Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sign in to follow this  
chris

Любовта

Recommended Posts

Естествено една от темите, която много ни вълнува, е темата за любовта. Всеки си търси човека - от младежчета като нас до побелели баби и дядовци - всеки си търси партньор в живота, или своята половинка, накратко казано - гадженце :)

Какво занчи за вас това да си имаш гадже, какъвв човек си търсите? Приемате ли го насериозно, готови ли сте на всичко в името на любовта, или по-скоро за вас това е развлечение?

Споделяйте моля и опит в практиката :), не само сухи теории. :)

Та така, това е темичка, посветена на любовта, привличането и отношенията между половете, какво тя значи за вас, имате ли си любим/любима, какво сте готови да направите за нея/него, какво значи "мръсната" думичка секс за вас, преживявали ли сте го... и всякакви такива неща.

Моля, заповядайте :):)

Сподели това мнение

Е, любовта е едно много хубаво нещо и това всеки го знае, но за съжаление винаги има и разочарования и провали. Някои малки други големи, но винаги с влияние. Едно е да се разделиш с човек, който не се е държал тобре с теб и от двете страни е имало разногласия, но друго е да се разделиш с човек, който те е карал да се радваш когато си с него и си прекарвал наистина много добре. Има разлика в изживяните моменти, но когаото всичко си ОК значи живей и се радвай на човека, с който си! :D:D Аз съм ставал свидетел на много приятни и неприятни ситуаций. Но винаги съм си казвал така: Има още много време няма да се ядосвам за някой, който не ме кара да се чувствам щастлив. Е рaзбира се имало е моменти когато ми е било много гадно, но това отминава :)

Редактирано от Trance

Сподели това мнение

Транс,

Едно е да се разделиш с човек, който не се е държал тобре с теб и от двете страни е имало разногласия
Можеш ли да се разделиш с човека вътре в теб, който ги предизвиква тези разногласия ? Щот с другия е по - лесно някакси :)

Аз лично не още.

Има още много време няма да се ядосвам за някой, който не ме кара да се чувствам щастлив

И аз все си повтарям:

Няма да се ядосвам, кво кат не се чувствам щастлив със себе си, се мога да се променя. Е получава се и то с неознаваеми темпове.

А иначе те разбрах, какво имаш впредвид.

Поздрави:

Продължавай да бъдеш бавен, да се гневиш.

Са по темата:

Никак не ми се пише за любофтъ, щот немам време. - Ей го най - якото оправдание. Мозъка ни може да измисли още хиляди... ма не помагат.

Не, че ще са лъжа де.

А иначе http://www.lover-bg.com/

Разгледайте го този сайт в него има много истини, но не се доверявайте на абсолютно всичко, което пише там. Има и някой заучени правила, които създават само мъка и раздори, обаче понеже сме свикнали да се възползваме от това в любовта се работят, ама за кого... Има мъже и жени които нарочно искат да те вкарат в пътищата на лукавия да станеш по - слаб от тях и да те пленят, използват за пионка. Ако някой от вас стане като тях заради това, което препоръчвам, аз съм чист нема да му нося и последствията на този пич.

Но има и някой много полезни и правилни съвети. А лошите ще можете по - добре да разпознавате и да сте имунизирани.

Отсейте.

Карай... метнете едно око не се старайте да запомняте и прилагате нищо на практика и не си правете планове от сорта ей са ше направя точно еди кое си, еди кога си. Оставете ситуацията да прецени или вия да я прецените.

Редактирано от PeaceMAker

Сподели това мнение

Аз разграничавам няколко типа любов: приятелска (взаимно доверие, невъзможност за живеене без определени хора, свързват ви много неща), родителска (към и от родителите към децата им) и най-трудната за намиране, но и най-сладка - истинската любов, между двама човека, решили да обвържат съдбите си в името на нещо по-добро.

Най-много ценя първата, защото без приятелите си трудно бих живял, към родителите си изпитвам винаги топли и добри чувства, свързани най-вече с доверие и респект, 3тата, истинската любов, още не съм я намерил, рано ми е (18), въпреки че я търся, досега само съм се опарвал. Да се надяваме, че скоро ще я намеря.

Сподели това мнение

някой казват, че повечето мъже търсят външната красота у жената, не е вярно- всички я търсят, но всеки един си има различно разбиране за понятието "външна красота" wink.gif

Сподели това мнение

Guest Дриада

За външната красота, това е много относително понятие.Може би по- точно би било, какво е вътрешното ти усещане за човек в първите 7 секунди.Вътрешния глас и шестото чувство никога не лъжат.Мисля си от позицията на тиинейджърите, че има да търсят, да преценяват.Самия живот предразполага към това.Две дини под една мишница не може да се носят, в смисъл образование, любов.Дори хората, които са образовани, завършили или пък финансово сигурни и те винаги са придирчиви, ценностите сега много се менят.В години на несигурност, най- силно упование трябва да имаш в Божественото.

