Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Паник Атака и загуба на хранителен рефлекс


Recommended Posts

Преди 2 години преживях адски силна и животопроменяща паник атака докато се хранех. Прекарах 6 часа в болница и дишах в торбичка преди всичко да отмине. От тогава се храня хапка по хапка и чакам всяка хапка да стане вода в устата ми напълно. И чак след това я преглъщам на изжабуркване един вид. Не мога да ям с други хора стресират ме всякакви шумове по време на ядене като : викане, коли , клаксони, блъскане, отваряне на врати и пр. Дори като пия неща ми е като в повечето пъти. Не знам как да си възстановя несъзнателния хранителен рефлекс да премахна стреса и да мога да стана нормален човек като преди. Моля  ви ако има начин да ми помогнете със съвети или като прецените за добре. Благодаря ви предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, съзнанието ти обуславя действието (храненето) с дадената случка, паник атака. Всеки път, когато правиш нещо такова изпитваш напрежение, защото несъзнавано  или полу осъзнато се страхуваш, че ситуацията ще се повтори. Това, което бих ти препоръчал е психотерапия, като е важно да се отработи травмата, която е създадена. Като техники може би EMDR, TEC, хипнозата биха повлияли положително.  Просто това, което изпитваш сега се е хронифицирало и имаш нужда да приучиш съзнанието си към ново, по-адекватно поведение, отношение. Сигурен съм,  че ще намериш изход, потърси помощ!

Поздрави! В крайна сметка толкова хора искат да се храня бавно, всъщност дори това е по-полезния начин на хранене. Може би има друг човек, който си мечтае да се храни по този начин..Странно нещо е света :)

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за съветите и подкрепата. Аз се радвам,че ям по бавно знам,че храната се смила по добре така. Но факта, че организмът ми е супер стресиран и всичко наоколо ме дразни като се храня е голям проблем. Аз съм адски социален човек и не обичам да страня от хората поради фактът, че не мога да се храня нормално. Просто се моля на БОГ и на себе си да се самоизлекувам скоро.

Линк към коментар
Share on other sites

,,Просто се моля на БОГ и на себе си да се самоизлекувам скоро. ,,

Това е все едно, аз да му се моля на  Бог , да ми окапе перушината или  да ми се махнат рогата и копитата.Да, той е бог и може всичко, но как да ми помогне в случая като нямам нито крила нито рога и копита? Как?

Ти не си болен и по тази причина бог няма как да те излекува.Страхлив си, трябва да стане6 смел.Помоли го за това, но знай ,,Бог помага, но в кошара не вкарва.,,.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви докторе но как да преборя стреса и другите фактори. Техника или съвет моля. И все пак нали знаете не питаи старило а питаи патило. Докато не ви е на вашата глава нямате идея колко е трудно да се превъзмогне. Не става със магическа пръчка, щракане на пръсти или рестартиране като компютър :)

Линк към коментар
Share on other sites

,,Преди 2 години преживях адски силна и животопроменяща паник атака докато се хранех". Подчертаното те праща автоматично на терапевт .Но искам да споделя нещо по обикновенно . Нещо което е нормално да се случи на мнозина .И е следствие главно на неправилно хранене . Ако се храниш защото е време за това и бързаш , защото си закъснял за важна среща .И ако не си предвидил да вземеш чаша вода за преглъщане . Нали нямаш време да чакаш естествените процеси в устата и гълташ на сухо .Нищо чудно да получиш спазъм в някой участък на хранопровода .И ако реагираш негативно(защото това  пречи на плановете ти) , получаваш болка като при схващане на крак . Даже пари А залъка стои там , по средата и не мърда ... Лесния  метод  за лекуване на спомена , когато не е затвърден е правилното хранене .С години .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

преди 5 часа, Ivanov82 каза:

Благодаря ви докторе но как да преборя стреса и другите фактори. Техника или съвет моля. И все пак нали знаете не питаи старило а питаи патило. Докато не ви е на вашата глава нямате идея колко е трудно да се превъзмогне. Не става със магическа пръчка, щракане на пръсти или рестартиране като компютър :)

Статистиката сочи, че най- много статии има написани по повод техники и методики, но ефективността от тях е в края на скалата, т.е. доста малка.  Трансмитера е самият терапевт. Неговата личност, връзката, която ще направи с клиента, за да може вторият да усвои и приложи това, което усвоява в процес на работа.

Линк към коментар
Share on other sites

Нищо не може да се реши със щракане на пръсти. Много хора "блуждаят" в проблема си, защото са нетърпеливи за да подходят към терапия. Да, терапията отнема време но дори и всяка техника която се използва отнема дълго време докато проработи (дори не е сигурно дали ще се изпълни правилно при някой който хал хабер си няма от психология). 

