни научат. Под „ангел" разбирам ония наши братя, съвършени проводници на Божията любов. Той, като дойде, ще ви покаже как да изпълняваш волята Божия.

Новият опит

Линк към коментар
Share on other sites

26.03.17

Кто-то говорит, что видел ангела. Вы не знаете что такое ангел, какую красоту он представляет. Вы не знаете об ангельском лице. Если на тебя посмотрит ангел – в тебе настанет такой мир, всё в тебе уладится, все недовольства в тебе исчезнут; в тебе воцарится новый свет и зародится желание быть как ангел. И ты не можешь освободиться от него (этого желания) и ты не можешь освободиться от той формы. В лице ангела нет ничего, связанного с корыстью, оно – детский взгляд, взгляд так хорош, что ты от всего (что тебя тревожит) освобождаешься. У ангела ум, сила и жизнь сочетаются так, что ты видишь соразмерность тела и лица.

Закон свободы

 

Някой казва, че е видял ангели. Вие не знаете какво е един ангел, каква красота представлява. Не знаете какво лице е ангелското лице. Като те погледне, такъв мир настава в тебе – всичко в тебе се стопява, всички недоволства в тебе ще изчезнат и ще се възцари една нова светлина в тебе, и ще се зароди в тебе желание да бъдеш като него. И ти не можеш да се освободиш от него, и ти не можеш да се освободиш от тази форма. В ангелското лице няма нищо користолюбиво, то е един поглед на детство, един поглед така хубав, че ти от всичко се освобождаваш. У него умът, силата и животът така са съчетани, ти виждаш такава съразмерност в тялото и лицето.

Законът на свободата

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...