Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Здравейте д-р Първанов!Приемах анафранил за лечение на генерализирана тревожност в рамките на шест месеца/приблизително т началото на октомври 2016 до края на март тази година!Наложи се да спра приема му рязко поради факта че,няма внос на този мадикамент!Приемах по 25 мгтаблетка дневно разделена на два приема по половинка сутрин и обядТова е твърде низка доза но все пак я вземах почти половин година!Вече точно месец не съм вземал от препарата!Не зная колко време продължава действието му ,предвид дългия прием но сега се страхувам да няма някакъв риск за здравето ми от това че го прекъснах толкова рязко!Допреди няколко дни се чувствах съвсем нормално ,единствено чувството за електрошок минаващ за секунда през главата ми ми напомняше че съм прекъснал лечението!Но от няколко дни се чувствам адски уморен в чисто физически план,започнаха и едни доста неприятни ярки картини като калейдоскоп особено преди заспиване ,което ме притеснява допълнително!Не зная дали това са симптоми на абстиненция от спирането на лекарството или за съжаление тревожността се завръща !Би трябвало при почти цял месец вече да съм се изчистил от анафранила поне така мисля!Основният ми въпрос към вас е има ли сериозен риск за здравето ми от рязкото спиране,трябва ли да започна отново да пия анафранила и да се опитам след време да го спра плавно ,или според Вас критичният период на абстиненция е вече отминал и не се налага нов прием,а тези неразположения дали ще отшумят/умората,трудното заспиване и тези сякаш нескончаеми мисли и картини са от реакцията на организма след спирането!Благодаря Ви предварително и бъдете здрави!!

Линк към коментар
Share on other sites

Няма абстиненция при спирането на антидепресант.Няма.Тези лекарства при която се наблюдава такава се отпускат със специална рецепта.Това са основно лекарства от групата на бензодиазепините, най-популярни от които са - диазепам, ривотрил, лексотан, тракнсен и десетки други.

Тук обаче не влизат антидепресантите, защото при тях няма физическа зависимост и съответно абстиненция.

За съжаление, вие сте попаднали в голяма заблуда.Няма лечение на генерализирана тревожност с медикаменти.Те могат временно да стопират част от симптомите, но не и да доведат до трайното им повлияване.За това, след спирането на медикамента, нещата се връщат в началото.Това е, избрал сте погрешен метод.

Линк към коментар
Share on other sites

преди 1 час, д-р Тодор Първанов каза:

Няма абстиненция при спирането на антидепресант.Няма.Тези лекарства при която се наблюдава такава се отпускат със специална рецепта.Това са основно лекарства от групата на бензодиазепините, най-популярни от които са - диазепам, ривотрил, лексотан, тракнсен и десетки други.

Тук обаче не влизат антидепресантите, защото при тях няма физическа зависимост и съответно абстиненция.

За съжаление, вие сте попаднали в голяма заблуда.Няма лечение на генерализирана тревожност с медикаменти.Те могат временно да стопират част от симптомите, но не и да доведат до трайното им повлияване.За това, след спирането на медикамента, нещата се връщат в началото.Това е, избрал сте погрешен метод.

Благодадя Ви д-р Първанов за светкавичния ,изчерпателен и коректен отговор!Той ми носи успокоение и същевременно и ме кара да се замисля как да продължа живота си нататък!За каква препоръчителна практика ще ме посъветвате за да заживея и аз нормално,извън оковите на страха за живота и здравето ми?Вече останах буквално без сили 30 години да живея в този ад в който съм се вкарал сам за съжаление!Огромното ми желание е да се срещна непосредствено със Вас ако е възможно!Ще направя всичко за да се срещнем при съгласие от Ваша страна!Благодаря Ви Бог да Ви пази!Вие подарявате надежда а тя е всичко за такива като мен!Хубав и спорен ден!     Пенко

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...