Линк към коментар
Share on other sites

В 29.04.2017 г. at 17:05, Ivanov82 каза:

Преди 2 години преживях адски силна и животопроменяща паник атака докато се хранех. Прекарах 6 часа в болница и дишах в торбичка преди всичко да отмине. От тогава се храня хапка по хапка и чакам всяка хапка да стане вода в устата ми напълно. И чак след това я преглъщам на изжабуркване един вид. Не мога да ям с други хора стресират ме всякакви шумове по време на ядене като : викане, коли , клаксони, блъскане, отваряне на врати и пр. Дори като пия неща ми е като в повечето пъти. Не знам как да си възстановя несъзнателния хранителен рефлекс да премахна стреса и да мога да стана нормален човек като преди. Моля  ви ако има начин да ми помогнете със съвети или като прецените за добре. Благодаря ви предварително.

А защо не потърсиш и работиш с психотерапевт? Техниките са просто едни патерици. Ти дори не знаеш как да ги ползваш и на какво тогава се надяваш?

Ако колата ти се повреди как ще я поправиш? С питане в нета за добър и още по добър начин за това - техника, или ще отидеш на майстор?

Линк към коментар
Share on other sites

Имам един списък, със събрани към 250 техники. Ако седна и го разширя, ще станат повече от 300... Това, което в психотерапията виждам е, че техниката в най-добрия случай служи за прихващане на ума на човека, като фасилитатор за предаване на принципите зад нея. А тези принципи, били те приемане, заявяване, връзка с реалността, доверие и т.н., се предават от мен. Тоест, техниката е вторична. Проходилка за бебета са техниките. Дори това сравнение не е точно, тъй като бебето има естествен импулс, който г онаучава да ходи, с или без проходилката. При възрастния невротик този импулс, или себеактуализиращата тенденция, присъства, но защитните механизми на неврозата го "затулват". Когато която и да е и колкото и добра техника, се ползва през динамиката на неврозата, се превръща в част от самата нея. 

Та, принципите отвъд техниките са по-важните. Ако човек има интелект, но и самосъзнателност да ги в-разумее, може и сам. Ако ли не, личността на терапевта е тази, която с присъствието си трансмитира тези принципи: любов, приемане, мъдра неслучайност, учене и т.н. 

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви на всички за мненията и подкрепата. Ще опитам за момента сам да се отправя ако не стане ще потърся доктор Колева във Варна и така. Аз съм чел доста трудове на различни езици гледал съм видеота по проблемът. Интелекта го имам но стресът и страха на моменти са нужни да бъдат преборени. Поне как да преборя стресът дори и като не ям определени шумове адски ме дразнят като викане блъскане на врати, тракане с вилици и лъжици или дрънкане със стотинки.

Линк към коментар
Share on other sites

Имам въпрос към всички вас . Нормално ли е да ми е трудно да си преглъщам слюнката си на моменти. Като пия вода също да ми става дискомфортно понякога. Да съм свръх стресиран без причина. Да ми е трудно да ям големи количества храна. И да ям определени храни само дори и да ги ям без страх. Целия ми организъм ли се е свил от стресът не разбирам точно ? Ако пия по чаша  вино или бира би ли ми помогнало да намаля стресът и мисленето докато се храня

Линк към коментар
Share on other sites

Всичко което описваш е наистина ненормално.

Алкохола, да той успокоява.Но ...така се става алкохолик.

,,Целия ми организъм ли се е свил от стресът не разбирам точно ?,,,

В  превод, думата стрес означава, напрежение и усукване.Нормално е, целият да си усукан.

Но все  пак, съм сигурен,че малкият  пръст на левият ти крак не е усукан, така че, да се говори за цялото ти  тяло се е свило  е пресилено.

Линк към коментар
Share on other sites

Докоторе пия на 3 дена 50 грама бира. няма да стана алкохолик. Просто имам сега липса на апетит и не преглъщам нормално. Страхът почти съм го преодолял. Но стресът и прекомерното лесно наяждане с 3 филии хляб на ден ми странно. Не ям плодове зеленчуци.  Като ям на моменти ме боли като един вид хранопроводът. Неща преди ядени с апетит като палачинки дори са ми трудни едва ям една четвърт от четвърта.

Линк към коментар
Share on other sites

Смятам скоро да си уговоря среща с колежката ви Колева , защото мисля и вярвам ,че тя би ми помогнала доста. Защо и диетолог бихте ли ми дали малко по подробна информация. Какво ви наведе на тази мисъл ?

 

Линк към коментар
Share on other sites

Предполагам и вида храна, която приемаш ще има значение.Мисля, че се нуждаеш от един вид ,,захранване.Но, това не е толкова важно.Важно е, да не отлагаш започването на психотерапия, ти вече създаваш нов навик за хранен и връщането към обикновено хранене ще стане по-бавно.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...