Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

 Здравейте,

Търся помощ,крещя за помощ,на 27 години съм,мама почина внезапно,когато бях на 16,бях много привързана към нея,много я обичах.Н 21 год. започнаха паник-атаките ,овладях ги за около година,но остана тревожността и мислите за смърт и болести.След година се почна истинския кошмар-ОКР.Отначало беше досадно,но след година ,след поредица от разочарования в професионален и личен план това нещо се превърна в ЧУДОВИЩЕ.

Започнах терапия чак след 2 години, което отчитам като огромна грешка.След година и половина терапия мога да кажа,че най-после имам някакво подобрение.Не изпълнявам ритуали почти,но лошите мисли и тревожността останаха.

И напоследък дойде нещо ново и ужасяващо,направо е невероятно колко цветове и форми има страха !

Изведнъж пред очите ми ,в будно състояние ,ми изниква супер реалистично,че съм в кола и се врязваме в тир.А не ме е страх и да пътувам и да шофирам,от тогава дори съм изпътувала повече от 1000 км.Обичам да пътувам.Оттихна за няколко седмици и сега БААААМ-отново ! Непрекъснато съм в колата и бауум-удряме се ! 

Така бях няколко дни и ми мина.После,за мой късмет гледах някакво предаване по Дискавъри и нам имаше случай за починал човек от страх в някяква пещера ... Чудесно ! Моя тревожен мозък веднага започна да се храни с тази тема ....

Сърцето ми прескача,просто не зная как да ги спра тези сцени.

Имам приятели,прекрасна сестра,която ми помага,работа,която не обичам,но парите са добри,не мога да практикувам моята професия,заради тревожността ми,имам приятел,който е извън България в момента.Баща ми наскоро получи инфаркт,което е огромен стрес и постоянно ме е страх да не ми стане лошо пред него и въобще да го безспокоя  за каквото и да било.

Освен спорт и медитация някой може ли да ми предложи някакъв лек ? Бих пила всякакви билки,но антидепресанти-никога ! 

 

Благодаря ви предварително ! 

 

Редактирано от Ariel9
Линк към коментар
Share on other sites

Спрях терапията ,ходя само контролно от време на време,откакто се появи този не съм ходила все още ,мислех да отида,но исках да видя дали мога да се справя без посещение

Редактирано от Ariel9
Линк към коментар
Share on other sites

,,След година и половина терапия мога да кажа "

не ти ли е показано какво да правиш ?Да знаеш че си трябва воля и упоритост за да се придържаш към определено мисловно поведение .

Линк към коментар
Share on other sites

Ами все си повтарям,че това е израз на стрес,прилагам техниките,научени (явно не асимилирани от мен) при терапевта,медитирам,дишам дълбоко,но тези картини постоянно ми изниква и ми разказват играта,който може да сподели негови техники за справяне на тревожни мисли и състояния ще бъда изключително благодарна !

Линк към коментар
Share on other sites

Щом си посещавала терапевт , значи имаш някаква нагласа или представа за нужното .Ако послушаш случаен човек няма гаранция че това веднага ще ти помага . Дали няма да разруши вече постигнатото .Тук във форума има терапевти . Огледай профилите им . може да пишеш и в психотерапия онлайн .

когато искам да не мисля за нещо а то е супер натрапливо и негативно . Правя както казваш дълбоко дишане но ритмично , като се фокусирам в изпълнението и стриктно следя ритъма .Тук във форума има молитви и формули от Дънов . Използвам формули при вдишване и издишване . За след това съм си подготвил визуално и логично , теми за коити мога да мисля , Такива които ме радват , успокояват , утвърждават ме като човек  .

Цитат

Така бях няколко дни и ми мина.После,за мой късмет гледах някакво предаване по Дискавъри и нам имаше случай за починал човек от страх в някяква пещера ... Чудесно ! Моя тревожен мозък веднага започна да се храни с тази тема ....

Независимо че си спокойна е нужно всеки ден да правиш нещо(упражнения) за затвърждаване на вътрешното си равновесие  . Има много общовалидни системи за това , вяра в собственото здравомислие , йога , религия  . Но терапевт може да подбере подходящите за тебе . Те обикновенно се менят с течение на вътрешното израстване

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Много, много,много благодаря за изчерпателния и полезен отговор !!!Ще потърся молитвите и формулите,които помагат на теб :) Ще посетя терапевта,който е чудесен,но аз не слушам ... 

Редактирано от Ariel9
Линк към коментар
Share on other sites

Формулите имат определено времетраене , И предизвикват в ума определени представи . Те трябва да са подходящи за теб .Зависи от светогледа ти

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...