Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Все по-объркан...


Recommended Posts

Здравейте отново!Преди време бях писал една тема за мен и моя проблем с натрапливи мисли,отключени след моментна раздяла със семейството ми,шест месечна паралелна връзка със друга жена и последвала раздяла със нея.Накратко,жена ми и детето се прибраха,ние си дадохме ново начало,аз си взех отпуска и всичко всякаш леко-полеко се подреди,така както искам.След месец и малко,обаче всичко започна по старо му,натрапливи мисли,винаги свързани с това,че полудявам,че губя контрол над себе си,че наранявам детето си,жена си,себе си.С много четене по темата,разбрах доста неща и се владеех,вършех си задълженията,изпитвах удоволствие,изпитвах чувства,радвах се на нещата,които обичам,спортувах и т.н.Говоря в минало време,защото от около месец и половина,всичко това спря,вече не изпитвам удоволствие от нещата,които обичам,обожавам футбол,да гледам и играя,а сега го правя само за да се случва нещо,в смисъл мога и без това.Започнах да плача,споделях много със жена ми и при всяко споделяне се разплаквах,а сега не мога нито да се разплача,нито да се нервирам,нито да се зарадвам като преди.Загубих си съня,загубих си апетита и удоволствието от храната,следователно загубих и 5 килограма.Чувствам се така,сякаш някой изгаси огъня в мен..Бях на психиатър,разказах му всичките си премеждия през последната половин година и всичките ми симптоми,каза ми че съм в депресия и ми изписа..Не се сещам за името,защото живея в Германия,но в България,мисля че се казва Тритико.Както и да е,не го купих и се боря сам,без лекарства,само с четене и действия.Работя си,гледам да излизам с приятели със семейството си,спортувам и т.н.Проблемът който най-много ме тормози,не са натрапливите мисли,не е депресията,а се състои в това,че..Незнам и аз как най-точно да се изразя,но където и да съм,каквото и да правя,имам чувството,че съм страничен наблюдател,че не съм там,а знам че съм там..Говоря си нормално със всички,правя всичко нормално,нямам ритуали и т.н,но това чувство на нереалност ме съсипва.Това чувство ме кара да си мисля,че полудявам,това чувство ме кара да мисля нон-стоп,че нещо ще се случи,незнам и аз какво,но ще се случи..Много добре знам и си спомням как виждах света преди няколко месеца и как си живеех живота,и много добре осъзнавам как го виждам сега,също така и как живея сега.Започнах прием на Омега3,Витамин Д3 и Витамин б комплекс плюс магнезий,от тогава се чувствам по-добре,не се чувствам депресиран,пия мента,глог и валериан по 1 на ден за успокоение.Проблемът ми е,че не чувствам нищо..Не се чувствам себе си,не чувствам радост,нито тъга..Нищо,празнота..За пример ще дам една случка от днес.Лежа си в спалнята и чувам под прозореца ми някой вика "Мамо,мамо",познат глас,досущ като моя 4 годишен син,който би трябвало да е на детска градина по това време.Показах се,и да беше той,сам самичък,тръгнал си,избягал докато били навън и вървял 2 спирки до вкъщи.Слава Богу,на детенцето му няма нищо,но ако това се беше случило преди Януари месец тази година,първо сърцето ми щеше да се пръсне,второ щях да се карам и да напляскам малкия и трето,щях да набия възпитателя му в детската градина.Нито едно от нещата не се случиха при мен,не се скарах на детето,не ми изскочи сърцето,бях просто малко шокиран,прегърнах го и благодарих на Бог,че е добре,но като цяло това не е нормално за мен..Искам да намеря себе си и пламъкът,който гореше в мен,всяко мнение ще ми бъде от полза!Знам,че това е време на промяна,време за решения,и когато реших да се променя,когато реших да се разделя със паралелната ми връзка и да бъда човекът,който искам,бащата и мъжът,аз загубих себе си и изпаднах в това състояние.Не мога да си обясня защо,но е факт че има подобрение и именно това ми дава сили и кураж!Благодаря ви за търпението,отделеното време и евентуалните отговори!