Сподели това мнение

3тата, истинската любов, още не съм я намерил, рано ми е (18), въпреки че я търся, досега само съм се опарвал. Да се надяваме, че скоро ще я намеря.

:)Да споделя моите размишления по темата Любов.Във всяко ново търсене човек трябва да дава още повече от себе си.......за да получи повече така че да компенсира паренето и приятното усещане да е толкова голямо, че да го заглуши.Иначе излиза на минус........малко странна математика.:3d_146:

Сподели това мнение

Естествено една от темите, която много ни вълнува, е темата за любовта. Всеки си търси човека - от младежчета като нас до побелели баби и дядовци - всеки си търси партньор в живота, или своята половинка, накратко казано - гадженце :)

Какво занчи за вас това да си имаш гадже, какъвв човек си търсите? Приемате ли го насериозно, готови ли сте на всичко в името на любовта, или по-скоро за вас това е развлечение?

Споделяйте моля и опит в практиката :), не само сухи теории. :)

...

Извинявам се, че се намесвам в тийнейджърския форум, отдавна вече съм преминала тези години, обаче като се сетя колко смътни бяха нещата за мен тогава, та реших да споделя малко опит (а не теория), както е и помолено :)

Какво ми направи впечатление (и то едва при ретроспекция, след години) - ами ако човек не е готов на всичко в името на любовта, май животът бави и бави срещата с неговия човек.

В смисъл, ако човек си живее, ценейки най-много развлеченията с приятели, или поставяйки на първо място кариерата, или каквото и да било друго (включително собствената си самостоятелност и самодостатъчност, а понякога на първо място е страхът от нещо - от мъже/жени, от неуспешна връзка и др.п.), и всичко това най-често подсъзнателно, но може и напълно съзнателно, а същевременно убеждава сам себе си и околните, че търси любовта и как на, все не му се отдава да срещне някой, в който да се влюби - е, няма да стане. Това го казвам от собствен опит (няколко пъти сме се разминали с моя съпруг, преди да успеем да се срещнем ;) )

...

Та така, това е темичка, посветена на любовта, привличането и отношенията между половете, какво тя значи за вас, имате ли си любим/любима, какво сте готови да направите за нея/него, какво значи "мръсната" думичка секс за вас, преживявали ли сте го... и всякакви такива неща.

Моля, заповядайте :):)

Другото - твоя човек е много лесно да се разпознае; просто няма как да се сбърка. Понякога (на човек му се иска да го срещне, чувства се самотен или кофти, че другите около него са с гаджета, а той не, а и хормоните отвътре бушуват) се припознава в някой и често този някой по външни белези, че и вътрешни, е близък до този истински твой човек, обаче е желателно, ако не усетите и двамата неудържимо привличане, да си спестите поне сексуалните преживявания. Нямам нищо против уж "мръсната" думичка секс, но тя значи много повече от едно механично съвкупление. Болшинстовото хора и не подозират какво си причиняват (на себе си и на този, с който го правят), въпреки че са подходили уж разумно, според съвременните концепции - т.е. взели са предпазни мерки с някакъв вид контрацепция. А когато е с твоя си човек, сексът е най-нежното, силно и интимно преживяване; връзка на много по-дълбоко/фино ниво.

П.П. Сега се усетих, че малко едностранно съм написала поста си. Вярно е и обратното - има млади хора, които по волята на родители, приятели, обкръжение се стремят съзнателно към кариера или нещо друго, но отвътре, подсъзнателно са ориентирани именно към осъществяване на връзка и ... точно и това се получава, а после родителите се тръшкат защо така тяхното прекалено младо (според тях) и уж амбициозно дете се е обвързало и то толкова сериозно, "твърде рано" е намерило човека на живота си.:)

Редактирано от Диана Илиева

Сподели това мнение

Диана, много са ти хубави съветите, полезни бих казала за младите. Добре ще да се вслушат в тях, но аз честно казано имам съмнения, че те биха го осмислили въпроса по този начин. И то не заради друго, а заради възрастта, хормоните, опита. Все пак дано са повече юношите, които попаднат на техния човек по възможно най-добрия начин, това е само едно пожелание.

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега
Sign in to follow this