Линк към коментар
Share on other sites

Режимът на битка, поддържан от теб по отношение на "лошите" мисли те е държал в тревожност --> Когато тревожността не бива решавана известно време, мозъкът вкарва човека в депресивен режим, с което тревожността до голяма степен се погасява, за сметка на появилите се тъга, безсмислие, празнота, безчувственост... Нереалното усещане и реакцията ти спрямо него е част от този процес на преминаване от тревожно в анхедонично (безчувствено) състояние. Дереализацията те учи на нещо важно - да губиш малкия невротичен контрол и се доверяваш. Да се доверяваш на тялото, Себе си, живота, Бога. Ти обаче се бориш, което поражда изтласкването на страховете, дисоциира ги, а в по-силна тази битка закономерно прераства в потиснатостта, в която сега си.

Един добър признак е, когато тревожността се върне. Защото тя е по-лекото състояние, с което се работи и което всъщност поражда и потъването, в което си. Вероятно и в Германия, освен в България, има вещи и холистично работещи терапевти, които могат за няколко сесии силно да повлияят състоянието ти. Да ти помогнат да си помогнеш качествено - с транс, умения за работа с дереализацията, с мислите. Важно е терапевтът ти да бъде умел, да знае и може, наистина да се справя. Проучи и виж кой е такъв. Друг вариант са нет консултациите през скайп или друга медия с терапевт от България. Но, също е много важно да е изключително вещ и да те води със здрава ръка,,а не просто да си говорите! 

От гледна точка на нас, терапевтите - нищо особено не преживяваш - работим със случаи като твоя ежедневно. Това, което виждам е, че е добре да поработиш обаче с добър колега! Умишлено го повтарям и се надявам да го чуеш и направиш! Успехи!

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви за отговорите!Спрял съм да се съпротивлявам и на мисли,и на усещания,опитвам се да живея нормално и пълноценно и така се чувствам по-добре!Проблемът е,че прекалено много мисля върху това и се наблюдавам,а със самонаблюдението и четенето нон стоп в интернет се връща и състоянието.Както и да е,ще поработя и върху това.Аз нямам доверие на немците,не ги харесвам като хора и мисля,че една такава терапия,ще бъде безмислена.Ако мога да се консултирам с вас чрез скайп или с някой ваш колега,който бихте ми препоръчали,с удоволствие бих го направил,защото знам че съм на правилен път,просто трябва някой да ме поведе.Др. Първанов,антидепресанта ми го изписаха в най-малката доза и само преди лягане,за да ме успокоява и да спя нормално.Интересното е,че аз не се чувствам напрегнат преди сън,нито тревожен,нито изплашен.Заспивам си нормално,просто се будя много рано и ми е трудно да заспя отново.Това неше преди седмици,от около седмица вече спя доста по-добре,заспивам бързо и мисля,че има подобрение.За недоспиването ми,спомага и котаракът ни,който всеки ден в 4-5 часа решава да скача,да мяука и да се блъска във вратите.Както и да е,кастрирахме го и се надявам да е послушен вече.Имам напредък,пак казвам,но и прекалено големи очаквания,че това състояние трябва едва ли не,да премине за 1-2 дни,сигурно имот там идват проблемите.Благодаря за отговорите отново и ако е възможна консултация с някой от вас,бих се радвал да я направя!

Линк към коментар
Share on other sites

,,вече не изпитвам удоволствие от нещата,които обичам,обожавам футбол,да гледам и играя,а сега го правя само за да се случва нещо,в смисъл мога и без това.Започнах да плача,споделях много със жена ми и при всяко споделяне се разплаквах,а сега не мога нито да се разплача,нито да се нервирам,нито да се зарадвам като преди. ,,

 

Антидепресанта е за това, да може да изпитваш чувства, независимо какви.

А, четенето в нета е страхотен метод ....да ставаш все по-зле и по зле.

Линк към коментар
Share on other sites

Разбирам ви.Аз чувствам,не съм станал точно безчувствен,но и не е както бях преди,няма го този темперамент и т.н.Има ли от какво да се притеснявам докторе?Изчетох много за шизофрении,БАР,психопатии и т.н,знам че това беше грешка,но в страха си да не ми се случва нещо,направих тази грешка.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...